Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan ideális az elvált...

Hogyan ideális az elvált szülők gyermekeinek?

Figyelt kérdés

Egy 2 évesről és egy 4 évesről van. Ha éppen ugyanannyit szeretne az apa is, mint az anya az megoldható, igaz?

Milyen az, amikor kettő otthona van? A szülők új párjaihoz fűződő viszonyt ez befolyásolja?

Nálatok/Családotokban hogyan sikerült ezt megoldani? A gyerekeknek hogyan a legjobb?



2016. aug. 4. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a legjobb a gyereknek, ha válás esetén a szülők értelmesen és intelligensen meg tudják beszélni a dolgokat, habár ez az esetek 90%-ban nem működik, ott km-ekre egymástól ölik egymást és a gyerekeket eszközként használják.


Ha jelen esetben mind a két szülő képes normálisan, békésen kompromisszumokat kötni a gyerekek érdekében, akkor megoldható, de mondjuk az eléggé megbolygatja a gyereket, ha egyik héten anyutól megy oviba, másik héten aputól.


Az új pár soha nem lesz apa/anya, akármilyen idős is a gyerek, és akármennyire szeretik egymást, ugyanúgy, mint ahogy neki sem lesz a mostoha gyereke gyermeke. Az új pár lehet a leggondoskodóbb, legszerethetőbb ember a földön, akivel jókat lehet játszani, nevetni, de akkor is ott van a tudat, hogy nem a saját.

Az, hogy a gyerek és az új pár kapcsolatát mennyire tudja megmérgezni a másik szülő irigysége és köpködése...nagyon meg tudja mérgezni. És itt jön be, amit már írtam, hogy akármennyire jófej az új pár, de "apa folyton rosszat mond rá, ezért biztos így van, ezért én sem szeretem".

2016. aug. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kb ennyi ides voltak a gyerekek.

Elkoltozunk a volt ferjemtol de csak a szomszed utcaba.akkor jott,vitte Oket amikor akarta (pedig akkor meg gyerektartast se fizetett)

A valasibpapirban az van,hogx minden kedd,csutortok delutan es kethetente hetvegen.de ennel lenyegesen tobbet vittek Oket.foleg a volt anyosom.

Ez akkor sem valtozott mikor En uj kapcsolatba leptem.a parom elfogadja a gyerekeim es forditva is.

Viszont miota a volt ferjemnek megvan a noje.....foleg miota megszuletett a kozos gyerek...szinte csak volt anyosom viszi a gyerekeket.hetvegente mar regota ugy jarnak,hogy pentek delutan viszik oket nem csutortokon es penteken a mamanal alszanak,szombat estefele atmennek az apjukhoz,ott alszanak es delelott vissza a mamahoz mert az uj asszonyka nem szereti oket.ott a kozos gyerek az elso (es joforman az egyetlen) es januarban erkezik a kovetkezo poronty...

A fiuk eleinte sokat mondogattak,hogy apa a tesoval tobbet van..de mar nem hozzak szoba (most 7 es 9 evesek)

Az uj asszonyka hatasara a volt ferjem letiltott a telefonjan.nem tudom felhivni.batmi van az anyjat hivom es O hivja fel,hogy ez vagy az van.

Az a csaj rem buta.a volt ferjem meg egy papucs lett....

Majd ha a gyerekek nagyobbak lesznek rajonnek,es akkor majd verheti a fejet a falba...

A volt anyosomra viszont egy szavam sem lehet,egesz juliusban vele voltak a gyerekek.gorogben nyaraltak,aztan a balcsin.de az apjukkal meg nem voltak sehol.de ahogx hallottam apukaek harmasban mar nyaralgattam erre arra...

2016. aug. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár nekem egy lányom van, ő lassan 4éves lesz.Egy éve lakunk külön. Eleinte sokat sirt az apjáért,mikor még többet vitte el. Aztán az új párom mikor ismerkedtünk még,akkor is imádta őt már,és mikor ide költözött,azzal a lányomnál is elmúlt a lelki megviseltség. Azóta már páromat is apának hivja,totál magától úgy hogy soha senki nem hívta annak őt. Eleinte sokat mondta apa nem szereti a ...(páromat),de már most az igazi apa végre visszafogta magát és nincs állandó balhé.Lassan jön a tesó is itt,párom imádni fogja a nagyot ugyanúgy,ő apának született. Én félek attól,hogy a nagyot jobban szeretem majd,mert ő az első,aki mellett felnőttem,aki mellettem van már majdnem négy éve. Apja havi egyszer viszi el,mert sokat dolgozik,meg ő nem ér rá,kell neki a kikapcsolódás stb. Örülök is meg nem is. Rosszul esik hogy ennyire nem érdekéi a gyereke,de jó,mert ő nem neveli és utána napokig állandó hiszti meg a de apa van...
2016. aug. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ismerek egy párt, akinél a kislány egyik hetet az anyjánál, másik hetet az apjánál van. Ha ebben az esetben az apuka is így szeretné, mi lehet az akadály?

2016. aug. 4. 13:33
 5/5 anonim ***** válasza:

1 éve vagyunk külön. 3kmre lakik apuka.

Kéthetente jön egy-másfél órára. Akkor jöhetne amikor akar, de nem jön. Elvinni nem viszi a gyerekeket, pedig megtehetné. Magyarul szarik rájuk szinte...

2016. aug. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!