Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek káros lehet ez a...

Szerintetek káros lehet ez a váltás egy 3 és fél éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 és fél éves, most kezdtük az ovit. Két személyneve van, eddig világ életében az elsőn szólítottuk. Kb. 2 hónapja ismerte meg a teljes nevét és nagyon megtetszett neki a második neve. Már akkoriban mondogatta, hogy nevezzük úgy, meg idegeneknek úgy mutatkozott be, de mi nem tudtunk váltani, ugyanúgy az első nevét használjuk azóta is.


Az oviban viszont az óvónőknek és a csoporttársainak is a második nevén mutatkozott be, és következetesen csak így is hívják. Mi otthon meg nem. Páran mondták, hogy vigyázzunk, nehogy ez valamilyen identitászavarhoz vezessen nála, és szöget ütött a fejemben, hogy ez nem biztos, hogy jó. Én nem nagyon szeretném a második nevét használni...


Szerintetek lehet ebből gáz? Szóljak az óvónőknek, hogy használják ők is az első nevét? Még csak egy hete jár oda, ők könnyebben váltanak. Ti mit tennétek?



2016. szept. 5. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
ha a gyermeknek a 2. neve tetszik, miért erőltetnéd oviban az elsőt? nem értem
2016. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen rendben van.

Az en tesomat Huginak szolitottuk otthon vilag eleteben, most 32 eves es meg mindig :)

Persze mindenhol mashol a rendes neven szolitjak.

A baratnomet pedig otthon Katanak szolitjak, egyebkent Szimonetta, es nem lett ettol identitas zavaros.

Olyan is van, hogy a gyerek kitakal egy nevet maganak es azon " kell " szolitani.


Elarulod mi a ket nev ? Csak kivancsisagbol.

2016. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

szerintem mindegy melyik keresztnevét használja. de az óvonőknek elmondhatod hogy Ti az elsőt használjátok.


fiam csoportjában is volt egy ilyen kisfiú, ő is a másodikat választotta, a szülei az első nevén szólitották. nem okozott semmi gondot nála

2016. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

"Én nem nagyon szeretném a második nevét használni... "


Akkor minek kellett második név ??

2016. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Semmi gond nem lesz ebből.

Férjem nagybátyja Peti. Mindig is így ismertem. Aztán egyszer a felesége sztorizott valamit, a főhős Jani volt. Mondom a férjemnek, ki a Jani? Mondta hogy: hát a Peti...


SZóval a családnak Peti, mindenki másnak ( a feleségének is) Jani.

És nem identitászavaros, 30-on felüli... :-)

2016. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Semmilyen identitászavart nem fog okozni. Ha neki az tetszik, akkor váltsatok ti is a második névre.


De ha ennyire nem tudjátok elfogadni, akkor mégis mi a pék f....nak kellett második nevet adni? Hogy szívjon vele egész életében a hivatalos helyeken? Az egyetlen viszonylag elfogadható válasz a két vezetéknévre az, hogy választhat majd közülük a gyerek. Ti meg most ezt nem akarjátok neki megadni.


Én egy nevet adtam a gyerekemnek, hülyeségnek tartom a kettőt, de ha kettőt adtam volna, akkor hagynám választani. Amúgy kérdezz meg 100 kétnevű felnőttet, 98 azt fogja mondani, hogy csak a kárára van a 2 név. De ha már ráaggattátok, akkor hadd válasszon közülük. Így is szívni fog vele, mert általában mindenkit automatikusan az első keresztnevén szólítanak, ő meg majd mindig szólhat, hogy "Nemnem, nem azt használom."

2016. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Azért adtunk két nevet, mert tömeg vezetékneve van, és nem akartam sem olyan nevet adni neki, hogy van belőle még 3 a környezetében, sem valami extravagáns nevet. Ezért lett kettő...és a második is nagyon tetszett, de most már nekem idegen tőle, a személyiségétől. Az első nekem sokkal jobban illik rá, ezért nem szívesen térnék át a másodikra.


Köszönöm a válaszokat!

2016. szept. 5. 13:00
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hasracsapok kovacs nora a teljes nevem, de valamiert kiskoromba lucanak kezdtek hivni otthon. Rajtam is maradt. Iskolaban ovodaban nora maganeletben luca. Mindkettore hallgatok, sosem zavart.
2016. szept. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ettől nem lesz identitászavara. Hány gyereknek van több neve, pl István, közben van aki Pityuzza, más Pistázza. De az anyukája Picimnek hívja, az apukája meg Bogaramnak vagy mit tudom én. Mégis felnő minden baj nélkül.

Ha neki a második tetszik, had használja. Ti adtatok két nevet neki.

2016. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha már két nevet adtatok neki akkor hadd döntse el ő h melyik tetszik neki jobban és melyiket akarja használni.
2016. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!