Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31het 5napos terhesen 1620g...

Shona kérdése:

31het 5napos terhesen 1620g mertek, a dokiazt mondta kicsi a baba es lehet, hogy megallt a novesben. Ezert 2het mulva ujra csinalnak egy ultrahngot. Aki jart mar hasonlo helyzetben, annak rendezodtek a dolgok, volt valakinek hasonloan kicsi a babaja?

Figyelt kérdés

a tovabbi ertekek(de hozza teszem ez anglia)es,hogy sosem ertetttem ezekhez,am az egyik ertek kevesebb,mint a 19het+5napos.HC 291.0mm

AC 264.0mm

FL 57.8mm

HC/AC 1.10 na ez az ertek kozel 20hetesen 1.25 volt,de sajnos nem tudom mit jelentenek,van egy 5eves lanyom,de minden rendben ment nala nem melyultem bele kulonoskepppen......segitsetek nekem megerteni miert olyan keves 1620g es miert veli a doktorno ugy hogy leallt a gyerekem a novesben????????????mar tiszta ideg vagyok,a baba kulonben annyit mozog,hogy nem tudom mikor alszik,es mar olyanokra gondolok,hogy tan hyperactiv lesz meg hasonlo,azt sem tudom normalis mozgasok ezek vagy vannak-e egyaltalan nem normalisak is?lanyom fele ennyire sem mozgott...csak azt tudom az abaj ha mar 6-8oran keresztul nem mozog.....koszonom a valaszaitokat elore is!



2013. jún. 21. 21:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Bevallom, ez nekem kissé fura. A mi 29+5 hetes uh adataink szerint volt a kislányunk a 1620 gramm, pont mint a te babád, de nekünk mondták, hogy ez az átlagos értéknél nagyobb, úgy nagyjából egy 31-32 hetes magzat átlagértéke. Azt mondta a szonográfus, hogy egy 29-30 hetes magzat átlag 1200-1300 gramm körül mozog. Mondtam, hogy nálunk mindig nagyobb volt a baba + 1-2 héttel a koránál, erre mondta a nő, hogy akkor viszont teljesen okés, mert hozza a formáját.

Ehhez mérten nem is igazán értem, hogy a te babádnál miért is lenne kevés az 1620 gramm?

A te kedvedért egy kis terhességről szóló könyvecskében néztem, ez teljesen reális a korához mérten. Szerintem, nem lesz gond... (Pláne, hogy ez becsült súly, szóval még akár tévedhetnek is... simán lehet több is...)


Üdv:

31 hkm

2013. jún. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

AC - haskörfogat

FL - combcsont

HC - fejkörfogat


A HC/AC gondolom a fej és haskörfogat aránya akar lenni, de hogy miként számolják, arról fogalmam sincs.


Amúgy a méretei teljesen jók, és a súlya is. Egy nagyon picit kisebb az átlagnál, de még benne van bőven.


Az pedig, hogy az előző UH-n valami nagyobb volt, csak azt bizonyítja, hogy az UH-k nem mérnek pontosan. A múltkor tévedhettek, most jók a méretek.

2013. jún. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
őszintén, én fognám magam, és elmennék egy másik helyre UH-ra amint lehet, mert szerintem semmi baj az adatokkal
2013. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szia!Igaz,az én lányomat 36hetesen,de nem becsülték 2kg-ra.(hozzáteszem ő a korához képest -1 -2héttel mindig is kisebb volt és most is két és fél évesen de éns em vagyok nagy 160cm és 50kg)Azt mondta doki,nagyon kicsi baba,ezért kétnaponta nst-re és uh-ra jártam hogy figyeljék fejlődik-e baba,hízik,jó-e az áramlás stb.Hetente egyszer nagytáskával kellett megjelennem mert azt mondták ha aznap nem jó az eredmény befektetnek és inditjáka szülést :S Az utolsó egy hónap rémálmok közepette telt el és az én drága "kicsi" lánykám megszületett 3héttel késöbb 3kg-mal és 50cm-rel.Ja és szülés elött 2nappal 2810g-ra becsülték.Tehát a gépek csalósok!Csak azért meséltem el,nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni.Ha rendesen fejlődik és hízik is akkor nem lehet gond.Mert ha az lenne befektetnének vagy szigorú megfigyelés alatt tartanának!

Boldog Babavárást és könnyű szülést kívánok! :)

2gyermekes 13hetes kismama

2013. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
jaj,nagyon koszi mindenkinek reszben megnyugtatatok,am azt meg mindig nem ertem en sem,hogy okes ha kicsike is miert gondoljak ugy,hogy a novesben is leallt volna?
2013. jún. 21. 22:19
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem 30 hetesen becsülték kb. 1500-ra. Szóval nem értem mit riogat a doki, ilyenkor ez a normál súly, szerintem. Faxa ez a brit egészségügy. Ott sem lennék kismama!
2013. jún. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Az enyém kerek 31 hetesen 1460g volt, s nem szóltak egy szót sem. A 38. héten 2480g-ot mértek, ez is teljesen normális, én pont időre születtem, s 2500g voltam.

Nem hülyeség, ha össze akarják hasonlítani a két UH-t, csak szerintem nem indokolt. Utálom, ha ijesztgetnek minket, mert sokat ártanak vele.

2013. jún. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
En most voltam uhn(mert kiharcoltam!!)itt ugyanis a 20.het utan nem neznek ra a babara..Skociabaol irok,sozval meg mazlista is vagy hogy megneznek es szepen meregetnek.:) Nekem meg sulyt se becsultek eddig itt,mert feleslegesnek tartjak mivel ez csak becsult,sokszor tevednek.Azt tudom hogy a HC 288 mm volt most 31+4 naposan nekem,de ezt is csak meglattam meres kozben,nem kotottek volna az orromra..:) Szerintem ne aggodj.Legkozelebb kerdezz ra.Es mond meg neki hogy utanaolvastal(azt is mondhatod hogy az NHS honlapjan talaltad az infot) es hogy a mert ertek normalis volt..31+5 hkm
2013. jún. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Épp most mesélt egy hasonlót barátnőm szintén Angliából ugyanígy beparáztatták hogy túl kicsi meg nem nő stb. 31 hetesen. (Én sem értem mert az én lányom 31 hetesen 1720 gramm volt és végén megszületett 4 kilóval...)

Mentek másik uhra méregdrága fizetős ugye ott kint , és ott teljesen okénak mérték...

2013. jún. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kitalálnak már annyi hülyeséget... tök normálisak az értékei is és a súlya is! Nekem meg azt mondta a doki, a 32 hetes ultrahang után, hogy ugye nem szedem már a vitamint, mert olyan nagy a gyerek, hogy iszonyat? 2200 grammra saccolták...

Na hát már minden baj.. az is ha nagyobb, az is ha kisebb :D Hát nem lehetnek szegények egyformák.. :D

2013. jún. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!