Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Próbálkozzunk tovább az...

Próbálkozzunk tovább az éjszakai szobatisztasággal vagy inkább hagyjuk egyelőre? Kisfiam februárban lesz 2.5 éves.

Figyelt kérdés

21 hónaposan szobatiszta lett nappalra, kb egy héttel később délutáni alváshoz sem kellett pelus, az egészet ő magától akarta. Simán ment, minimális balesetekkel.

Pár napja nem akarta éjszakára a pelust. Esténként elalvás előtt iszik kb. 2 deci itókát, én úgy gondoltam, ha azt elhagytuk, akkor jöhet a pelus nélkül alvás.

De mivel ezt is ő akarta, megpróbáltuk.

3 éjszaka nem volt gond, 4. éjszaka kétszer bepisilt, bár aznap nagy családi eseményen voltunk, 20 percet aludt, fáradt volt, nyilván nagyon mélyen aludt. Következő éjszaka megint baleset nélkül, aztán utána egy balesetes éjszaka, fel sem ébredt rá. Tegnap éjszakára adtunk rá pelust, éjjel kelt, szólt és kiment pisilni.

Pelusa már jó ideje sokszor száraz reggelre. Szerintetek hogyan tovább?


2014. jan. 29. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes a kisgyermeked, mi még a közelében sem vagyunk, esetleg a kakinál szól, vagy látom, ahogy bebújik a sarokba..:-)

Pedig okos értelmes, 17-én lesz 21 hónapos. Én arra gondoltam nyáron kezdem el ezt a procedúrát. És még csak nappalra. Nem vagytok elkésve, örülnék, ha mi itt tartanánk, de nem vagy elkeseredve, picik még ők szerintem. :)

2014. jan. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem adtam volna vissza rá a pelust, ha már ilyen ügyes. Így csak össze fog zavarodni, hogy egyszer van pelus, egyszer nincs.

Persze, ha csak nem ő kérte, bár azt írtad, hogy felébredt éjszaka pisilni.

Ne adj rá.

Az én fiam 20 hónaposan lett nappalra szobatiszta, 23 hónaposan ágytiszta, nem lehetetlen.

2014. jan. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem azt írtam, hogy lehetetlen, hanem hogy én még várok vele nyárig. Tudom, hogy vannak ilyen ügyes gyerekek is, az enyém sem retardált, de úgy érzem ő erre még nem áll készen. Ennyi.
2014. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért. 2. vagyok

Kedves első és harmadik válaszoló. Nem állt szándékomban megsérteni, nem neked szólt, hogy lehetetlen egy ekkora gyereknél elérni az éjszakai szobatisztaságot, a te gyerkőcöd is nagyon ügyes, hogy már a nappali szobatisztaságot elérte. Csak gondoltam, hogy majd jönnek azok a kommentek, hogy ráértek még..., hova siettetni.., 5 éves korig nem gond, ha éjjel még pelusos és a társai, de még egyszer hangsúlyozom, nem akartalak ezzel megbántani, nem is értem hogy miért vetted magadra.

2014. jan. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kismama vagyok, kicsit érzékenyebb a szokásosnál..:-)

De sajnos mi még a nappali szobatisztaság közelében sem vagyunk. Majd nyáron, akkorra tervezem. Ő még nem kész rá, és ezzel nem lebecsülni akarom a saját fiam, Isten őrizz..:-)

De nem szól, ha pisilni kell neki, kakinál is csak ha készen van már, illetve a bilire nem is akar ráülni. Ezért gondoltam, nem erőltetem ezt még nála, hisz még 2 éves sincsen. De bízom benne jövő ilyenkorra már rég elfelejtjük a pelust..:)

2014. jan. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!