Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ket es harom gyerekesek...

Ket es harom gyerekesek valaszoljatok, mennyi idot toltottok a (1) gyerekeitekkel darabra lebontva es egyutt, (2) a munkatokra ha van, (3) a haztartasra, ugyintezesre, furdes stb osszesegeben, (4) ferjre, parkapcsolatra?

Figyelt kérdés
Hany evesek a gyerekeitek? Igy iirjatok kb hogy peldaul ket gyerek(4,6 evesek), 8 ora munka,egy ora haztartas, gyerekekre egyutt egy ora, ferjre kb egy ora, hetvegen gyerekekkel kulon egy -egy ora stb......kivancsi vagyok arra, hogy ket vagy harom gyerek mellett mire mennyi ido jut
2014. jún. 25. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem már nagyobbak a gyerekeim, de soha nem jutott eszembe ilyen statisztikát vezetni. Beosztottam az időmet, hogy mindent el tudjak végezni. Más volt az időbeosztásom, (még ma is), amikor nagytakarítás volt soron, szülői értekezletre mentem, a férjemmel volt programunk stb.

3 gyerekes anya

2014. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.

Mindkét gyerekkel heti szinten vannak külön programok!A naggyal heti egy délután járok úszásra amikor csak ő és én vagyunk egymásnak 4 éves.

A Kicsit aki 1,5 éves egyik délelött babatornára viszem plusz másik délelött baba mama klubba!Délelöttönként csinálom a háztartást:mosás,főzés,takarítás hogy mire megyünk a nagyért oviba addigra készen legyek mindennel mert du két gyerek mellett már nemigen van kapacitásom ilyenekre!De szigorúan betartom,hogy ilyenkor is legyen a kicsivel töltött időm Pl leülök mellé 1 órát és csak építőkockázunk vagy formaberakózunk stb!

A nagyra meg kb szintén 1 óra jut este 8-kor lefektetem a kicsit a nagy meg csak kb 9-kor alszik el így van egy óra nyugink(amikor nem jön a kicsi rombolni)ilyenkor társasozunk legózunk,rajzolunk stb!

Szóval délelött 1 óra a kicsire este 1 óra a nagyra amikor csak ők és semmi senki más!


2.mivel még itthon vagyok gyesen a kicsivel így még nem dolgozom de el sem tudom képzelni amit most csinálok hogy fogom megcsinálni 8-9 órás munka mellett,amúgy bankban dolgozom!


3.délelött kb 2 órám van a háztartásra a szokásos mosás főzés takarításon kívül beföttet rakok el,szörpöt,lekvárt főzök,kenyeret sütök,bár ezt inkább már akkor mikor a kicsi alszik délben.ha fel kel megyünk a nagyért oviba!

Délután csak szinte a játszásé a főszerep de ilyenkor csinálom a kertet pl:fűnyírás,virágog!


4.ritka és kevés idő.1 hónapban egy egy estére eljutunk egy moziba vagy vacsira!Este mikor a nagytesó elalszik kb 9 még 1 órát fent bírok maradni,ilyenkor van egy kis időnk egymásra vagy olvasni netezni!

2014. jún. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocsi,hogy offolok,de nagyon tetszik a "darabra lebontva" kifejezés :D
2014. jún. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Két gyerek van (2 és 4 évesek), nyár végén jön a harmadik. Nem járnak oviba/bölcsibe, én sem járok dolgozni, hanem itthon vagyunk egy nagy tanyán. A napom nagy részét kitölti a munka (fejés, állatetetés, veteményes, házimunka, főzés, befőzés, és kb ezer más járulékos dolog), így kifejezetten a gyerekekkel elég keveset foglalkozom, bár nyilván ők is jönnek és sokat vannak körülöttem. Amikor rossz idő van és beszorulunk a házba, olyankor egy-egy órát legózunk, rajzolunk vagy olvasunk, de ilyenkor is inkább főleg dolgozunk - együtt: mosunk, sütit sütünk, teregetünk, rendet rakunk. Délután meg este mesélés van könyvből vagy fejből - ha a kicsi délután elalszik, akkor a naggyal csinálunk valamit kettesben, de ha nem alszik, akkor ez az idő "elvész" sajnos.

Ami családilag közös, az a vacsora és a fürdés - együtt szoktunk zuhanyozni, télen a kádban fürdeni.


A férjemmel borzasztó kevés időt töltünk kettesben: reggel ő fél 7-kor elmegy, este 6 körül jön haza, akkor megy ki és csinálja a dolgát (házfelújítás, gyakorlatilag tök egyedül csinálja az egészet, télen tűzifa vágás, stb). Ilyenkor nyáron este fél 9 körül jövünk be mindannyian, akkor van egy közös óra négyesben, utána fél 10 körül elalszanak a gyerekek - és sajnos sokszor mi is velük, így vannak napok hogy érdemben nem is tudunk beszélgetni...

A hétvége annyiban más, hogy olyankor a férjem nem a munkahelyén van, hanem itthon, de ugyan úgy dolgozik egész nap - szóval együtt étkezünk meg a gyerekek jobban őkörülötte sertepertélnek, neki "segítenek" nap közben, nem velem vannak.

2014. jún. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!