Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy értessem meg vele, hogy...

Hogy értessem meg vele, hogy ne vegyen mindent a szájába?

Figyelt kérdés

22 hónapos a lányom és mindent a szájába vesz.Leginkább azt,amit nem kéne.Ma majdnem infarktust kaptam.Egy picike kis csapszeget szopogatott.Tegnap meg egy gyöngyöt.Azelőtt egy gombot.Mindent bekap a szájába,de nem nyeli le,csak szopogatja...Miért?És hogy magyarázzam meg neki,hogy ezt nem szabad??!!

Már kivagyok teljesen! :(((


2014. nov. 28. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

Oda kéne rá figyelni és nem széthagyni ezeket a szrokat! Ahol ennyi idős gyerek van, ott cseppet felelőtlenság az apróságokat nem elzárni.


Amúgy szólj rá határozottan, és köpesd ki vele.

2014. nov. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan korszak, amikor mindent a szájukba vesznek a gyerekek. Ezzel semmit nem tudsz csinálni. Nyilván el kell magyarázni, hogy nem szabad, mert...de ettől még ugyanúgy a szájukba fogják venni, aztán majd szépen elhagyják, leszoknak róla.

Viszont ha már ebbe a korban van, akkor viszont mindent, de mindent, ami olyan, hogy nem kéne lenyelnie, azt viszont el kell tenni! Semmi apró dolgot, éles tárgyat, ilyen dolgokat nem szabad előhagyni, el kell tenni olyan helyre, ahol nem tud hozzáférni!

2014. nov. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fiam is ilyen mindentszájbavevős, 17 hónapos. Én nem tudok mindent eltenni előle, képtelenség annyira elpakolni, az összes szekrényt és fiókot nem zárhatom be. Gondolom, még rosszabb, ahol van testvér, aki szintén elöl hagyja a cuccait.

Múltkor kérdeztem a védőnőt, hogy meddig tart ez az időszak, azzal biztatott, hogy van olyan gyerek, aki még az iskolában is rágja a ceruzát...

2014. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!