Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves gyerekemnél fél évig...

2éves gyerekemnél fél évig próbáltam leszoktatni arról, hogy ütőgessen, odakapjon, karmoljon. Most már cdapjak rá a kezére?

Figyelt kérdés

Eddig határozott kézlefogás volt és tiltás.

Nyár óta ezt csinálom, mellette jatszim vele, amiben"tanultuk" hogy ilyet nem szabad.

Nem szokott le.


Nem vagyok híve az ordítozsnak, se a rá csapásnak. Ő a harmadik gyerekem, és eddig nem volt ezzel gond


Most mit csináljak /


Nem csinálja állandóan, inkább akkor, ha védekezik. De van egy ismerősöm gyereke, akinek sajnos nekimegy, ha az mondjuk fellöki a játékait. Odakap az arcra.


A családban kiegyensúlyozott légkör veszi körül.


Kérlek adjatok tanácsot. Vigyem el szakemberhez?


Attól Félek, hogy ha ráűtők a kezére, akkor ha el is fojtja, méginkább piszkálni fog másokat.


(


2015. nov. 26. 06:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
meg kellene nevelni, ne légy engedékeny szülő.
2015. nov. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Hú, első, jó tanács. A kérdezőnek tuti nem jutott eszébe! -.-'

Kérdező!

Nálunk a hármas szabály jött be:

Határozottan megfogod a kezét, A szemébe nézel és azt mondod: Nem szabad! Anyának fáj!

Ha még egyszer ezt teszi, ismételj.

Ha újra, akkor hagyd ott.

Felállsz és kisétálsz!

(őrjöngeni fog valószínűleg)

2015. nov. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg, de nálunk pl. semmit nem ért.

HA nem jól csinálja - dobál, elveszi a másét stb.- akkor megmutatom neki, hogyan kell szépen visszaadni, hogyan kell közösenjátszani vele a másikkal és a verekedést azt mindig tiltom. Mindig előjön, de a kézrecsapással semmit nem értem el. Lehet nálad meglepődne nagyon és nem csinálná egy ideig, de lehet, hogy nem érne semmit, mint pl. nálunk.

2015. nov. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

SZerintem a kézrecsapással max azt érnéd el hogy a gyerek is elkezdene még jobban csapkodni, mert ezt látja anyától.

Ha kétszer-háromszor nem fogad szót akkor hozd el onnan, mondd meg hogy akkor nem lesz ilyen olyan játék stb.

Dicsérd meg nagyon ha szót fogad. Egyébként meg még kicsi, nincs tudatában valószínű még hogy karmolni nem jó dolog.

2015. nov. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem fogok a kezére csaoni. Első: a százalékos azt mutatja, hogy a válaszaidnak nem szabad hitelt adni.
2015. nov. 26. 09:58
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Én már csak a kézre csapást találtam jó megoldásnak. Talán 3szor kellett ez miatt a kezére ütnöm, azóta egyáltalán nem csapkolódik, nem karmol, nem üt.
2015. nov. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is abbahagyta, miután rácsaptam párszor a kezére, de nem egyformák a gyerekek, lehet, hogy másnál ellentétes hatást vált ki.
2015. nov. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó kettő: Megint elbizonytalanodtam
2015. nov. 26. 12:24
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

:) Nem azért írtam, hogy rábeszéljek, de nálunk ez jött be. Sőt a konnektor piszkálásnál is a kézre csapás jött be. Én általában akkor szoktam a kezére csapni ha valami komoly nem jó dolgot csinál (konnektor, tűzhelynél piszkálódás, tudod, amik veszélyesek), tehát csak úgy nem csapkodom a kezét.

Persze mindenki másképp nevel, ha nem szívesen ütsz rá akkor ne tedd.

2015. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Semmi gond :). Sajnálom, hogy a harmadik gyerek így kifog rajtam. Egyre inkább azt érzem, hogy sajnos oda kell csapni. Ha nem válik be, akkor abbahagynám.
2015. nov. 26. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!