Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Beszédpercepciós zavar,...

Beszédpercepciós zavar, tapasztalatok? Teljesen helyre lehet ezt hozni, vagy felnőtt korában is helytelenül fog beszélni?

Figyelt kérdés
3 évesen a fiamnak beszédpercepciós zavart állapítottak meg, akkor alig beszélt. Most 5 éves, már szépen beszél, ahhoz képest, nagyjából megért mindent, és ki tud fejezni mindent. Viszont úgy beszél,mint egy külföldi, ragozás, szórend helytelen. Akinek van ebben tapasztalata, kérem írjon.
2016. jan. 27. 21:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Folyamatosan fog fejlődni, lassan elhagyja majd a nyelvtani hibákat is, de nehezített helyzetekben pl. fogalmazás írás még sokáig lesznek nehézségei. Készülhettek rá, hogy lassabban tanul meg írni-olvasni, diszlexia, diszgráfia veszélyeztetett lesz, sőt, diszkalkuliára is nagyobb esélye van, mint egy átlag gyereknek. Mikor a magyarral már elég jól boldogul, újabb gond lesz az idegen nyelv. Főleg a modern hallásra alapozó nyelvtanítási módszert nehéz követnie egy ilyen gyereknek. Ha egy magyar hangokból álló halandzsa szót (pl. siszidami) nem tud utánam mondani, mit észlel az angol szavakból? Egy nagy katyvaszt. Az én gyerekem hallás után ismételt szavait akkor lehetett felismerni, ha tudtam, mit mondtam neki előtte. A "go" persze még ment, de a hosszabb szavak, mondatok nagy gondot okoztak neki.
2016. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi van veletek, hogyan fejlődött a kisfiadnál a beszéd?
febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!