Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves fiam nem barátkozik...

2éves fiam nem barátkozik vigyem bölcsődébe?

Figyelt kérdés
elköltöztem messze az otthonomtól a párommal.ide született a fiam 2 éve szint csak engem lát mivel nem ismerek még jóformán itt senkit és nincs játszóhát sem.van játszótér de alig-alig van gyerek .eddig mikor mentünk sosem volt kisgyerek .csak engem lát nap mint nap.meg is lett az eredménye.nemtudok elmenni vele szinte sehova ahol vannak egy páran mert állandóan menni akar onnan.ma pl: elmentünk egy barátnőmhöz akit itt megismertem.neki van egy szintén 2,5 éves fia akivel néha néha találkozunk de minden alaklommal a fiam nem akar semmit csinálni,se játszani se semmit csak húz hogy menjünk innen és üvölt!ezt megcsinálja sok helyen.úgy veszem észre nem akar emberek között lenni.érthető hisz csak engem látott.nem tudom mi lenne a jó neki hogy megszokja a társadalmat.vigyem bölcsibe hogy szokja a gyerekeket és a társaságot vagy szintén maradjak én vele ?jót akarok neki de engem annyira bánt hogy csak velem akar lenni és nem hajlandó sehol sem jól érezni magát még úgy sem hogy ott vagyok!félek ha 3 évesen óvodába viszem akkor még rosszabb lesz a helyzet!most kellene megszoknia azt hogy nem mindig az van amit ő szeretne és hogy szokja a gyerekeket.annyira szeretném ha egy boldog,barátságos kisfiú lenne. Valaki van esetleg hasonló helyzetben ??
2014. márc. 28. 11:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Természetesen vissza mennék dolgozni ha neki az lenne a jó hogy gyerekek közt legyen!de szerettem volna itthon maradni vele hogy minél több időt vele tölthessek de félek hogy ezzel nem lesz neki jobb.
2014. márc. 28. 11:55
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen teljesen normális,hogy inkább önmagával mint társaival játszik.
2014. márc. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha akkor is nehezen viseli más gyerekek közelségét, hogyha Te mellette vagy, nem hiszem, hogy a bölcsődében jól érezné magát. Nem érett még meg rá, hogy más gyerekekkel/emberekkel barátkozzon. A barátnőddel meg a kisfiával próbálj meg minél gyakrabban programot szervezni, először mehettek együtt sétálni/motorozni, nem kell hogy rögtön játszani "kelljen" a kisfiúval. A nagylányom is nagyon zárkózott gyerek volt (még most is az), ugyanilyen helyzetben voltunk, új városba költöztünk, mikor született. Itt összebarátkoztunk egy anyukával meg a hasonló korú lányával, szinte minden délelőtt és délután találkoztunk a játszótéren, így körülbelül fél év alatt kezdett el a lányom játszani a másik kislánnyal. Idegen gyerekekkel nem játszik, és az óvodában sem igazán vannak barátai. Ha a Te fiad is ilyen típus, nem hiszem, hogy az a megoldás, ha erőlteted.
2014. márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy ennyi idősen még maguk játszanak de ő társaságban sem hajlandó maga játszani.húzza a kezem fél perc után hogy menjünk innen.ha nem megyünk akkor meg az üvöltés jön.
2014. márc. 28. 12:26
 5/6 anonim ***** válasza:

Én emiatt nem adnám bölcsibe...

Sőt, pont eszembe sem jutna, ha megtehetném!


2 éves a lányom, nagyon barátkozó, szerette a gyerekek társaságát mióta játszótérre jártunk, meg van ismeretségi körben, családban is gyerek, igaz vele egykorú csak egy. De a vele egykorú gyerekekkel játszik legkevésbé! A piciket szereti terelgetni, mutogatni a játékokat. A nagyok pedig vele vannak így, ezért jól elvannak. Viszont az 5 hónappal idősebb unokatestvérével szokott a legtöbb idő lenni, míg egymásra hangolódnak.

Édesanyám óvónő, azt mondja, hogy ez a korosztály magában játszik, illetve felnőttel. Életkori sajátosság. Idegen helyen meg nyilván nem fog leülni játszani, mert ahhoz ellazult állapot kell, és nyilván nincsen meg...


A bölcsiről pedig:

Mi most kezdtük el, és eléggé el vagyok keseredve. Vissza kell mennem dolgozni, nincs túl sok választásom. A lányom mint írtam nagyon jól barátkozik, de ő is anyás, mert a rokonság 200 km-re van. Úgyhogy nagyon megszenvedjük a szoktatást. Valószínű ez is hozzájárul, hogy igazából az elmúlt egy hónapban, mióta járunk már harmadjára beteg. 2 napig nagyon jól érezte magát, abban a 3 órában, amíg ott hagytam, azóta átüvölti, már a bölcsi kapuban elkezdi és a gondozó úgy hámozza le rólam mikor otthagyom. A bölcsi szó említésére is sírógörccsel reagál...

Szerinted??? Egy anyás, az általad leírt helyzetekben úgy viselkedő gyerkőc, amilyennek leírod hogy viselkedne?

Szerintem ha nem vagy rászorulva és azt írtad nem vagy, akkor végig sem tudod csinálna a beszoktatást, mert teljesen fölösleges. Nem érett rá. És hozzáteszem, hogy még míg szeretett menni, meg míg ott voltam vele több, mint egy hétig, csak játszani jártunk be, egyetlen gyerek sem volt hajlandó játszani vele, pedig próbált kapcsolatot teremteni velük...


Szóval nekem eszembe sem jutna. Majd ha 3 éves lesz, sokkal okosabb lesz, és könnyebben el tudja fogadni, hogy te is dolgozol, és neki pedig az óvoda az, ahova "dolgozni" kell járni! Szóval nem lesz rosszabb a helyzet, ettől ne félj...

2014. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%
Hát ennyi idősen már bizony bölcsiben lenne a helye. Nem jó, hogy ennyire rád nőtt.
2014. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!