Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4év körüli gyereked mennyire...

4év körüli gyereked mennyire válogatós? Mi az amit egyáltalán nem eszik? Hogy lehet rávenni a gyereket hogy legalább megkóstolja az ételt? Vagy ez ilyen korban megszokott?

Figyelt kérdés

A lányomtól már kivagyok!:( Nagyon válogat és sokat van hogy úgy jön haza az oviból hogy iszonyat éhes. De itthon sem eszik meg akármit. Például semmilyen főzeléket nem hajlandó megkóstolni sem,vagy ami csak ránézésre nem tetszik neki azt sem. Már mondtam az apjának hogy nem is fog járni óvodába,mert tök feleslegen fizetünk ki minden hónapban 10.000ft-ot a kajára. Persze e miatt nem venném ki csak idegesít!:(

Tanács!!!



2014. febr. 26. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is így van.Sokat segített, hogy az oviban ki van rakva a menü és minden reggel elmondom neki, hogy mi lesz az ebéd és rizsázok neki róla, pl. anya mennyire szerette ovis korában, egye meg mert sok vitamon van benne, .... ennek ellenére se itthon sem az oviban nem hajlandó megkóstoni a paradicsom levest és a gyümölcslevest, viszont a tökfőzeléket már megkóstolta az oviban :)
2014. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én 4 éves fiam is pont ugyanilyen. Ránéz az ételre, és ha nem tetszik neki, egyből rávágja, hogy nem szereti. Szinte meggyőzhetetlen, hogy bármit megkóstoljon. Csak azokat eszi meg, amiket ismer. Az oviban a dadus a múltkor megkérdezte, hogy itthon mit eszik, mert ott egész nap nem volt hajlandó enni, és ez már jó ideje így ment. (Hiába próbáltam beszélgetni vele, hogy az oviban is enni kell, vagy legalább megkóstolni azokat, amit itthon megeszik, de semmit sem használt.) Így elmondtam, hogy nagyon válogatós, és felsoroltam, hogy itthon miket eszik meg. Aztán a dadussal való beszélgetés óta változott a helyzet, mert sikerült nekik meggyőzni, hogy legalább megkóstolja az ételt az oviban, mégpedig mindenből 4 kanállal, mert 4 éves. És csodák csodájára bevált. Persze azóta sem nagy evő, de már legalább valamennyit eszik az oviban, és olyanokat is megkóstolt ott, amit itthon nem.

Ja, és én elkezdtem neki adni a Marslakócskák vitamint, és mintha azóta kicsit jobb lenne az étvágya.

2014. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az étvágyával nincs gond,mert eszik ő rendesen de csak olyat amit szeret.
2014. febr. 26. 11:34
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló volt a helyzet, és már odáig fajult hogy szinte csak 4-5 féle ételt volt hajlandó megenni, ez tartalmazta a hideg és meleg ételt is. Próbáltam én már vitamint,cseppeket, jutalmat, veszekedést, de hiába. Így lehet drasztikusan hangzik, de egy hétvégén úgy döntöttem krumplifőzelék van,ha tetszik ha nem, ezt korábban szerette. Ezt kapta, reggelire, tízóraira, ebédre, uzsonnára, a kettő között csak víz volt. Érdekes vacsorára már újra finom volt a krumplifőzelék, és utána ez így ment szinte minden hétvégén minden kajával. És hétköznap is, vacsira mindig olyan kaja volt, amit tudom hogy szeretett, ha megette jó, ha nem nem. Beletelt egy jó hónapba,és rengeteg aggódásba, hogy mi van ha éhesen fekszik le, de szinte mindent megeszik.
2014. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
45%
Azt mondod, hogy addig fel nem állsz, amíg meg nem kóstolod.
2014. febr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4-es,lehet hogy nekünk is az kéne tenni! Bevallom hogy valahol én is hibás vagyok,mert inkább adok neki azt amit szeretne hogy ne éhezzen (nem édességgel van tömve).

Pedig biztos "nem halna éhen" ha nem enne 1 napig. Próbálkoztunk már ezzel a módszerrel de mindig iszonyat hiszti lett a vége.

2014. febr. 26. 12:44
 7/14 anonim ***** válasza:
Oviban mindent megeszik, otthon válogat, mert van miből... A káposztás ételeket viszont egyáltalán nem eszi meg, se otthon, se oviban: kelkáposzta-főzelék, káposztás tészta székely- vagy töltött káposzta, rakott kel... Aztán pl vannak ilyenek, hogy szereti a répát, de a húslevesben nem, szereti a karalábét, de csak krémlevesnek meg hasonlók
2014. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%
Az én fiam csak két dolgot nem eszik meg, a spenótót és a nyers paradicsomot! A spenótot csak ovi óta nem eszi előtte imádta!
2014. febr. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Elnézést, hogy nem a kérdésre válaszolok, de már rég óta gondolkodom rajta, min múlhat a válogatósság: csak azért csinálja egy gyerek, mert megteheti, vagy van esetleg valami oka (pl. nem képes megemészteni bizonyos ételeket, és ezt öntudatlanul is jelzi a szervezete)?


Szerencsére nálunk nincs ilyen probléma, a fiam csak a paradicsomos káposztát és a savanyúkáposztát nem szereti, egyébként megeszi a „vasszöget is”, de a családban látom a gyereknél, hogy sikítófrászt kapnak, ha a tányérjukra kerül egy szem bab, meg ilyenek. És ez olyan furcsa…

2014. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem sem ette meg a főzeléket régebben egyáltalán. Aztán rájöttem, hogy főleg az állaga miatt nem, mert levesben megette a répát, karfiolt, karalábét például. Csináltam olyan főzeléket, ami darabos vagy levest csináltam belőle.

Pl felkockázva répa és krumpli, kis vízben megfőzni és egy krumplival a negyedét összeturmixoltam és így kínáltam. Mondtam, hogy ez leves, csak sűrűbbre sikerült, megette, aztán rájött, hogy ez így is finom. Vagy például a brokkolit vagy sütötököt hígabb krémlevesnek csináltam meg, pirított kenyérkockákat tett bele és úgy megette.

Cukkinit belereszeltem muffinba, szóval trükközni kellett.

Most már szinte mindent megeszik, de vannak azért mumusok, főleg a káposzta.

2014. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!