Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hétfőn kontroll rtg-re kell...

Hétfőn kontroll rtg-re kell vinnem 3éves kislányom akinek most 5napra gipszbe rakta a kezét az ügyeletes orvos. Nem akarom, hogy megint megröntgenezzék! Muszáj visszavinnem kontrollra?

Figyelt kérdés
Kislányom most lesz 3éves és már csak idén kb.4szer röntgenezték (2x keze miatt,2x tüdőgyulladás miatt) illetve tegnapelőtt még 2x megint kiugrott könyök miatt (amit visszarakott a doki) de gipszbe is rakták hétfőig... Azt mondta az ügyeletes orvos, hogy nincs eltörve, de a biztonság kedvéért rakta gipszbe és hétfőn menjek kontrollra rtg-re. Ha nincs eltörve a keze akkor minek megint megrtgezni? Ugye nem muszáj visszavinnem? Én egész életemben nem voltam annyiszor rtgezve mint szegény lányom csak idén! A gipszet én is le tudom venni, mert egész karos, de csak a felkaron van. Kérem ha valaki tud erről valamit az segítsen mert tényleg nem akarom, hogy fölöslegesen rtgezzék és szerintem nem is kötelezhetnek, főleg, hogy a doki azt mondta, nincs eltörve ugye?
2008. júl. 26. 11:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagy butaság amin töröd a fejedet és alapjában véve felelőtlenség!!! A kontrollvizsgálatra vissza kell vinni a kicsit. Az újabb röntgentől pedig semmi baja nem lesz. Az orvos nyilván azért rendelte vissza mert biztosan tudni szeretné hogy a kicsinek rendben van a karja, gyermekeknél a friss rtg felvételen nem minden esetben látható a törés, mert a csontozatuk még nagyon puha, ha mégis eltört csak pár nap múlva látható biztosan amikor a csonthártya kissé megvastagszik.

Amikor valakit megröntgeneznek, mindig egyénileg állítják be a sugár erősségét is, nem kell tartanod semmiféle károsodástól.

2008. júl. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kislány ágyon ülő helyzetből rádőlt a kezére és így ugrott ki a könyöke. Szerintem ettől nem törik el senki keze... Röntgennél nem ok nélkül rakják rád, sem a gyerekre azt a bizonyos kötényt, úgyhogy nehogy ne legyen annyira ártalmatlan...Nem vagyok orvos ellenes, és Isten ments, hogy megvonjak bármi nemű segítséget a gyermekemtől, de nincs még egy röntgenre szüksége...
2008. júl. 26. 22:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha te ezt már eldöntötted (márpedig a "nincs mégegy röntgenre szüksége" kijelentés eléggé úgy hangzik), akkor minek tetted fel a kérdést? Nem hiszem amúgy, hogy te objektív döntést tudnál hozni, mivel gondolom nem vagy orvos. Az orvos szükségesnek látta, te viszont felülbírálod a döntését. Mégegy röntgen nem oszt nem szoroz. De ahogy látom, te nem hallgatsz senkire, csak akkor tényleg nem értem, minek a kérdés.
2008. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A kérdést azért tettem fel, mert kiváncsi voltam arra, hogy volt-e már más is ilyen helyzetben (túl soknak ítélte volna v.ki a rtg-eket) és a kérdés a kérdés, nem pedig arra, hogy v.ki kritizáljon engem mint szülőt! Ha nem tűnt volna fel dilemmában vagyok magamtól is nem azt kérdeztem, hogy tud-e valaki mondani olyat amitől rosszabbul érzem magam, hanem esetleg tapasztalatot megosztani, segíteni.. De azért kösz, hogy hozzászóltál.
2008. júl. 27. 08:35
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok és hidd el 10 év baleseti sbészettel a hátam mögött nem írtam marhaságot. Nagyon sokmindent láttam és tapasztalatam már. Az ólomkötényt pedig azért kapod hogy a szórt sugártól védjen, főképp az ivarszervek érzékenysége miatt. A röntgenben vigyáznak és odafigyelnek rád és a kislányodra nem kell parázni.

Két gyerekem van és tudom hogy milyen féltő az anyai szív.

2008. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!