Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ilyen esetben te mit tennel?...

Ilyen esetben te mit tennel? Bovebben lent

Figyelt kérdés

19 Honapos lesz a kisfiam nemsokara, es olyan bajban vagyunk, hogy: roviden Angliaban elunk, es itt a "bolcsi,ovi" hihetetlenul draga igy hivatalos regisztralt bebiszittert valasztottunk. Sajnos en is es parom is dolgozik, nekem vissza kellett menni. Ugyhogy ez volt a legjobb megoldas, baratsagos otthonias kornyezetben plusz 2 masik gyerekkel van a fiam. Szeret is ott lenni, de a problema itt kezdodik.

Amikor bebiszittert kerestunk akkor sajnos 3 elerheto volt a kornyekunkon, ebbol egy lengyel volt, egy angol aki nagyon koszos, es egy portugal aki rendezett volt.

Na a lengyelt kihuztuk mert egy szot sem tudott angolul. Az angol jo lett volna nyelv teren, de a haza az valami borzaszto volt, sem biztonsagos, sem tiszta nem volt. Na megneztuk a portugal not, akinel tisztasag volt, biztonsag es angolul is nagyon jol beszel a no. Mivel surgetett az ido minket, igy a portugalt valasztottuk. Es igen, jott hogy sajnos azota nem angolul hanem portugalul beszel a fiamhoz aki nagyon szepen tud mar sok szot portogulalul, es minden utasitast megert ezen a nyelven.(De sem en sem a parom nem tudunk, bar en mar tanulom.) Mostanaban viszont en es az apja hiaba beszelunk hozza magyarul, mint mindig rank sem figyel. Mindenhol mashol az angolt hallja. Eddig csak angolul es portugalul volt hajlando megszolalni, de en szeretnem ha magyarul beszelne, hisz az apja es en is magyarok vagyunk.

Mit tegyunk, csereljunk bebiszittert aki csak angol? igy angol es magyar lesz a nyelv amit majd beszelni fog, vagy hagyjam es itthon magyar, mashol angol, a bebiszitternel portugal? Vagy szoljak ra a bebiszitterre hogy nem ezt beszeltuk meg, es hogy csak angolul beszeljen vele?

Kinek mi a velemenye a kialakult helyzetrol?

Ja 3 honapja van bebiszitternel.


2013. okt. 10. 15:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10:45-ös beírásom ELEJÉN kihagytam véletlen egy "t" betűt, ezért félreérthető lehet. Helyesen:

"Ezért is árT".

2013. okt. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Szia.

Koszonom a valaszod. Nagyon sok hasznos informaciot irtal. Lattam hogy te is valaszoltal egy korabbi feltett kerdesre. En is valaszoltam, es csak annyit akartam kihozni a dologbol hogy en nem ertek egyet azzal hogy anya apa magyar, megis az egyik szulo csak mert jol beszel egy nyelvet ugy beszeljen vele. Szoval en erre gondoltam.

Nalunk is erdekesen alakul a dolog, hisz parommal megbeszeltuk hogy keresunk mas sittert, hisz sajnos azota mar masban is eleg furan viselkedik, es sajnos nem hiszem hogy sokig marad nala a fiam.

Azota ugyanugy csak a portugalt hajlando beszelni vele, egyaltalan nem beszel vele angolul, ami nagyon zavar, hisz elmondasa szerint nala nagyon szepen ejti a portugal szavakat, itthon viszont egy arva szot sem mond. Nem tartom en sem jo otletnek ezt a 3 nyelv dolgot, hisz orulnenk neki ha magyarul tanulna meg, majd mivel angol kornyezetben el, ezt masodlagoskent. De az hogy mi magyarok vagyunk, angol kornyezetben elunk a fiunk megis portugalul tud, na ez nem jo.

Viszont amit te is irsz hogy hiaba erezzuk mi ugy hogy nem figyel rank, de igen figyel. Hisz nagyon sokmindent tanult mar tolunk, es ahogyan te is irod teszi veszi a kis dolgait, de ha mondok, vagy szolok hozza akkor azert tudja es erti aminek nagyon orulunk.

Nagyon orulok a valaszodnak, hisz csak megerosit abban hogy biztos hogy valtanunk kell, mert a jelenlegi helyzet nem a legjobb a kisfiam szamara.

2013. okt. 14. 22:35
 13/13 anonim ***** válasza:

Örülök h segíthettem én is ,válaszommal. :)

Sok sikert kívánok nektek, szerencsés váltást sitterrel, meg amit még megfelelőnek véltek. :)

2013. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!