Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Savos kozepfulgyulladassal...

Savos kozepfulgyulladassal rendelkezo gyerekek szulei mennyi ido alatt mulik el abetegseg? Fel kellett szurni a gyereknek, hogy elmuljon? Milyen kezelest kapott ra?

Figyelt kérdés

#gyulladás #kozepful
2014. febr. 3. 08:35
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

szia!

Nekünk kb 4 hét volt mire a savós középfülgyulladás rendbe jött,neki is volt már hallásvesztése!

Csak az első héten kapott AB-ot!Amúgy orcsepp,orrspré meg amit nagyon javasolt a doki,hogy minden nap minimum 4-5x 15-15 perc fülmelegítés(magyarázd meg ezt egy örökmozgó 3 évesnek)

Na szóval én infralámpáztam neki a fülét egy darabig de nem nagyon bírt megülni egyhelyben így én is rákerestem erre a fülmelegítős sapira!Egy kicsit drágállottam az árrát így mi anyukámmal közösen csináltunk neki itthon!vettem egy 200 ft-os fülvédőt,annak a belsejére anyukám varrt egy kis zsebet bele meg sóval töltött kis párnácskát!A kis párnácskát csak rádobtam a radiátorra majd mikor kellőképpen meleg lett beletettem a kis zsebecskébe és rátettem a fiam fülére ő meg közben tudott játszani,jönni-menni tehát nem kellett neki ülni egyhelyben és így sokszor volt hogy 20-25 percet is a fülén volt!

Itt is tudsz egy kicsit olvasgatni:

[link]

[link]

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=sav%F3s+k%F6..


Mi sokáig szenvedtünk ezzel plusz még az orr ill garatmandulával de igazi és tartós változást a Foreveres termékek használata hozta meg!

2014. febr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom, visszanézel-e még a kérdésedre, én csak most olvastam.

Mi már nagyon régóta küzdünk ezzel a betegséggel. Már több, mint 2 éve kezdődött. Kapott az akkor 3 éves kisfiam antibiotikum kúrákat, orrsprayztünk rendületlenül, antihisztamin hónapokon át, de nem lett semmivel sem jobb, sőt, a hallása egyre romlott. Nyáron megműtötték, kivették az orrmanduláját és becsövezték a fülét. Megszenvedtük, de reméltem, hogy megérte. Hát nem. Tavaly év végén kilökődött mind a két cső, és kiderült, hogy ugyan jobb a hallása, de még mindig tele van savóval. Mivel pont egy sebészeti műtét előtt voltunk, a fül-orr-gégész az altatás alatt felszúrta a gyerkőc fülét, hátha ... Hát nem, ettől sem lett jobb. Most kaptunk 1 hónapot, és ha nem javul újra be kell csövezni a fülét. Másik dokihoz járunk, Ő tanácsolta a gyógysapkát. Megrendeltem, használjuk is legalább 3-4 alkalommal naponta, mellette 2 féle orrspray, tengervizes orrfújás előtt, Nasopax utána napi 3x, antihisztamin, és a már valaki által említett "fogd be az orrát, csukja be a száját és így próbálja kifújni a levegőt". Nagyon bízom benne, hogy ennyi mindentől már rendbe jön és elkerüljük az újabb műtétet.


Nálatok van azóta valami változás?

2014. febr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

szia. sajnos nalunk sem jo a helyzet,nem valtozott, egyenlore meg orrcseppezem (tengervizes), szivom az orrat es most rendeljuk meg a fulmelegito sapkat.Sajnos nem vagyok megelegedve az orvoshoz ahova jarunk, nem veszi komolyan a dolgot.

Nem is tudtam, hogy Nasonex orrcsepp adhato kisgyereknek.Mennyi idos? Nagyon sajnalom ahogy vagytok, elszomorito, hogy mutet utan sem jott helyre es a tubus sem segitett. Akkor mi lehet a problema?

Jobbulast kivanok es remelem mielobb meggyogyul a kicsi.

2014. febr. 22. 20:49
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem jó, hogy nem javultok. Nekem már fogalmam sincs, hogy mitől van ez az egész. Amióta ovis, nagyon sokat betegeskedik, vagy taknyos vagy köhög. Mivel én itthon vagyok a picikkel, ezért ilyenkor kiveszem, kikúrálom, és csak akkor engedem újra el, ha teljesen rendben van. De mindez hiába, ha más szülő ezt nem tudja megtenni, és beviszi a beteg gyermeket, aki szinte egyből visszafertőzi az enyémet.

Nasopax orrsprayt használunk, ezt ajánlotta a doki. Mi is azért váltottunk orvost, mert nem voltam elégedett az előzővel. Hogy a mostani milyen lesz, nem tudom, de már eggyel több ötletet adott a gyógyuláshoz, a sapkát. Én nagyon bízom benne. Hétfő óta használjuk, március közepén megyünk a dokihoz újra.

Jobbulást a gyerkőcödnek!

2014. febr. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Lehagytam, 5 éves múlt a fiam. A Tiéd mennyi idős?
2014. febr. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

3.5eves a lanyom. teljesen igazad van, hogy sokan beviszik a gyereket betegen es az enyem legtobb egy het utan kidol.meg itthon vagyok, de lassan dolgozni fogok es nem fogom tudni megtenni, hogy mindig itthon legyek vele.

nektek is jobbulast kivanok!

2014. febr. 22. 22:48
 17/24 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem irni, vegyetek a Brendonban pisze orrballont (200Ft brendonban, gyogyszertarban mar 1800Ft), mar nagy a kisfiad igy tudja hasznalni, mert nagyon hatasos, arra jo, hogy megnyitsa a fulkurtot, a lanyom meg nem tudja hasznalni, de mar magamon tesztelve volt es erdemes:

[link]

2014. febr. 23. 00:01
 18/24 anonim ***** válasza:
OFF:Mire jó ez az orrballon,hogy kell használni??mert az oldalon nem ír semmit!
2014. febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Köszi!!! Rákerestem erre az orrballonra, ezt is ki fogjuk próbálni. Feltéve, ha egyszer végre elmúlik az orrfolyása. Mióta használjuk a gyógysapkát újra nagyon sok trutyi jön az orrából.
2014. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Az orrballon arra jo, hogy elkerulhessetek a kozepfulgyulladast.Meg akar jo moka is lehet a gyerek szamara.Egyik orrlukat befogja masikkal a lufit fujja es aztan fokozatosan kiengedi a levegot. Mindket orrlyukba meg kell csinalni. Sokat segit.

ezek szerint jo a gyogysapka? akkor mi is megrendeljuk, sajnos semmi nem jon az orrabol.

2014. febr. 23. 16:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!