Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg túl szigorú volnék a...

Tényleg túl szigorú volnék a gyerekekhez?

Figyelt kérdés
Az apukám vigyázott rájuk, teljesen kiidegelték, nem bírt velük, panaszkodott, hogy mennyire rosszak, értetlenek. Mikor hazáértem, mérgesen tényleg megszidtam őket, hogy hogyan lehet ilyen undorító módon viselkedni meg felforgatni az egész lakást, úgy nézett ki minden mint egy disznóól, ők meg vígan szemtelenül ugrándoztak a tetején még jobban növelve a káoszt rendrakás címszóval. Néhány alkalommal még keményebben rájuk szóltam, hogy pakolás van, mert nem tűröm ezt az igénytelenséget, és az lesz a büntetés, hogy egy héten át nincs mese és édesség (mert azt is loptak maguknak a spájzból). Most az apám szerint én nagyon rosszul csinálom, mert velünk nem volt ez a stílus (semmi nem volt számon kérve, anyukám meg majd szétszakadt, hogy ne rohadjo n ránk a ház, felnőttként kellett megtanulnom ellátni a háztartást, totál következmények nélkül lehettünk marhák a tesóimmal, mikor meg anyu kiakadt, sokkal durvábban le tudott minket hordani, meg néha kikapni, csak büntit nem tartott be sose - nem tudom apám erre miért nem vagy nem így emlékszik. Melyik oldalon van több igazság mit gondoltok?
2015. szept. 20. 04:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem tudnak viselkedni, akkor valószínűleg épp nem vagy szigorú. Olyan, mintha nem is neveled őket. Ezen kellene változtatni. A gyerek nem érti, hogy mi a gond, ha eddig nem voltak szabályok most meg hirtelen leteremted valamiért.
2015. szept. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ,én is leszidom öket keményen ha szépen kérem hogy ha játszotak valamivel utána rakjanak rendett,de tojnak rendett rakni és csupa kupi szoba .
2015. szept. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szó nincs arról, hogy eddig nem voltak szabályok. Az a rész az én gyermekkoromban az én szüleimre vonatkozik.Bocs, ha félreérthető. Az én gyerekeim meg olyanok, hogy akivel lehet, azzal biztosan csinálják a cirkuszt.
2015. szept. 20. 07:19
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk ilyet nem tesznek, hogy a szidalomra nem ragálnak.


Szerintem inkább az a baj, hogy nem vagy következetes. Mi köze van a rendrakásnak a meséhez és az édességhez. Ok ha édességet loptak, akkor lehet édesség tilalom.


Nálunk pl ha nem akarnak össze pakolni, akkor kidobálom a játékaikat. Tegnap pl iszonyat kupi mindenhol, a nagy elkezdett pakolni, a kicsi direkt nem. Mondtuk a nagynak, hogy csak az ö dolgait pakolja el. A kicsit többször figyelemztettük, hogy ha nem pakol kidobálunk mindent ami a földön van, mert akkor nincsen szüksége rá. Hát a barbi, ceruzái, és pár plüss ment is a "kukába". Majd pár hét múlva vissza teszem, de akkor ott elhidte, hogy kidobtam.

2015. szept. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok a leköttetlen energiájuk.... Próbáljatok wgy napot csak kint a szabadban tölteni focizni mászókázni stb... szóval játszótetezni egyet... Utánna nem lessz kedvük ugrálni. A rendrakást me akkor kell velük megbeszélni mikor nyugottak pl. Délutánn leülni velük és megmérdezni hogy milyen ajándékra vágynak, utánna mondani hogy ha 10-10 matricát össze gyüjtenek akkor megkapják de most jön a fontos része ha azt csinálják hogy nem figyelnek rád rumli ugrálnak akkor nem kell nagyon kiabálni magas hangnemben szólsz hogy ha nem kezdenek el rendet rakni akkor el lessz véve egy-egy matrica tőlük ha nem figyelnek erre sem akkor hagyod őket és elveszel tőlük matricát később pedig mikor lecsitulnak megmondod nekik hogy ha így megy tovább nem lessz ajándék. Nekem az vált be hogy egyből 10-10 matricával nyitottunk ha 1 hónapig meg lessz mind akkor kapnak jutalmat.
2015. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!