Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok azon tűnődni, vajon...

Szoktatok azon tűnődni, vajon milyen világban fog élni a gyermeketek?

Figyelt kérdés

Például: éghajlatváltozás, túlnépesedés, migráció - hogy milyen világ születik ebből a mostaniból? Nem vagyok depresszív, csak tudom, hogy az ő világa más lesz mint a mostani, ahogy az enyém is egész más, mint a szüleimé, és a változás sebessége csak egyre nő. Milyennek látjátok a jövőjüket?

Például (komolyan kérdezem) szerintetek ha belegondolunk, nem lenne érdemes kínaiul tanulniuk a mai gyerekeknek?



2015. júl. 15. 09:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Azon szoktam csak gondolkodni, hogy segítsem megtalálni azt, amit szívvel-lélekkel csinál, hogy ne legyen egy kiégett robot, aki utálja minden napját. Hogy ezt kínában teszi orvosként, vagy ukrajnában villanyszerelőként, nem érdekel. Ahogy az sem, hogy keveredik-e majd az országok lakossága, vagy milyen lesz az éghajlat. Ezekhez lehet alkalmazkodni. Arra igyekszem koncentrálni, hogy megtalálja azt, amitől igazán boldog tud lenni, hogy legyen önbizalma, céljai, hogy tudjon szívből nevetni. Meggyőződésem, hogy akármilyen világban és akármilyen körülmények között megtalálhatja az ember azt, amitől nevet a szíve, és azt gondolom, hogy ez a legfontosabb dolog az életben.
2015. júl. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
inkább nem gondolkodom ilyesmin. Egyébként meg, minden kornak meg van a maga problémája. Most épp az ebola meg a migráció, 70 éve a világháború, 50 év múlva meg a klíma. Az ember tervez, Isten végez. Teljesen mindegy mit csinálunk.
2015. júl. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Az éghajlatváltozáshoz például elég nehéz alkalmazkodni, ha már itt tartunk, hiszen ennek következtében, hogy csak egyet mondjak, még kevesebb lesz a termőföld és még nagyobb arányú az éhezés, ami miatt még nagyobb arányú lesz a migráció is, stb stb
2015. júl. 15. 09:26
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Igen, szoktam, nekem a legnagyobb félelmem, hogy nem lesz normális, a mai világban olyan sok fiatal gyerek már cigarettázik, drogozik, rabol, rossz életet él. Félek, hogy hiába nevelem úgy amilyen nevelést én is kaptam és én sztem normális lettem, a környezete, a sok nem normális gyerekkel való barátkozás teljesen elrontja... gyerekekkel foglalkozom és annyira sok olyan gyereket látok, amilyet magamnak nem szeretnék, lehet, hogy ez attól van, hogy nincsenek nevelve, nincs szülő-gyerek kapcsolat, nem töltenek együtt minőségi időt, nem foglalkoznak velük...és nem egy eset van, hogy egy jó gyerek összebarátkozik egy nála sokkal rosszabbal, és persze hogy nem a rossz fogja a jót eltanulni, hanem a jó a rosszat, verekedős lesz, káromkodós, feleselős, nem fogad szót, stb. Ez a félelmem.
2015. júl. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Sajnos ez azokkal is elfordulhat, akiket szeretettel és odafigyeléssel nevelnek. Azt hiszem, kamaszkorban a kortársak viselkedése sokkal inkább minta a gyereknek, mint a szülői nevelés vagy példamutatás. Sajnos ezért nagyon nagy rizikó valóban, hogy milyen társaságba, osztályközösségbe kerül tizenévesen.
2015. júl. 15. 10:13
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen szoktam gondolkodni, és mindig ugyanarra a végszóra jutok: mindegy mi lesz csak béke legyen. Azt meg mi kisemberek egyenként úgyse tudjuk befolyásolni, szóval tök felesleges is ezen mélázni.
2015. júl. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
En is szoktam, de en egy jobb vilagban hiszek..Hogy eltunik a korlatolt gondolkodas és egymás tiszteletben tartása kerül előtérbe...Valahogy ugy vagyok vele, mint az elso válaszoló, azt szeretném, hogy onmagat talalja meg.Lehet, hogy ufo vagyok, de en tenyleg ugy gondolom,hogy a gyerekeink már egy békésebb világot hoznak létre..
2015. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
"eltunik a korlatolt gondolkodas és egymás tiszteletben tartása kerül előtérbe" Ennek hol látod a jeleit? Mert én is oda szeretnék költözni! :) Szerintem pont egy ellentétes tendencia zajlik. És igen, nyilván a legfontosabb a belső egyensúly megtalálása. De azért akkor sem mindegy, hogy mi van körülötted.
2015. júl. 15. 13:26
 9/20 anonim ***** válasza:
95%

Tűnődni?

Szoktam.

Nyilván az ő korának problémáinak egy részét mi okozzuk. Igyekszem jó példát mutatni neki, lehetőség szerint biogazdálkodok a kertben, napelem van a háztetőn, külön gyűjtjük az újrahsznosítható szemetet, stb. Vagy télen napraforgó maggal etetjük a madarakat.

De amúgy csak felkészíteni tudom arra, hogy nyitott és érzékeny szemmel járjon a nagyvilágban, és óvja a természetet és az emberi értékeket.

Kínaiul megtanítani a gyereket?

Remélem nem kell...

2015. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
A nevelesemben, es sok kortarsameban.Várni a csodát és sopankodni,hogy majd valamitol varazsutesre megvaltozik a világ, nincs sok értelme...amire lehetőségem van,az hogy megtanitom,hogy mit tehet erte, hogy valtozzon a világ...nem pedig kiolom belole a reményt azzal, hogy úgyse lesz jobb.a vilag pedig olyan lesz, amilyenne teszik a gyerekeink...őket pedig mi neveljuk..
2015. júl. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!