Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti vinnétek oviba, ha az...

Ti vinnétek oviba, ha az orvos szerint mehet taknyosan?

Figyelt kérdés
Szóval taknyos lett az ovis kisfiam,más tünete nincs. Az orvos szerint emiatt mehetett volna oviba,de én mondtam,hogy nem viszem,nehogy nagyobb baja legyen. Ez szerdán volt,kiirta péntekig,hogy hétfön mehet. Még mindig taknyos,igaz már nem annyira. Holnap még tuti nem viszem,talán kedden. Ti mit gondoltok erről,hogy mehetett volna oviba? Ti orvosok is engedné igy?
2014. jan. 19. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én orvos vagyok, és engedném, és vinném is, ha nem lennék már itthon vele.
2014. jan. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy amikor én sima náthával elvittem oviba, abból mindig valami gázabb dolog lett a végén! Eleve az oviban azért nem figyelnek annyira, hogy folyton fújja az orrát, stb.! Az én kislányom, ha nem tartom itthon, akkor egyre csak náthásabb lesz, és pont nemrég volt, hogy a náthából középfülgyuszi, meg ilyen szép kis dolgok alakultak ki! De minden gyerek más!
2014. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok, akkor még azt is hozzátenném, hogy ovifüggő a véleményem. Az ismerettségi körömben élő ovis gyerekeknek még szívták is az orrát elektromos szívóval, ha náthásak voltak, és nem tudták effektíven kifújni. Szomorú, ha néhány óvónéninek ez nem alap. Orvosilag nem indokolt otthon tartani ennyiért egyébként, de ha nem látják el jól, akkor persze igen.
2014. jan. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kisfiam augusztus óta 2 hetente beteg volt az ovi miatt. 3 éves múlt, akkor kezdte az ovit ugye. Nem igazán mondhatom, hogy beteges gyerek volt bármikor is, de tavaly augusztust megelőzően pl. 1 éve már nem kapott antibiotikumot. Viszont 3 hónap ovi idő alatt 3-szor is. Hát, köszi. Így november végén beteg volt, a Mikulás utáni időszakban mehetett volna már oviba, mert meggyógyult, viszont egész decemberben nem ment, csak a karácsonyi ünnepségre, a felügyelete megoldott volt, és rajtam kívül legalább 5 anyuka nem vitte a gyerekét pont ezért az oviba. Közben pedig ezerrel próbáltam erősíteni vitaminokkal az immunrendszerét. Jelenleg újra betegen van itthon, viszont ő volt az egyik legutolsó gyerek, aki az óvodába a mostani betegségkörbe bent maradt. Az összes többi gyerek már előző hét végén, vagy ezen a héten az elején az orvosnál kötött ki. Ennyit nekünk megért az egész. Látszik, hogy valamennyivel erősebb.

Mind szép és jó, hogy a közösség ezzel jár, viszont nem akartam volna, hogy az egész karácsonyt szegény gyerek mondjuk az ügyeleten töltse, illetve betegen, antibiotikum közepette és éjszakánként nem alvással.

Nem azzal van a gond, hogy az orvos úgy látja, hogy minden rendben van, mehet a gyerek oviba. Mert valószínűleg lehet hogy tényleg mehetne. Hanem mert ilyenkor maga a betegség miatt az adott gyerek immunrendszere még gyenge, viszont számtalan szülő van, aki nem viszi orvoshoz a beteg gyerekét, így ilyen-olyan fertőzést egyből visszaszed a frissen meggyógyult gyerek és 3-4 nap múlva megint otthon lenne. Aminek meg értelme nincs.

Mert lehet hogy a gyerek vírusos fertőzéssel volt otthon 1 hétig, majd 1 hét ovi után már bakteriális fertőzéssel lenne otthon vagy 2 hétig.

Amennyiben úgy gondolod, hogy pár napot még erősíteni szeretnéd és nem egyből visszavinni kérdező, meg szeretnéd, ha jobban átmenne rajta a betegség és meg tudod oldani, hogy pár napot még otthon maradjon a gyerkőc, nyugodtan legyen otthon.

2014. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kislányom is szeptemberbe kezdte az ovit. Előtte hetente 2-3x fél napot járt csanába egy évet. Akkor, ha taknyos volt, itthon tartottam. Most már dolgozom, a felügyelete nehézkesen megoldható, hiába érti a főnököm meg, hogy kicsi a gyerek. Szeptember óta 2x volt középfülgyulladása, amire antibiotikumot kapott és 2x volt piros a torka, akkor csak orrcsepp és orszívás kellett.

Ha taknyos én elviszem. Az első héten, amikor még a beszoktatás volt, taknyos lett és köhögött. A doktornő azt mondta, hogy ezzel otthon maradhatok vele márciusig, mert ezzel jár a közösség.


Ha itthon lennék, nem kéne dolgoznom, nem vinném én sem oviba.Ha "csak" taknyos, de egyébként jókedvű, jó az étvágya, viszem, mert nincs az a munkáltató, aki elnézi, hogy szeptembertől márciusig táppénzen vagyok a gyerekkel :-(.

2014. jan. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2014. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha megtehetem, akkor otthon marad velem. Ha épp dolgozom, és taknyos, de se láz, se köhögés, jó a kedve, tud aludni, akkor viszem.

Én ma pont ugyanezért nem vittem be,(pont szabnapos vagyok) mert péntek óta folyik neki, ha bevittem volna, tuti ráment volna a tüdejére, és már hurutoldó is kéne, meg doki.

Így itthon szívom neki, nem kell dokihoz menni, nem kell igazolás, neki si jobb így, nem rosszabbodik, és holnap már tudom vinni, és tudok menni melózni is.

2014. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!