Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor és hogyan kell jól a...

Mikor és hogyan kell jól a rácsos kiságyról rács nélkülire szoktatni a kisgyerekeket?

Figyelt kérdés
2008. júl. 19. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én másfél éves korában vettem ki a két kivehető rácsot a kiságyból , hogy ha akar akkor ki tudjon jönni. Ennek vannak hátulütői is ,pl akkor is kijön ha nem kéne (alváskor).Ez 1-2 hét alatt megoldódott,de ha nem vagyok elég határozott akkor még most is vissza kell zavarni párszor :) .A nagyobbikat is ennyi időssen raktuk át a rácsos ágyból gyerekheverőre mert jött a tesó.Neki nagyon tetszett hogy uj ágya van és nem volt vele semmi gond csak a leesést kellett meggátolni , egy nagyobb párnával megoldottuk ezt is !
2008. júl. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem attól függ, milyen a gyereked. Nekem a nagyobbik 4 hónap híjján 3 éves volt, amikor megkapta az új nagyfiús ágyát, nagyon örült neki, és minden gond nélkül átszokott. Én tutira nem vettem volna ki hamarabb, mert ismerősöknél, akik hamarabb szoktatták át, állandó éjszakai kóricálás lett a vége. A kicsi most 22 hónapos, de eszem ágában sincs még másik ágyat venni neki. Egyébként 19 hónap van köztük, és mi inkább vettünk még egy rácsosat a kicsinek, mert nem éreztem úgy, hogy 19 hónaposan kivehetném abból a gyereket. Nálunk rácskivétel sincs, ne mászkáljon ki, tanulja meg szépen, hogy a helye az ágyában. Ébredés után, ha szól, egyből megyek érte. Lehet, hogy kicsit drasztikusnak hangzik. Én elég sok mindenben engedékeny vagyok, de az alvással nem. Aludjon mindenki a saját ágyában. És ezt az én fiaim így tanulták meg. Ezért írtam, hogy totál attól függ, hogy milyen a saját gyermeked. Észre fogod venni, ha eljön az ideje.

Sok sikert!

2008. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem 2 év 7 hónapos a lányom, ha nem itthon alszunk akkor heverőn alszik(pl.Anyukáméknál), de eléggé körbe kellett barrikádozni hogy ne essen le.A kicsi 7 hónapos, és mi is inkább egy másik kiságyat vettünk Neki, de mindkettő heverővé alakítható.Szerintem biztos hogy fogja jelezni, ha már megérett rá.
2008. júl. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Az én lányom 2 évs volt mikor a mikulás hozott neki egy szép új csajszis ágyat.Teljesen oda volt tőle.Először ott aludtam vele én is, aztán éjjel áetmerészkedtem a sajátomba, és ez így ment 1-2 hétig.aztán megbeszéltük hogy ha éjjel felébred, és nem vagyok ott akkor ne ijedjen meg, hanem hívjon , és én jövök.Van a konektorba éjjeli fény és már nem kell hogy vele legyek.Éjjel ha pisilni mkell vagy inni akkor szépen átszól az én szobámba, és ennyi.Viszont hónapokba telt mire a kiságyát felvihettük a padlásra, és belenyugodott hogy az majd a kistesojé lesz.
2008. júl. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ltimea ***** válasza:
100%
a kisfiam kb 1,5 éves volt amikor megtudtuk a kistesó érkezését és hogy ne legyen belőle baj hogy a tesó elveszi a kiságyat, kitettük és kapott egy igazi legényes ágyat. Nem i skereste a kiságyát és most nem volt gond amikor előkerült a tesó ágya... Nem is mászott bele, mert tudja hogy az a tesóé és neki is van sajátja.
2008. júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!