Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért baj, hogy a kisfiam 22...

Miért baj, hogy a kisfiam 22 hónapos korától bölcsis lesz?

Figyelt kérdés
Kaptam pár beszólást némelyektől, hogy aki nem akar foglalkozni a gyerekével, az minek szülte, meg hasonlókat. De nem értem, miért baj ez. Október végén tölti majd a kettőt, augusztustól lesz bölcsis, hogy legyen időm beszoktatni is (meg ha netán elkap valami kórságot, akkor otthon tudjak vele lenni), mert szeptemberben mennék egyetemre, nappalira. Többek szerint is ez a végtelen önzésem megnyilvánulása. Nem tudom, mi mást tehetnék. A volt munkahelyemre nem szeretnék visszamenni, nem ezért csináltam meg levelezőn az érettségit, és nagyon szeretnék olyasmivel foglalkozni majd, amit szeretek is csinálni, nem csak nyűg. Másrészt, ha nem mennék egyetemre, akkor dolgozni kéne visszamennem, akkor is bölcsibe menne a fiam. Mivel a GYED még elég volt valamire, nade a GYES??? Ennél több juttatást kapok, ha egyetemre megyek... (aminek persze egy része diákhitel, de mindegy). Most ez tényleg ilyen hatalmas probléma? Azok a gyerekek, akik járnak bölcsibe szenvednek valami hátrányt? Nem elég érettek még arra, hogy reggeltől délutánig közösségben legyenek?
2008. júl. 29. 22:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem 2 éves koráig a gyereknek az anyja mellet a helye, de ez nálatok majdnem így van. Én nem látom benne a rosszat, barátkozóbb lesz társaságibb. Ám ha nem szereti meg egy hónap után sem én nem erőltetném, de egy próbát megér.
2008. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Azért mondják ezeket, mert z az elfogadott, hogy 3 éves koráig ottghon van az anya a gyerekkel. De ez szerintem már egyre ritkább. Sokan visszamennek dolgozni. A bölcsi egyáltalán nem hátrány, meg nem is egyből hagytad magára a kicsit. Ez nem önzés. Nagyon sok gyerek bölcsivel kezdi és ugyanúgy felnőnek, mint a többiek. Az óvoda pedig nem fog döcögősen indulni, mert hozzá lesz szokva a társasághoz és nem lesz hiszis, hogy nappal otthagyod őt.
2008. júl. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Próbálj meg nem foglalkozni a beszólogatásokkal.Ha így is úgy is bölcsibe menne a gyerek meg nem mindegy?Én is azon az elven vagyok hogy 3 éves koráig otthon legyen Vele az Anyja, de tudom hogy ezt egyre kevesebben tehetik meg.
2008. júl. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ez a legjobb amit tehetsz! Ne foglalkozz másokkal, egyrészt mert tuti jó hogy tanulsz, másrészt meg a bölcsi tök jót tesz a gyerekekkel én azt látom. Itt a lakóparkból is sokan azok és azóta mióta oda járnak esznek rendesen, megtanulnak beszélni, szépen játaszani,új impulzusok érik, rájönnek hogy nem csak körülöttük forog a világ, szófogadóbbak. A bölcsi már rég nem olyan elfekvő mint 30 éve főleg ha lelkiismeretes nevelőket találsz. Az én fiam 2 éves és látom rajta, hogy milyen uncsi nap mint nap velem lennie, még szerencse hogy itt sok a gyerek. Be is adnám bölcsibe de mindjárt itt a következő! :)

jogimami

2008. júl. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A beszólásokat ereszd el a füled mellett. Az én kisfiam két és fél évesen került a bölcsibe. A szívem majd megszakad hogy reggelente ölelte a mackóját a szoba közepén és keservesen sírt mikor otthagytam. Lelkiismeretfurdalásom volt, elkeseredtem, hogy rosszul döntöttem. Aztán a fiam kinyílt, napról napra bővült a szókincse, gyönyörűen önállósodott, fejlődött a játéka és a másik gyerekekkel való kapcsolata. Sok új élmény érte a bölcsiben, a közösség hihetelen jó hatással volt rá. Örült a télapónak, a közös karácsonyfaállításnak, a farsangnak, mindez a közösséggel egészen másképp zajlik mint otthon. Az óvodába minden gond nélkül beilleszkedett, ismerősként üdvözölték egymást akikkel egyszerre járt bölcsibe. Azóta is szívesen játszanak együtt azok a gyerekek, akik együtt mentek a bölcsiből az oviba.

Neked azt kell a kicsi felé tükrözni hogy nagyon jó lesz és anya nagyon örül ha lesznek játszótársai, sétáljatok el a bölcsi felé többször hadd lássa hogy ott játszanak a gyerekek és majd látod hogy ő is be szeretne menni játszani.

Sok sikert és jó tanulást kívánok!

2008. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem boldog lehet, aki a 23000 Gyes mellett otthon tud maradni!! Annak a férje valószínű nem minimál bérért dolgozik!! Nálunk a munkahelyemen, mindenki bölcsibe adta a gyerekét 2 évesen és visszajött dolgozni!! Én sem tudok majd mást tenni, de még van időm most 3 hónapos a kisfiam. De lehet, hogy mi csak a csóróbbak közé tartozunk és azért kényszerülünk rá, pedig mi is el babáznánk otthon!! Vagy lehet, hogy rosszul tudjuk beosztani a pénzt! Már ha be lehet osztani 23000 Ft-ot!!! (Lehet, hogy nem ennyia gyes pontosan nem tudom.)
2008. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
57%

Tudom most magam ellen fogok beszélni, hiszen bölcsődében dolgozok, mint gondozónő. Aki azt írja, hogy előnyére válik a bölcsőde egy 3 év alatti gyereknek, az csak magát vígasztalja! Persze egy idő után jól fogja érezni magát ott a gyerek, mert magával ragadják a csoporttársai, a játékok, de azért mégsem ugyanaz, mintha az édesanyja mellett lenne. Azért, ha belegondolsz, otthon neked csak rá irányul a figyelmed, bölcsődében pedig legjobb esetben, 12 gyerekre jut 2 gondozónő. Hangsúlyozom legjobb esetben, mert van, hogy 16-20 fő egy csoport, 2 gondozónőre. Persze minden tőlünk telhetőt megteszünk, hogy biztonságérzetet, szeretetet, törődést nyújtsunk a piciknek, de az nem ugyan az, amit tőled megkaphat.

A döntés a Te kezedben van!

2008. júl. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad foglalkozni mások előítéleteivel és nem mindenki engedheti meg magának anyagilag, hogy otthon maradjon a 3. évben is a picivel.Ugyanolyan fontos a tanulás is, hisz diplomával a kezedben már jobbak az esélyeid a munkaerőpiacon, és nem minimálbérért kell dolgoznod, lehet, hogy nem két- három műszakban kell dolgoznoi járnos, és összességében majd így több időt tudsz tölteni a gyerekkel. Tehát szerintem megéri, és a gyerek is vele egykorúak társaságába is kerül, amit szerintem igen is igényelnek a gyerekek (nem mindig csak anyával játszani).
2008. júl. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem igazán fogok tudni otthon maradni a gyerekkel szinte csak minimális ideig, mert a munkám olyan, ha abbahagyom, nincs nagyon vissza út. Akkor én ne is szüljek azok szerint az emberek szerint akik téged megszólnak?! Ráadásul ezek azok az emberek akik téged elitéltek volna, he az egyetem miatt elveteted a babádat. Most meg önző vagy, mert iskolába mész? Persze nyilván ők egy érettségivel biztosan jól keresnek. Az egyetemet is azért végzed, hogy a gyerekedet eltarthasd később. Én ezeket a megszólós igen bölcs embereket nem is értem. Nem lesz annak a gyereknek semmi baja a bölcsibe, más is járt bölcsibe, felnőtt és ember lett belőle. Szerintem ne izgulj, ez a te dolgod és nem másoké. Sok újgazdag anyuka már nem tudja kinnyába mit csináljon így van ideje másokkal foglalkozni.
2008. júl. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amit nagyon nem értek az az, hogy nekem nagymamám mesélte, hogy amikor ők szültek (tehát a mi szüleink csecsemőkorában) csak három hét fizetett szabi járt szülés után, és max három hónap fizetés nélküli, utána vissza kellett menni dolgozni. De szerintem azért az emberek nagy része túlélte mindezt. Szerintem a szüleimnek teljesen normális kapcsolata van a szüleikkel. Akkor szerintem akkora gond mégsem lehet, ha egy majd' két éves gyerek bölcsis lesz. Legalább is nekem ebből ez jön le.
2008. júl. 31. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!