Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is normális, hogy...

Szerintetek is normális, hogy egy 3 éves gyerek így alszik el?

Figyelt kérdés
A szülei mesélnek neki, majd egyedül hagyják a szobájában égő gyereklámpával. Ő ekkor "olvas" egy mesét a plüssállatainak, miközben a szülei már a saját hálójukban vannak.
2015. jan. 15. 21:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%
Mi az, hogy azt csinál, amit akar? Szerinted egy 3 éves mit akarhat csinálni? Atombombát gyártani, vagy mi a jó fene?
2015. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

bizonyára nem az van, hogy becsukják maguk mögött a hálóajtót aztán két pillanat múlva már horkolnak is, a gyerek meg azt csinál amit akar...

valószínűleg a szülők szimplán nyugiban vannak, ami oké is, hogy mondjuk ne zavarják az elalvási folyamatot, főleg, ha nem nagy a lakás és az is áthallatszik, ha valaki odébb tolja a görgősszéket vagy megfordul az ágyon, mint mondjuk egy panelban... tehát kivárják míg elpihen.

amúgy szerintem kifejezetten jó, hogyha megtanul egyedül elaludni, hogy kifejleszti a metódust,hogy önmagát képes legyen alfába levinni minden külső aktív ráhatás nélkül. Ez a későbbiekben nagyon jól fog neki jönni, akár oviban, akár kamaszként stb.

2015. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
95%
Pár kommenten baromi jót nevettem! :D Köszönöm! BOCS AZ OFFÉRT!
2015. jan. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
92%

nálunk is ez van... 3 évesen is így volt, most 5 évesen is így van.

mese, puszi, kijövök, ő meg mesél, énekel még. férjem közben kidől, én is bebújok mellé és nézem halkan a tv-t vagy netezek. de van, hogy elalszom, mert csödben vagyok míg elalszik.

szerintem tök normális vagyok :) te meg biztos irigy, igaz? legalábbis csak ezt tudom elképzelni, mert azért a nagy többségnél így néz ki a villany lekapcsolás után... :)

2015. jan. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
94%
Nemcsak, hogy normális... Optimális. 😃
2015. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
96%

Minden valamirevaló szülő leszíjazza a rácsos ágyába a 3 éves gyerekét, és nyugtatókkal altatja el, mert különben megháborodik, és elalvás előtt játékfigurákkal beszélget. Igazad van, kérdező, ez így nem mehet tovább! Mi lesz a következő lépés? Kést fog a szülei torkához? Biztosan elkapatták a gyereket, tuti, hogy már azt is döntötte el, mikor szülessen meg...


(irónia)

2015. jan. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
96%
2,5 és 5 éves gyerekeink vannak. Még énekelni is szokott a kicsi, néha a komplett repertoárját. Nem szoktam mellettük ücsörögve megvárni, hogy elaludjanak. Néha csak 5 percet, máskor többet vannak még ébren. Hogy kellene másként?
2015. jan. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a fiam. kapaszkodj meg, így alszik el: Mesélek neki, puszilkodunk, felállok és kimegyek. Nem nézegetem pontosan mikor alszik el, csend van, az esetek többségében szerintem 10 percen belül alszik. Van néha olyan is, hogy mikor benézek hozzá 10 körül (mikor mi fekszünk) még fent van vagy félálomban van.Ritka, de előfordul.

Nem értem a problémádat. Szerinted ott kellene ülni minden gyerek mellett, míg el nem alszik? Ennek a gyereknek, akiről írtál, tökéletes az elalvási rutinja.

2015. jan. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyemmeg de cuki, mesét olvas a kisállatainak :)

Nincs ezzel semmi gond. A gyerek nem igényli már akkor a szüleit, elvan egy picit magában, aztán alszik. Ha gond lenne vele, gondolom hallanák a szülők a másik szobából, elvégre nem a ház ajtaját zárták rá, és utaztak el másik bolygóra.

Úgy gondolom, hogy a gyerkőc megkapja a szüleitől a kellő gondoskodást, egyébiránt, nem mutatná ezt ő is a plüssei felé, és nem aludna el magában.

2015. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekem 3 éves korától így alszik, most négy éves. Este be az ágyba, mesélünk egy rövidet, puszit kap, kimegyünk. Ő meg folytatja a mesélést a plüsslovainak, plüsscicáinak. Vagy énekel. És most kapaszkodj meg: égő gyereklámpával hagyjuk ott. Lekapcsolja, ha akarja. Mi a saját szobánkban TV-zünk vagy beszélgetünk vagy egyszerűen bealszunk. A gyerek is előbb-utóbb a saját mesélésébe-éneklésébe bealszik.
2015. jan. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!