Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem lesz neki túl nagy a...

Nem lesz neki túl nagy a változás?

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5 éves, a lapockájáig ér a haja. Az a baj hogy egész pici kora óta hajazik, ami annyit tesz, hogy kitép egy szál hajat feltekeri az ujjára és úgy szopja az ujját. Eleinte ami nekem kihullott hajam azt szedegette össze, aztán meg magának kezdte el kihúzgálni. Emiatt a bal oldalt alig van pár szál haja és az is lényegesen rövidebb mint máshol. Lelki oka nincs ennek, mindössze egy nagyon rossz szokás. Szóval az ő érdekében úgy döntöttem hogy levágatom egészen rövidre a haját, hogy ne tudja tépkedni. Szerintetek nem lesz neki nagy érvágás?
2016. júl. 26. 10:54
 1/7 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Bár nálunk ilyen probléma nincsen, azt hiszem a helyedben az első néhány hét után megejtettem volna ezt a hajvágást. Egy 1,5 évest szerintem kevèsbé visel meg mint egy 3.5 évest, aki már hercegnőruhákat próbálgat a tükör előtt. A lelki okot sem vetném el teljesen, de ha valóban rossz szokás akkor ennyi idős kislányt talán vhogy motiválni lehetne az elhagyására, bár gondolom, próbáltad. Teljesen rövidre nem vágatnám egyébként kezdetnek, de az is tény, hogy mondjuk egy pont nem összecopfozható hosszúságú haj elég nagy kísértés lehet.
2016. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lennék biztos benne,hogy nincs lelki oka. Ha rossz szokás is,vele már lehetne kompromisszumot kötni,hogy ha nem hagyja abba levágod.
2016. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

Persze hogy nagy érvágás lesz. De mennyire rövidre akarod vágatni? 1 cm-es haj nagyon csúnyán áll egy kislányon, ha meg annál valamivel hosszabb lesz akkor már fogja tudni tépkedni. Ja és ettől még a te hajadat ugyanúgy össze fogja szedni a lakásban.

Én inkább valami más utat keresnék, máshogy próbálnám megbeszélni a kislánnyal.

2016. júl. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne vágasd le tépkedni rövid haját is tudja .
2016. júl. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 27. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Mire / kire alapozod, hogy nincs lelki oka? Mert ha van, akkor hiába vágatod le a haját, keres más pótcselekvést, ami látszólag lehet kevésbé kellemetlen, de a probléma attól még megmarad. Meg kell beszélni amúgy is a kislánnyal, gondolom, nem kész tények elé akarod állítani vagy álmában levágni a haját.
2016. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Természetesen megbeszéltem vele! Beleegyezett! Egyik nap a nagy tesóét, másik nap a kis tesóét, harmadik nap meg az övét vágtuk le! Örül neki, tetszik neki.

Azért kétlem hogy lelki okai lennének, mert egy teljesen kiegyensúlyozott vidám teremtés, és ezt a hajazást egész pici baba kora óta csinálja. Nem hiszem hogy egy kb 8 hónapos gyereknek lelki problémája lenne.

Mindenesetre köszönöm a válaszokat!

2016. júl. 29. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!