Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejfogat ki lehet húzatni?...

Tejfogat ki lehet húzatni? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés
Hatéves kislányomnak kilyukadt az egyik felső őrlője már két évvel ezelőtt (a többi mind ép). Kifúrták és betömték neki, de kiesett a tömés. Azt mondták rá, akkor így is marad, de múlt hónapban elkezdett neki fájni, így visszavittem. Nagyobbra fúrta a lyukat, hogy tudjon szellőzni a fog, ennyi. Azóta nem meri rendesen mosni, ma én mostam meg neki, hogy kijöjjön rendesen a lyukból a maradék, szegény nagyon sírt, mert fájt neki. Ráadásul azóta fél a fogorvostól is, mert fájt a fúrás is. Arra gondoltam, elviszem másik orvoshoz, de olyan állapotban van az a fog, hogy tuti nem fogják tömni neki. Ilyen esetben megoldható a húzás? Nem akarom, hogy a maradandó foga is szuvasan bújjon ki. :(
2014. nov. 30. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak begyulladt lyukas tejfoga,meg akarta furni doki de sajna nembirtunk vele így kihúzták a tejfogát,azóta rendben van neki.

Szerintem huzazsd ki mert belerakodik megtámadhatja maradandó fogát.

2014. nov. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Keressetek gyermekfogászt. Ne sima fogorvost, aki kezel gyerekeket is, hanem olyan dokit, aki ért is a tejfogakhoz.

A legtöbb fogorvos elintézi azzal, hogy úgyis kiesik és nem tesznek vele semmit.

A maradandó foga egészségesen fog kibújni, de ki tudja mikor esik ki a tejfoga? Még hónapok is eltelhetnek addig, végig fájdalommal... Mindenképpen keressetek másik fogorvost.

2014. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy még évekig meglesz az a foga, hiszen egyetlen sem esett még ki neki. A 9 éves lányomnak is tejfog még az az őrlő. Köszönöm a válaszokat, akkor elviszem máshová.
2014. nov. 30. 21:00
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet...betömték, kiesett, fájt, jobban kifúrták. Aztán minden evés után, ill.fogmosáskor finoman fogpiszkálóval kiszedegettem a maradékot (ezt a fogorvos is javasolta).

Mi már több fogorvosnál voltunk (kimondott gyermekfogorvossal kezdtünk), de mindegyik azt mondta, h nem húzzák ki, m fontos funkciója van a csontfogak szempontjából. Tehát, ha kihúzza, lehet, a csontfog eltolódva, ferdén, nem a helyén fog kibújni.

Úgyhogy nekünk még ott van, bár csúnya is és néha mosásnál fáj is, de azt mondják, h maradnia kell. Eleinte ő is sírt fogmosásnál, de már nem jellemző. A tejfogaknak amúgy nincsenek olyan gyökerei és idegei, mint a rendes fogaknak, ezért, ha jól kifúrja, azzal konkrétan idegöli/idegeli a fogat, így szépen lassan elhal.

Amúgy az őrlőfogak kb.9-10 évesen cserélődnek - az én lányom is 6 éves, mint a tiéd.

2014. dec. 1. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is. Mindenesetre ma amúgy is megyek a fogorvosomhoz, és rákérdezek nála, mi legyen. Szegénynek így is, úgy is kell majd fogszabályzó, mindenki örökölte a ferde fogsoromat. :(
2014. dec. 1. 09:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérlek majd írd meg mit mondott!!első voltam!!
2014. dec. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hét éves kisfiamnak alul van két szuvas foga. Kifúrták őket, be is tömték. Az egyik egy év után begyulladt, kifúrták a tömést belőle és nyitva hagyták. A fogorvos tanácsára pici vattagombócot rakok bele nappalra, így nem megy tele kajával. Éjjelre hagyom nyitva. Enélkül nem volt jó, minden belement, alig lehetett kipiszkálni. Kisfiam is így szereti, reggeli előtt már ő kéri, ha én elfelejteném. :)

A fogorvosunk szerint nem szabad kihúzni, mert helyfenntartó szerepe van. Én sem bántam volna, ha nincs ott az a rossz fog szorosan az egészséges 6-os mellett.

2014. dec. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!