Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két éves gyereknek mennyi az...

Altero kérdése:

Két éves gyereknek mennyi az idealis édesség?

Figyelt kérdés
2016. júl. 12. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ mit adsz neki. Semmiképpen se vidd túlzásba. Akkor kapjon csak ha megette a ebédet/vacsorát. Mindenki máshogy nevel, de szerintem napi egy darab.( túrórudi,tejszelet,puding) Bár én inkább jobban szeretem ha gyümölcsöt esznek, de nem vonom meg tőlük az édességet. Nekünk vacsi után van, és ha nem ettek rendesen nem kapnak (bármennyire is hisztiznek) Én inkább sütni szoktam azt eszik, de boltit is kapnak,kivéve csipszet.
2016. júl. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%

Nincsen ideális édesség.

De szerintem ha eszik gyümölcsöt, kenyeret, kiflit, tésztát, tejet akkor megkapja a napi mennyiséget amire szüksége van.


Amire figyelni kell, hogy amiket fentebb írtam, kenyér, kifli, tészta, tej, is cukor, keményítö. Vannak magas cukortartalmú gyümölcsök mint a szölö, banán... Ès sok sok étel ami egészségesnek sugalnak a reklámok, de tele van cukorral. Ilyen a túrorudi, gyümölcsjoghurtok, tejszeletek, kakaóitalok, gyümölcslevek, tejpépek. Talán még a mai napig a legtöbb szülö a gyümölcslevekkel nincsen tisztába, hogy a 100% levek talán a legrosszabbak, több cukrot tartalmaznak mint a fanta.


A leges legfontosabb, hogy lefekvés elött fogat mosson és semmit ne kapjon inni és enni reggelig. Ha nagyon szomjas(ez normál étkeztetéssel ritkán csak nagy melegben fog elöfordulni), akkor kis vizet kell neki adni.

2016. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Persze nem mindennap kapnak vacsora után. Még nem engedem a nyalókát és a cukrot. Amikor bilire szoktak,ha belepisiltek a bilibe, kaptak vagy egy gumimacit, de inkább egy m&m et kaptak. Ha kakiltak kettőt. Így ösztönözte őket.
2016. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm a lehető legtovább húzta az édes íz megismertetését. Cukor csoki semmi, inkább bio kézműves lekvár szörp, cukor nélküli. Fánk pl nem édes náluk. Stb..Imádja is a zöldségeket, viszont mikor megkapta első édességét videora kellett volna venni a reakcióját. Azóta megörül az édességért, követeli, mást is eszik, de remeg a cukrosért.

Szóval ez a megvonás itt nem volt célravezető. :)

2016. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Hát a bilizésért eszembe nem jutott gumicukrot adni :(
2016. júl. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mkinek!! Én is így vagyok vele! De anyós após! Áh.....
2016. júl. 12. 13:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk otthon gyerekként nem volt édesség étkezés után, csak alkalmakkor.

Nagyiknál a vitrin tele volt, a 3. Fogás meg süti, torta, nasi is mindig édes volt.


Én megtanultam valahogy, hogy nagyinál szabad enni, otthon nem kértem. Olvastam, hogy a gyerek megszokja az eltérő szabályokat.


Viszont anyósomnál is az volt mint a mamámnál, a férjem iszonyú édesszájú lett, és félek, hogy így én az itthon is kevesebb édesség elvet nem fogom tudni betartani. Engem is bevisz a rosszba, sokkal több tortát, fagyit eszek mióta ismerem. :)

2016. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk ez a desszert, ha megették az ebédet, vacsorát: magvak, buláta, kölesgolyó, házi krémtúró, almachips, aszalt gyümölcsök. Egyéb édességet is kapnak, túró rudi, tejszelet kettéosztva, házi készítésű keksz/süti, bolti/házi puding, gyümölcsjoghurt, pufi. Próbálom úgy variálni, hogy lehetőleg egészségesebb "édességet" egyenek, mert azokat is nagyon szeretik, de igazából szívesen adok más édességet is, akár csokit is, csak keveset. Kislányom pont két éves, nála az adag 1-2 kocka csoki (elég is neki, megy útjára, ha megette), fél túró rudi, fél tejszelet. Magvakból egy kisebb maréknyi, aszalt gyümikből szintén, pufiból már inkább 2 marék.
2016. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk tobbnyire hazi sutesu desszertet kapnak (ikrek) eves utan. Ha nincs idom sutni, akkor pedig natur joghurtba preselek epret, malnat, afonyat es azt eszik edessegkent. Nagyon szeretik. Csokit nem adok nekik, m a legkisebb mennyisegtol is szorulasuk lesz. Persze, kaptak mar parszor, de igyekszunk nem hozzaszoktatni oket.
2016. júl. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Első gyereknél teljes édesség megvonás volt, 3 éves koráig nem kapott csokit, sem rudikat, sütiket üdítőt. Akkor úgy gondoltam majd nem fogja szeretni őket. Eljött az ovi, azóta egy falat alma vagy barack amit beletudok erőltettni.

Egyszerűen nem hajlandó gyümit vagy zöldséget enni. Kipróbáltam ha nem eszik ebédet menjen játszani majd eszik uzsit. 3 étkezést hagyott ki.

Zeng a ház ha nem kap édességet, annyira visított levegőt elfelejtett venni. Üt, csapkod, visít. Az oviban azt mondta nem kap otthon enni..

Nagyon megromlott a kapcsolatom a férjemmel, mert az én hibám ez. Minek tiltottam.

Második gyereknél inkább engedjük mértékkel.


Mértékkel szabad mindent!

2016. júl. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!