Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan oldjátok meg a kiságy...

Hogyan oldjátok meg a kiságy matracának tisztán tartását?

Figyelt kérdés

Kislányom két éves, néha már bele-bele pisil bilibe/WC-be, tehát nyakunkon a szobatisztaságra szokás. :o)

Tudom, hogy a pelusmentes alvás a legutolsó, de már az sincs olyan messze.

Ti mit csináltok az éjszakai/délutáni balesetek alkalmával a matraccal? Nekünk egyszerű szivacs, de csak egy van belőle, olyankor mire fektetitek, és hogyan tisztítjátok/szárítjátok, hogy a köv. alvásra megint ott legyen?


2009. dec. 29. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Amíg nem teljesen "ágytiszta" (ha jól tudom a kifejezést, mert a "szobatisztasaág" és az "ágytisztaság" külön érik be), szóval amíg számítani lehet balesetre, tegyél a lepedő alá gumilepedőt. Lehet kapni egész nagy méretűt, igazából nem is gumi, hanem vékony, puha műanyag. De lehet kapni olyan lepedőt is, aminek az egyik oldala gumirozott, nedvességálló.
2009. dec. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gumilepedővel. Van drága, gumis szélű, olyasmi, mint a gumis szélű vászonlepedő, ami fixen a helyén marad, és van olcsó, amit ügyesen neked kell betűrnöd a szivacs alá. Utóbbi kb. egy ezres, mi az ikeában vettük, de sok helyen láttam már. Van kiságyba való méret és nagyobb is, egészen a felnőtt-méretig (ezt használják a kórházakban is, pl. a szülészeten a vérző nők alatt). Szóval garantáltan kapsz a ti ágyatok méretében. Ilyenkor elég a lepedőt cserélni, a gumialátétet pedig szivaccsal áttörölni. Éjjel kb. 10 percet vesz igénybe az ágyneműhúzás, főként azért, mert a paplan is átázhat. Nekem egyébként a fiaim sosem pisiltek be éjszaka, amikor szobatiszták lettek, végleg azok lettek, de ha hánytak, ugyanúgy le kellett cserélni az ágyneműt. Mi a gumis lepedőt már csecsemőkortól használtuk a sűrű a bukások miatt.
2009. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hát majd nézek valami ilyesmit. (IKEÁ-ban úgy tudom, más a szabványméret mindenből, nekünk 60X120-as kiságyunk van :o( )

Már csak annyi, hogy ez nem zavarja őket?

(Én amikor szültem, midig leszedtem az ágyamról azt a műanyagot , mert nem bírtam a "zsizsegést", nem is értettem, hogy minek tették rá, mikor ott az ágy is lemosható anyagból van, a lepedőt meg a zsizsegő anyag fölé tették amúgy is, tehát ha vérzés volt, a lepedő mindenképp olyan lett...)

Kinézem a lányomból, hogy addig hisztizik majd, amíg el nem távolítom azt a réteget, de azért ki fogjuk próbálni...

Hála Istennek hányás nálunk eddig még nem volt!

2009. dec. 31. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!