Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok hogyan zajlanak a...

Nálatok hogyan zajlanak a reggelek több gyerekkel, akik oviba-bölcsibe járnak, míg te magad dolgozni?

Figyelt kérdés

Hamarosan visszamegyek dolgozni, és egyelőre gőzöm sincs, a reggeli itthoni rutint hogyan tudom jól, rövidebb időre kialakítani.

Esznek-isznak otthon a gyerekek? Ruhákat előtte este kikészítitek? Ha esznek valami gyorsat, akkor mit? Mert nálunk kész időhúzás a reggeli: mire kitalálják, a nagy magának megkeni (nekem nem engedi), esetleges ruhacsere... Sok idő. Elvileg a bölcsiben kapnak reggelit, az oviban is 9-kor esznek. Elég lesz nekik az eddig megszokott reggeli kakaó?

Indulás előtt mennyivel ébresztitek őket? Minden érdekel.


2014. okt. 29. 14:16
 1/9 anonim válasza:
Kedves Kerdezo! Naluk ket gyerkoc van, 2 es 4 evesek. Reggel kb 6kor felkelek. Elkeszitem a reggelit es kikeszitem nekik es apanak az aztalra. Fel 7 korul keltem oket, mosakodas, fogmosas, utanna pedig reggeli. Altalaban pizsiben esznek es utanna oltoztetem oket at, mert ha azt leeszik akkor csak berakom a szennyesbe, de ha az ovis cuccot eszik le akkor ketszer kene oltoztetnem oket. Minden este kikesziten a masnapi oltozeket. Miutan megvolt a reggeli, megint gyors mosakodas, oltozes es mindenki szalad.
2014. okt. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Amit csak lehet, mindent ki kell készíteni előre. Ruhát előző este megbeszélni időjárás jelentés alapján kikészíteni, ne legyen vita reggel, hogy mást akar. Ha valamit kell vinni, azt is kikészíteni táskába rakva az ajtóba. Akár reggelihez a tányérokat,bögréket is ki lehet már tenni előre. Gyereke válogatja, hogy mennyire éhes a 9 órás reggeliig. Valamelyiknek elég egy bögre kakaó, a másik meg igényel egy szendvicset.

Lényeg h amit csak lehet előre kell elkészíteni, mert mindig van valami meglepetés ami bontja a menetrendet.

2014. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem a férjem 6:20-kor kel, megcsinálja a teákat kakaókat. Mi 7-kor kelünk, reggelizünk. 7:20-7:30-kor felmegyünk öltözni(ekkor a férjem már nincsen itt), és 7:45-8 körül már késszen vagyunk.Ekkor jön a szomszédnö, akinek szintén 2 kicsije van és egy csoportokba járnak. Ekkor kiosszuk ki megy a bölcsibe ki viszi az ovisokat, és indulás!


Külföldön élek, itt mindenki 8:30-9 között kezd dolgozni(habár 18-19 óráig). Ha elöbb kellene menni, akkor egy félóra vagy órával elörébb lenne minden. Nekünk a reggel rugalmas. Itt az oviba, bölcsibe nem adnak reggelit, nekünk kell csomagolni.

Van itthon reggelizö pelyhek, sokszor azt eszik, vagy ropogtatják szárazon, ma zsemle volt... De az is elöfordul, hogy csak kakaót isznak, mert nincsen kedvük enni.


Ruhákat akkor veszem elö, a nagy divatmániás, mindig mindennek passzolnia kell. A nagy 4 évesen teljesen egyedül öltözik, neki csak kirakom a magasabb dolgokat és pár perc és késsz.(ennek van negatív része, napi 3-4x megcsinálja ezt, mert imád öltözködni)

2014. okt. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Még annyit, hogy ahol a férj elöbb kel, és iszik kávét munka elött, ott nem nagy dolog, ha a férj, míg a víz forr a kávéhoz, beteszi a gyerekek tejét a mikróba melegedni. ìgy mire másikak kelnek, már neked kevesebb a dolgod.

2014. okt. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

5,40-kor kelünk, a gyerekeket 6-kor keltjük.

Este mindent kikészítünk előre, amit lehet.

A gyerekek általában egy joghurtot esznek reggel, de néha a bölcsiig és oviig elmajszolnak pár kekszet is.

Reggeli pizsiben történik, csak utána öltöztetjük fel őket (az ovis már magától öltözik, a kicsi még nem). Aztán gyors pisi és fogmosás, és már rohanunk is.

6,50-re már bent vagyunk az oviban, bölcsiben, hogy a férjemmel még időben beérjünk 7,30-ra dolgozni.

Nagyjából az egész reggel egy rohanás. Férjemmel reggel 20 perc alatt szoktuk magunkat "összerakni", úgyhogy már komoly technikám van arra, hogy hogyan lehet kb. negyed óra alatt zombiból emberfejet varázsolni. :)

2014. okt. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minden reggel 6 előtt pár perccel kelek. Összekészítem magamat, a gyerkőcöket 6.20-kor ébresztem. 5 és 2 éves kislányok. 6.30-ra kimásznak nagy nehezen az ágyból, nálunk otthon csak inni szoktak többnyire actimelt és beveszik a vitaminokat a reggelit oviban és bölcsiben fogyasztják. Amíg isznak kikészítem a ruhákat (hiába próbálom előző este, ez valahogy mindig kimarad), a cuccokat viszont mindig összekészítem és az ajtó elé teszem ami kell, hogy semmiképp ne maradjon otthon. Villámgyors öltöztetés, ha azt akarom, hogy időben el is induljunk, akkor mindkét gyereket nekem kell. Gyors fogmosás aztán spuri. Apa viszi a kicsit én a nagyot, így esik útba. Így többnyire 7 körül vagy az után kiteszem a nagyot az oviban és 8 előtt pár perccel beesek a munkahelyemre. Mivel Bp-i vagyok 3/4 óra az utazás a melóba, szóval nem leányálom, hogy mindig ők az elsők és az utolsók mindkét helyen.
2014. okt. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Reggel fél 6-kor kelek. Este minden ruhát kikészítek a gyerekeknek, meg amit másnap vinni kell magukkal.

Első dolgom a reggeli elkészítése a nagynak, meg a kávém. Gyorsan elintézem a reggeli fürdőszobát, ez 5-10 perc. Aztán elkészítem a nagynak a tízórait, a kicsinek a tejet, amit reggel itthon iszik. A teáját meg elviszi. Nem eszik itthon, csak a nagy.

Keltem a nagyot, küldöm reggelizni (általában gabonapelyhet, vagy szendvicset eszik), fürdőszobába, öltözni. Ezalatt én is elkészülök, keltem a kicsit, pisiltetem, odaadom a tejet. Ha van még időm, akkor felöltöztetem, ha nem, akkor az apja csinálja, ő viszi most már oviba, eddig bölcsibe. A nagyot én viszem, mert más a hely és a kezdési idő. Ha a kicsi kéri, akkor eszik egy kekszet, de általában nem kér. Bőven elég a reggeliig a tej.

Amikor én vittem őket reggel, akkor elég volt fél órával indulás előtt kelteni, de sajnos az apjuk nem elég gyors, így korábban keltem, hogy a nagyját el tudjam intézni, amíg itthon vagyok. Én elég korán járok dolgozni.

2014. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8-ra járunk oviba, én 7 előtt kelek kicsivel, reggeli, bootolás, és negyed nyolc felé keltem a kicsit. Nagyon nehezen tér észhez reggel ő is, nekem az vált be, hogy kiviszem a nappaliba, mesét indítok és kap 10 percet hogy felébredjen. Különben nagyon veszekedősen indul a reggel. Utána kap reggelit, nagyon rossz evő nem erőltetem, sokszor csak pár háztartási keksz joghurt itallal, vagy egy pohár tej elég neki, többet nem hajlandó enni, az oviban pótolja. Reggeli után wc-re ültetem, gyakran ott kezdünk öltözni is, mert könnyebb nadrágot cserélni így ülve, meg a fürdőben kicsit melegebb is van reggel. Azután fogmosás, és indulás.
2014. okt. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Nálunk 3 a nagy, a kicsi 2 lesz. A férjem 7-re jár, nekem az új helyemre szerintem fél8-ig be kell érnem. A távolság mondjuk nem nagy.

Most simán eltelik 2 óra hossza az ébredés-indulás között, és hol van még a megérkezés...?

Szóval nagyon helyre kell őket rakni, és szerintem lesz sírás kezdetben reggelente. Másrészt már látom, hogy a gyerekeket ketté kell osztani, a férjemnek is vállalnia kell egyiket. De melyiket? A lányom elég anyás, ráadásul az oviban szmk tag vagyok, nem árt az infó innen-onnan. A kisfiamat is akarom vinni bölcsibe, akarom látni, hogy válunk el, stb. De be kell látnom, együtt nem fog menni a kettő.

2014. okt. 30. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!