Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam 5. Szülinapja lesz...

Kisfiam 5. Szülinapja lesz jövő héten. Sok kisebb ajándék vagy egy nagy az ideális?

Figyelt kérdés
Férjemmel SW Halálcsillagot vennénk neki 100ezer ft értékben de a nagyszülők is fizetnének bele, vagy inkább külön kisebb ajándékokat adjunk?
2016. szept. 2. 09:18
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
91%
Köszi a linket! Ezt tuti nem venném meg az öt évesemnek, akinek amúgy azt sem kellene tudni, hogy mi az a Star Wars meg Halálcsillag. De a 42 éves férjem tuti örülne egy ilyennek, nagy Lego fan. Inkább kapjon mindenkitől egy kisebb ajándékot, nem is az érték miatt, hanem, mert öt évesen nem igazán tudja fogni, hogy ezt úgy mindenkitől kapta, viszont ha a családtagoktól személy szerint kap valamit, akkor annak nagyon tudnak örülni, hogy ezt a Józsi bácsitól kaptam, ezt meg a Piri nénitől.
2016. szept. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Családtag gyerekeinek általában egy nagyot szoktam venni, főként azért, mert általában vágynak egy bizonyos dologra, így azt megkapják. Ezért nálam ez dívik. A sok apróság karácsonykor van csak, minden más alkalomra egyetlen dolog.


Azt írod, már az egész széria megvan neki. Ha azokat szereti, tud velük játszani, akkor miért ne?


És egyébként boldog születésnapot a fiadnak! Nekem ma van, igaz, én sok apróságot kaptam! :D

2016. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
61%
Anyuka ez nagyon gyerekes volt a részedről. :)
2016. szept. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Olyat vegyél, aminek örül és játszani is fog vele. Ennyi. Az enyém is jövő héten lesz 5. Ő most Lego-t kért, mert azt szereti. Kap 2 nagyobb dobozt tőlünk ês a nagyiktól, a rokonoktól meg kicsiket. Nem pénz alényeg, mindenkinek más a drága, és a gyerek nem tudja még az anyagi értéket felmérni. Nem is kell, a lényeg, hogy örüljön.
2016. szept. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
31%
GyakoriV pedig ne kotorásszon más pénztárcájában. :)
2016. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Megunja gyorsan. Kisfiam 5 éves, ikreim 3. Enyémnek vettem szülinapra kistraktort, Pozsonyból rendeltem. Néha ràül, tetszik neki, de lelkes a kezdekkor volt csak. Kelett trambulin. Vettem nagyot, alig mennek bele. Kellett nagy medence. Vettem. Most már nem nagyon érdekli őket. Kisfiam tàvirányítós helikoptert akart. 2 hete kapott. 1 hete nem játszik vele....


Ha anyagilag belefér, akkor vedd meg. De ha kis ideig érdekli, ne lepődj meg, életkori sajátosság....

2016. szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
29%

Vedd meg! Max becsomagolod több kisebb részletben :D


Nem csak 5 évesen legózik valaki, én 14 évesen is legóztam, és ha ilyen menő játékaim lettek volna, lehet, hogy idősebbként is! Jó ideig a szerepjáték, aztán már csak az építés volt a szórakoztató.



Egyébként, a Star Wars soha nem megy ki a divatból, nem tegnap adták ki az első részét, és máig nagy sikert arat! :)



Nem baj, ha két hét után nem játszik vele. Vigyázzatok rá, tegyétek el, jó lesz az később is! ;)



Nyilván azért dolgoztok, hogy évente legalább egyszer egy ilyent megtudjatok engedni. Nem magatoknak, hanem a gyereketek részére.

2016. szept. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
71%
Gratula a lepontozóknak. :) Pontozzatok csak le.
2016. szept. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
63%
Én is nagyon köszönöm :D 27es voltam :D De reméljük a kérdező az érzéseire hallgat, nem pedig a pontokra.
2016. szept. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
28%

Komolyan nem értek embereket! Feltett egy kérdést anyuka, jó ha a fele válaszol is rá, a másik fele meg azon rugózik,hogy nem való neki (holott anyuka leírta,hogy az egész széria meg van és játszik is vele), meg,hogy hogy lesz elkényeztetve.

Nagyon igaza van anyukának, nevelés kérdése. Mi is nagyon jó anyagi helyzetben voltunk gyerekkoromban és vagyunk most is. Sok mindent megkaptunk, de ésszel. Nekünk is "tenni" kellett érte, bennünket pl. sokszor apu kivitt a céghez, már kicsi korunktól mutogatta,hogy neki mennyit kell dolgozni ezért meg azért. Aztán ahogy nőttünk, hétvégente x órát mentünk ki és csináltunk egy kis "kulimunkát", teszem forgácsot kellett söpörni, lapátolni, gépet takarítani stb.

Voltak és vannak is barátaim. És igen, mi is megveszünk mindent a gyereknek, amit tudunk és jónak tartunk, ill. tudjuk,hogy örülne neki, de nem minden nap kap valamit, nem is minden héten. És igen, mi is majd próbáljuk úgy nevelni,ahogy engem,hogy értékelje a dolgokat. Én pl. hiába kaptam nagyobb értékű dolgokat, a mai napig egy ajtódísznek úgy tudok örülni (az egyik barátnőm hozta csak úgy), hogy napokig nyitogatom az ajtót és nézegetem.

2016. szept. 3. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!