Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kettő pici gyerek mellett,...

Kettő pici gyerek mellett, mennyi időt szakitasz magadra?

Figyelt kérdés

Nem szemrehányás, valóban kiváncsi vagyok mások hogyan csinálják

Van egy 18 hós és egy 3 éves kislányunk, átlagosan eleven gyerekek, éjszaka nagyrészt alszanak, kivéve ha betegek, vihar van, tűzijáték.......

Délután is alszanak a legtöbbször.

A feleségem ragyogó rendben tartja a házunkat, mindennap főz is.

Heti egy nap 6 órában van (fizetett) segítsége is.

Engem viszont zavar, hogy nem törődik magával, és nem értem meg miért nincs rá ideje/kedve/energiája. Vagy én szeretnék túl sokat és ez a normális?

Mindig nagyon csinos és ápolt volt, szép ruhákba járt. Most nem tornázik, annak ellenére hogy ő is belátja hogy szüksége lenne rá, fodrász, kozmetikus stb. mióta megvannak a gyerekek nem látta.

Vásárolt nekem az internetről 2 boxert (kedvenc mese figurámmal) és rossz méretet küldöttek, azóta azokban jár otthon.

Az autóval kint parkolók a ház előtt, mert vettünk komdigepeket, hogy ő majd otthon edzenifog, ennek több mint fél éve és még egyszer sem használta. Aktív apuka vagyok, vigyázok a gyerekekre ha arról van szó.

Vagy legyek türelmesebb?


2016. aug. 3. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk egy két éves és 5 hónapos van!

Én nagyon szeretnék saját gépet vagy egyszer fodrászhoz stb eljutni de nem tehetem meg. Ebből lekellett adnom!

Próbálok minél többet magammal foglalkozni de nagyon nehéz két kicsi gyerek mellett! Mellettem nagyrészt nincs segitség!

De!

Nem ajánlott emlegetni hogy néz ku vagy hogy kissé levan pukkanva!

Érzékeny pont!

Vannak akik már nem látják értelmét mert ugyis hányásos lesz, kajás, sáros stb.

Lehet belefáradt picit nem?

Vegyél te neki valami szépet!

2016. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok.Nekem kettő kicsi van,3,5 éves fiú,2 éves lány.Nekem nincs sok segítségem,ha van,az is rendszertelenül , havi szinten 2-3 pár órás alkalom,de akkor is orvoshoz megyek,vagy bevásárolni,ügyet intézni.Férjem max a gyerekekre vigyáz, házimunka 0 neki,sokat dolgozik,sokat vagyok egyedül a gyerekekkel. Ezt a keretet nézve mozogni nincs időm,persze a rohangászáson a két gyereken kívül,meg a takarítás,gyerekekkel való vásárlás,játszótér stb.-n kívül...Főzés sok időt elvesz,nem is főzök mindennap,2 napra szoktam. Persze a reggeli,tízória,uzsonna,vacsi sem magától készül el,úgy hogy közben 2 gyerekre figyel. A figyelem is sok energia,főleg,ha 3 felé figyel az ember...

Még én sem kerültem vissza a "versenysúlyomhoz",kb 4-5 kg van rajtam,ami nem gáz,magas vagyok. Utcára,eseményre normális ruhát veszek fel,de nem szexiset,hiszen nincs mit "virítani":D,fiatal sem vagyok annyira,van férjem,nem akarok másnak tetszeni. A férjemnek tetszem így is,mostmár visszaállt a szex is sűrűbbre.Vannal napok amikor annyira fáradt vagyok,testileg,lelkileg,idegileg,hogy én is max felkapok valamit,fogmosás,fésülködés és kész,csinálom a napi robotot(mosás,főzés,takarítás,pakolás,mosogatás),plusz gyermeknevelés,csínytevések lerendezés,etetés stb.Ha megyünk valahová,az a jobbik eset, főleg a lelki fáradtság ellen.2 gyereket koordinálni amúgy nagyon fárasztó,persze hálás feladat,megéri az energiabefektetés!:)Ha kimerül az ember,vagy depressziós kicsit,az a rendszertelen alvástól van,vagy a túl nagy felelősség,belefárad egy idő után az ember lány.Nekem volt 2 kimerülésem,ami testi tünetekkel jött ki.Szóval lehet kedve nincs,mert fáradt,depressziós vagy csak egyszerűen a két gyerekre próbál koncentrálni, hogy jó anya legyen. A feleség szerepet meg már nem tudja olyan mértékben vállalni.Egyébként még egy fél vagy egy év múlva talán több ereje lesz hozzá,azért ilyen korban dackorszak,meg tapadós korszak van,na az nagyon fárasztó,néha idegtépő...Ez természetes. Fodrászhoz évi 1-2szer jutok el,kozmetikushoz eddig se jártam,ruhát alig vettem,csak ha menni kellett keresztelőre,esküvőre,temetésre stb.

Ha van közetetk szexuális kapcsolat rendesen,akkor légy türelemmel,ha meg csak ritkán,vagy pont ezért nincs,akkor érdemes minél előbb erről beszélni.Mert a család alappillérei az ANYA,meg az APA!!!!Ezen dolgozni kell!Nem csak úgy jön. Meg ne menjen emiatt tönkre a házasság,ne kerüljön be a képbe harmadik,stb....

Ha meg nem tetszenek a ruhái,miért nem küldöd el vásárolni?Vagy miért nem veszel neki ajándékba?Mondd,hogy vigyázol a gyerekekre,elmehet fodrászhoz.Ki kellene deríteni,miért lehet ez,mert ha előtte foglalkozott magával sokat,általában azon dolgoznak a nők,h szülés után minél gyorsabban lefogyjanak.Persze nem mindenki,pl én sem,mert első a gyerek,meg hogy szopizzon/egye a tápszert,egészséges legyen.

Szóval vagy próbáld megbeszélni vele,vagy adj időt neki,segíts neki!Tereld jó útra esetleg trükkökkel. Mi mindig piszkáljuk egymást,de nekünk ilyen a temperamentumunk,szóval ha a másik kövérebb,mint szokott,akkor azért viccesen figyelmeztetjük egymást!:)Én imádom a gyerekeimet,de nem gondoltam,hogy ennyire kimerítő feladat!Néha úgy kipihenném magam 1-1 napon,nem csak fáradtság miatt,hanem úgy mindent.De ANYA vagyok,nincs megállás!Én vállaltam,mi vállaltuk,őket szeretjük a világon a legjobban!

2016. aug. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán annyira fáradt hogy nincs kedve edzeni vagy fodrászhoz járni ? Vele kellene elbeszélgetni erről. Van ismeroősnőm, minden héten fodrászhoz jár, edz, ügyel a megjelenésére pedig 3 gyereke van.
2016. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

28 és 11 hónaposak a fiaim, dolgozom, itthonról is és a munkahelyemre is be kell járnom, olyankor jönnek velem és a titkárnőm játszik velük.

Ezek mellett posztgraduális képzésen vagyok a közgázon, havonta veszek új ruhákat magamnak - erősen elkezdtem diétázni és visszaépíteni magamat, ez új ruhákat igényel és engem is erősít. Mostmár, hogy nem a játszótér és a sablon boltok meg a családi utak vannak csak, a hajam és a sminkem is a helyére került. Előtte igyekeztem ezt én is leegyszerűsíteni. Főzni nem főzök minden nap. VAn, hogy rendelünk, vagy a menzáról hozok, de olyan hét is, hogy minden nap valami finomat csinálok. A fiúknak 90%-ban én készítem az ételét és a lehető legegészségesebben nevelem őket. A legutolsó, ami érdekel, hogy a lakás csillog-e :) Az apjukat is rendben tartom, nem is törik le a keze, ha ő cserébe kisikálja a fürdőt helyettem és felporszívóz kb. mindig.


Szerintem legyél türelmesebb, ha majd nem ugyan azokat a köröket futja, lesz kedve magára is.

2016. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy olvastam a kérdést, magamra ismertem, leírom én hogy gondolom ezzel kapcsolatban. Nekem jelenleg 1 gyerekem van, még baba. Terhesség előtt tip-top nőci voltam és természetesen úgy gondoltam, hogy szülés után is így lesz. Azt hittem, hogy aki otthon van gyerekkel, az igazából tele van szabadidővel és majd milyen sok mindenre lesz időm. Aztán megszületett a gyerek. Sokat foglalkoztam vele, kezdetben a folyamatos etetés, büfiztetés, éjszakai kelések...teljesen zombiként éltem. Amikortól végigaludta az éjszakát, az életem jelentősen könnyebb lett, de aztán elkezte igényelni anyát, nagyon. Játszottunk sokat, sétálunk sokat, most fogzás van stb... Ezzel együtt érzem magamon, hogy megváltoztam. Közben rengeteg plusz kiló rajtam maradt, mert engem a szoptatás egy dekával sem könnyített meg. A szép kis ruhatáramból nagyjából semmi nem jön rám, csak azt a néhány göncöt hordom újra és újra, ami a terhesség óta van meg. Gondoltam magamban: otthonra minek is felöltözni? Férjemtől jöttek azért a célzások...szülinapra kondibérlet, stb. Persze magamat hitegettem, hogy így lesz-úgy lesz, de a tervek valahogy nem lettek megvalósítva. Hogy miért? Egyszerű. MOTIVÁLATLANSÁG. A háztartásvezetésben egyáltalán nincs sikerélmény, a gyereknevelésben van, de úgy igazából csak évek múlva érzi az ember. Ráadásul sosincs vége. Minden nap ugyanaz. Én most értem el oda, hogy megegyezzünk a férjemmel: többet legyen ő egyedül a gyerekkel én meg többet törődök magammal és a hobbijaimmal. Megnéztem a régi ruháimat és úgy döntöttem újra hordani akarom őket. Elkezdtem egyelőre még csak tornázni, de bicajt, úszást futást is bevetek. Ahogy elkezdtem, jöttek a kis tervek, célok, motivált lettem. Csak elkezdeni nehéz, nem szabad belesüppedni a hétköznapokba. Támogasd, hogy vegyen erőt magán és a kis sikerélményekkel majd önmagát fogja rábírni a mozgásra meg másra, amit szeretne.
2016. aug. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok.Ha visszamegy az anya dolgozni,az megint más szitu,akkor másra bízod a gyereket,nem te foglalkozol vele konkrétan,meg nem otthon vagy.Ráadásul persze,hogy jól akarsz kinézni,melóhelyre jársz...Akkor lesz ereje az embernek,mert ahogy az egyik válaszoló írta,igen,kell a MOTIVÁLTSÁG!!!A melóhely az,meg hogy kell a pénz...Nem bántásképp írom,mindenki pénzből él.Én is megyek vissza 3 hónap múlva. Van aki úgy dönt,hogy ő akarja nevelni a picijét 3 éves korig,mert megteheti,ezért vállalta.Én is így terveztem,a nagyobb még nem ovis,csak szeptembertől,de a kisebbet beadjuk mégiscsak bölcsibe,nagy szívfájdalmamra,kell a pénz sajna..:(

Fáradtságból többféle van...Nekem sikerült úgy kimerülnöm,hogy mivel nem voltam fitt,vagy épp szoptattam,minden létező betegséget elkaptam a gyerekektől.Na az pl.testileg is fárasztó!Én is alig éltem,közben a 2 gyereket így is el kellett látnom,hiszen rám számíthatnak,én vagyok az anyukájuk!!!Ez sokszor fordult elő sajnos. Mostmár könnyebb,hogy "nagyobbak",máshogy nehezebb.Igénylem a rendszeres sportot,csak rendszeresen nem tud rájuk vigyázni senki.:(

A gyereknevelés áldozatokkal jár,persze megéri,ez a jó benne! Az egészségre viszont vigyázni kell,ha mást nem,ezt is szóba lehet hozni!!!

2016. aug. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mint már irtam aktívan kiveszem a részem a gyereknevelésböl. Egy kedves lány is heti rendszerességgel jár hozzánk, takarít vagy vasal éppen ami kell.

A munkám megkívánja hogy alkalmanként megjelenjek egy-egy rendezvényen, kiállításon és régebben a feleségem is velem tartott, de mostanában nincs kedve, mindig fáradt.

2016. aug. 4. 19:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Vagy nem akar,vagy ha mindig fáradt lehet vérszegény,vagy beleunt,belekerült egy ördögi körbe, például h kövérnek és csúnyának érzi magát,tudja,hogy mit kellene tennie,de nincs ereje...Te nem szoktál fáradt lenni?Az mit jelent,hogy kiveszed a részed? Mindkét gyerekkel órákig vagy az anyjuk nélkül?A segítsége mennyire segítség?Rá meri bízni a gyerekeket vagy ott van velük?Ha ő is aktívan részt vesz közben mindenben,attol még lehet fáradt.Ezek szerint inkább a nem akarás lehet..Nem akarja otthagyni a gyerekeket?Vagy hogy kell elképzelni azt,hogy vigyázol a gyerekekre,ő közben mit csinál?Pihen,vagy robotol,vagy játszik veletek?!
2016. aug. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!