Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két és fél éves kisfiam ha...

Jtimi kérdése:

Két és fél éves kisfiam ha valami nem tetszik neki elkezdett csapkodni engem. Figyelmeztetésképpen ráütöttem a kezére ( persze nem nagyot ) és elmondtam neki, hogy nem verekszünk, mert az anyunak is fáj stb. Nem tudom, mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
2014. máj. 28. 14:48
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Amikor rautsz a kezere, es azt mondod, hogy nem verekszunk, abban van nemi diszkrepancia, szoval ez egy eleg hulye kommunikacio.


A mi lanyunk is probalkozott ezzel, bevituk ilyenkor a jatszoszoba egyik sarkaba, leultettuk, elmondtuk, hogy szomoruak vagyunk amiatt, hogy csapkod, hiszen mi sem szoktunk ilyet, es megmondtuk, hogy ha mar nem duhos jojjon ki, es kerjen bocsanatot. Leszokott rola, par nap alatt, a bolcsibol szedte ossze egyebkent.

2014. máj. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha arra akarod megtanítani, hogy ne verekedjen, akkor te se csapj rá olyankor.. Kicsit fura azzal lenevelni, amit épp tiltani akarsz neki.. Csak azt látja, hogy neked szabad.. az jó, amit az első írt: magyarázat, bünti!
2014. máj. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Rosszul tetted.

A lányom soha nem ütögetett engem egészen addig, míg egyszer nagyon idióta dolgot tett és rácsaptam a kezére.

Azóta, ha csak rászólok, hogy nem szabad már ütöget is.

Nagyon eltanulnak mindent, így a negatív példát is.

2014. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha a lányom nekem valami fájdalmat okoz,én visszaadom neki.Volt időszak mikor meghuzta a hajamat,nyilván probáltam szépszóval elmagyarázni neki hogy ezt nem szabad mert fáj abt de kb annyit is ért.

Egyszer hajhuzás után leültettem és meghuztam a haját,nem nagyon csakhogy érezze hogy fáj és elmagyaráztam neki mit jelent ha anyának meghuzza a haját ugyanugy fáj mint neki,rossz érzés stb,mindezt nyugodtan higgadtan,megértette mert azóta nem huzza a hajam,nem csipked és nem csapkod.mindennel ugyanezt csináltam és nekem bevállt.

2014. máj. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt mondod, hogy nem verekszünk, akkor ne üss a kezére!!!! Próbáld nyugodtan elmagyarázni neki, hogy ez anyának fáj és ne tegye!
2014. máj. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor nagyon határozottan megfogtam a kis kezét és rászóltam, hogy nem szabad! Ha tovább próbálkozott, akkor fogva tartottam egy nagyon határozott "nem"-mel. Rá ne csapnék emiatt, hiszen pont csapkodásról akarom leszoktatni, de ha nem hagyja abba, akkor bevezetném a szobájába és becsuknám az ajtót pár percre. (ha kijönne, akkor bocsánatot kell kérnie. Ha beszél, akkor szóban, ha még nem annyira beszél, akkor simi simi.)
2014. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !
2014. máj. 31. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!