Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érdemes kezelni azt,...

Hogyan érdemes kezelni azt, amikor a 3,5 éves gyereknek valami eszébe jut és azon nyomban azt akarja, hogy az meg is valósuljon?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszéléssel, elmagyarázással. Lehet, hogy nem hat és hisztizni fog, de nem kell elérnie vele semmit. Te csak magyarázd el neki miért nem lehet most, tereld a figyelmét másfelé.
2014. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezt szoktam csinálni, csak már kezdtem kételkedni, hogy ez e a helyes, mert annyira nincs hatása...
2014. márc. 3. 20:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Pedig ez a helyes akkor is, ha semmi hatása. :) Gyerekekkel dolgozom, 3.5 éves a fiam. Mást nem lehet tenni, a türelmet is tanulniuk kell, nem egy egyszerű menet.
2014. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan, mint amikor női kéréseket kell teljesíteni, de azonnal.
2014. márc. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Ez a fajta viselkedés gyakori azoknál akik az autisztikus spektrum alá esnek . Ettől nem kell megijedni , nem azt jelenti , hogy a gyerek hülye , de azt sem , hogy zseni . Amit kíván azt vagy megtagadod és állnod kell a vihart , vagy megpróbálhatod másra terelni a figyelmét , esetleg valami mást felajánlani .

Példa ;

Mami fagyit akarok , most !

-Bendegúz ! Nem akarok , hanem kérek , ez a szép módja annak , hogy valamit kérjél és meg is kapjad ......... és így tovább . Lehet , hogy elfelejti mit is akart !

- Én is akarok ! ... de odanézz ! Bolond ejtőernyősök szállítják a zongorát ! Amíg keresi az ejtöernyőssöket , elfelejti mit is akart ...

- Késleltetni és feladatmegoldáshoz kötni ;

- Ez egy jó ötlet Bendegúz , de elősszőr maminak rendb kell tennie a konyhát , ha segítesz gyorsabban végzünk és előbb ehetünk fagyit .

DE ÉN AKAROM MOST !!

- Bendegúz , ahogy a székely mondta ; előbb a munka , aztán az örömök

Nos ezzel időt nyersz , mert valószínűleg nem ismeri a viccet és ezután a székely viccre terelődhet a szó , (ami elterelés az eredeti követelésről) ... eredményképpen ,lehet , hogy elfelejti a fagyit , vagy elfogadja , hogy dolgoznia kell érte .

Ilyen formán felépíthetsz egy bizonyos jutalom szisztemát , amit felhasználhatsz a későbbiekben .

Én autisztikus fiatalokkal dolgozom és képesítve vagyok alapfokon autisztikus gyermekek (6 év alattiak) nevelésében . Nem azt mondom , hogy a gyermeked autisztikus , bármilyen szinten , de a system amit használunk tökéletesen alkalmazható bárkire . Megfelelően használva kiszedheted a régen várt fizetésemelést a főnöködből ! :)

Remélem elég érthető voltam , én ezt angolul tanultam és használom , nem tudom a helyes magyar szakkifejezéseket . De remélem az alapelv átment . Neked manipulálni kell a gyereket .

2014. márc. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Nagyfater ***** válasza:

Fegyelmezéssel.


A gyerekre 3,5 éves korban - ritka kivételtől eltekintve - még nem lehet értelemmel, magyarázatokkal hatni. Szülőként és gyakorló nagyszülőként is azt tapasztaltam, hogy az előbb-utóbb hisztivé alakuló, azonnali megvalósulásra irányuló "akarom!"-ot egy jó időben adott nem fájdalmas!) popsira ütéssel lehet és kell végérvényesen elfojtani. A gyerek ebben a korban ebből - és csak ebből! -azonnal tanul. Tessék megfigyelni az állatvilágot: a nagymacskák például többek között egy-egy szelídebb farokcsapással, vagy akár mancsuk használatával is nevelik kölykeiket.


Az íróasztal mellett kitalált "tudományos" módszerek eredménye az a sok gyerek, akik visítva verdesik magukat a padlóhoz, ha az üzletben nem kapják meg azonnal, ami megtetszik nekik. Lehet tehát választani a keményebb, de hatásos, vagy a kényelmes, de később kínos szituációkat okozó, eredményét tekintve pedig kétes szelíd módszer között....

2014. márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A kislányom mindig elég akaratos volt, és sok hasonló gondunk akadt. Egy időben működött az a módszer, hogy ha valamit kitalál, hogy akarja, akkor elkezdek vele beszélgetni arról a dologról, de nem hangsúlyozom azt, hogy márpedig ezért meg azért (ami logikus) nem lehet. Valahogy így csináltuk:

-tortát akarok enni most! csokisat!

-Ó az tényleg nagyon jó lenne, a csokis torta a kedvencem, főleg ha marcipán is van rajta. Neked milyen marcipán tetszik a csokitortán?

Erre elkezd fantáziálni, hogy a gyümölcs alakú marcipán milyen finom, esetleg mesélni, hogy hol látott olyat.

Nagyon bárgyú módszernek tűnik, de meglepően jól működött egy ideig, és sokszor sikerült hiszti nélkül elterelni a figyelmét. Aztán egy idő után rájött a turpisságra, és nem hagyta eltéríteni magát, de egész jól ellavíroztunk ezzel egy ideig (gyereknevelési könyvből van az ötlet).

2014. márc. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
El kell p..csázni. Persze óvatosan.
2014. márc. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nem feltétlenül olyan dologra gondoltam, ami egy tárgy, hanem pl. mosogatok, vagy főzök, és ő kitalálja, hogy menjünk ki az udvarra. Akkor én mondom neki, hogy ez jó ötlet, de még előbb ezt és ezt be kell fejeznem, nyilván nem hagyom félbe a főzést azért, hogy azonnal elinduljunk. Ilyenkor javasolok neki egy-két játékot, hogy addig mit tudna csinálni, de ő elkezd látványosan unatkozni és közben mondogatja, hogy menjünk mááár... Ha próbálom másra terelni a figyelmét, akkor attól begurul és kitör a hiszti. És amikor már itt tartunk, akkor már mondhatok bármit, mert szerintem már nem is hallja.
2014. márc. 9. 07:59
 10/11 anonim válasza:
Csatlakozom ahhoz a hozzászólóhoz, aki a türelmet, és a magyarázatot javasolja. Mást nem tehetünk, mint kitartunk a mi verzióknál, és újra meg újra elmondjuk, hogy lesz. Az igaz, hogy papagájnak érezzük magunkat közben,de a gyerek megtanulja, hogy vannak határai, ránk bízhatja magát, és azt is, hogy mindig minden körülmények között betartjuk azt, amit ígérünk. Később beérik ez a módszer, és már nem lesz örökös harc a mindennapokban. Két kedves, jól nevelt gyermek anyukája vált belőlem így :-). Minden kisgyerek ezzel próbálkozik, ez a "törött lemez" módszer. Látszólag könnyűnek tűnik engednünk nekik, de hosszú távon ez bizalomvesztéshez, az erőviszonyok felborulásához vezet. Az pedig minden gyerekben zavarodottságot okoz. A látszattal ellentétben a gyerekek örülnek neki, ha tudják, hogy a felnőtt aki gondoskodik róluk, "erősebb" mint ők, így érzik magukat biztonságban.Türelem és következetesség -meghozza majd a gyümölcsét! :-)
2014. márc. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!