3 évesen anyás?

Figyelt kérdés

Fiam 3 éves lesz jövő héten,soha nem volt anyàs viszont most folyton a "közelemben" akar lenni.Sokat jàtszünk eggyütt de ha fözök vagy valami dolgom van mindig eljàtszott szépen egyedül is most viszont odajön hozzàm és mondja hogy legyek ott vele.Alig tudok màr valamit elvégezni mert azt akarja hogy 0-24-ig mellette legyek.Vagy ha mondom neki hogy hozza ide ezt meg ezt a jàtékot akkor is megkér hogy mennyek vele és hozzuk eggyütt.Mostanàban azt is mondja hogy vegyem fel és ringassam.

Igaz nem sokat voltunk eddig külön csak pàr alkalommal vigyàzott rà eddig a mama.

Az ovi csak szeptemberben kezdi és most elkezdtem hordani az egyik bevàsàrló központ gyerek megorzöjébe ovi felkészités gyanànt.Gondoltam heti 2-3 alkalommal elviszem 1-2óràra hogy szokja a közösséget.Az elsö alkalom nagyon jól sikerült ö maga "küldött"el hogy a ddig vegyek neki meglepetést.A màsodik alkalomnàl màr úgy kellett el lógnom de nem sírt.Mindkétszer nagyon megdicsértem hogy milyen ügyes volt és vittem neki egy kis ajàndékot is.Ma mendtünk harmadszor de màr mikor bementünk sírt hogy ne menjek el végül bementem vele eggyütt egy kicsit jàtszottunk aztàn megint elkezdett sírni hogy menjünk haza.Lehet hogy emiatt viselkedik most igy?

A màsik dolog meg hogy most nem tudom mit csinàljak.Vigyem el honap megint vagy vàrjak pàr napot?Hisz neki most màr oviba kellene menni ahoval ha sír ha nem menni kell és ott nem csak hàromnegyed óràt lesz.Mit tegyek szerintetek?



2014. febr. 28. 22:11
 1/4 moncsi.81 ***** válasza:
Én nem vinném akkor a gyermekmegőrzőbe. Majd ha elkezdi az ovit, akkor ott beszoktatjàk és hozzàértő pedagógusok segìtenek ebben. Az teljesen màs. Most érthető hogy azt hiszi le van passzolva, főleg ha ellógtàl szinte. Azért viselkedhet így szegény. Vàrd meg az ovit szerintem.
2014. febr. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyermekmegőrző nyilván nem jó megoldás. Ha gyerektársasághoz akarod szoktatni, inkább keress valami kicsiknek való foglalkozást, ahova heti rendszerességgel eljárhattok, és te is ott vagy vele. A közösségbe szoktatás nem megy egyik napról a másikra, ráadásul a megőrzőben mindig más és más arcok vannak, és ez bizonytalanságot, félelmet válthat ki benne. Bizonyára ezért is kezdett csüngeni rajtad.

Én az ovi előtt pár hónappal egy magánbölcsibe vittem a kisfiamat. 1 hét alatt szokott be, utána heti 3 napot töltött ott. Így tényleg könnyebb volt az ovikezdés, de még most is előfordul, hogy nem akar oviba menni, pl. ha valamelyik gyerekkel összevesznek.

Szerintem inkább ne vidd a gyermekmegőrzőbe, ha van nagymama vagy más rokon, akivel jól érzi magát, inkább arra bízd, ha el kell menned valahova nélküle.

2014. márc. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sem vinném gyerekmegőrzőbe. Úgy gondolom, mint az első válaszoló. Az oviban képzett pedagógusok vannak, akik tudják, hogy kell beszoktatni. Az, hogy berakod egy ilyen helyre, nem sokat segítesz neki, mert nem szakemberek vannak ott, akik vigyáznak rájuk.
2014. márc. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert most kezdett rájönni, hogy a megőrzőben nincs ott anya.

A fiam 2 éves, januárban kezdtük a bölcsit. Sosem volt anyás. A beszoktatás is szuperül ment, egyszer voltam ott kb fél órát. Minden tuti volt egészen addig, amíg vissza nem mentem dolgozni, és megváltozott minden. Korán reggel vittem be, és bizony egész nap ottmaradt. Jöttek a reggeli nehéz elválások,és a hatalmas ragaszkodás. Itthon is csak szem előtt lehettem, még a nagyinál sem maradt sokáig (egy házban élünk). Azóta eltelt időben eléggé normalizálódott minden. A reggelek is jóval könnyebbek, és itthon is jobb a helyzet. De látom rajta, hogy jóval anyásabb, mint előtte volt.

2014. márc. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!