Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek káros lehet ez a...

Szerintetek káros lehet ez a váltás egy 3 és fél éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 és fél éves, most kezdtük az ovit. Két személyneve van, eddig világ életében az elsőn szólítottuk. Kb. 2 hónapja ismerte meg a teljes nevét és nagyon megtetszett neki a második neve. Már akkoriban mondogatta, hogy nevezzük úgy, meg idegeneknek úgy mutatkozott be, de mi nem tudtunk váltani, ugyanúgy az első nevét használjuk azóta is.


Az oviban viszont az óvónőknek és a csoporttársainak is a második nevén mutatkozott be, és következetesen csak így is hívják. Mi otthon meg nem. Páran mondták, hogy vigyázzunk, nehogy ez valamilyen identitászavarhoz vezessen nála, és szöget ütött a fejemben, hogy ez nem biztos, hogy jó. Én nem nagyon szeretném a második nevét használni...


Szerintetek lehet ebből gáz? Szóljak az óvónőknek, hogy használják ők is az első nevét? Még csak egy hete jár oda, ők könnyebben váltanak. Ti mit tennétek?



2016. szept. 5. 12:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%

dupla nevem van

az elsőt utálom de kénytelen vagyok azt használni mert a második nevem a húgom neve is egyben akinek csak egy keresztneve van


am meg szerintem szokj rá mert a gyereked azt jobban szereti

2016. szept. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Ez most az újdonság varázsa. Azon nagyon csodálkozom, hogy 3 éves kora után ismerte meg csak a saját teljes nevét, ennek nem látom értelmét. Pont azért tetszik neki, mert most új. De akkor mi lesz, ha majd 2 hónap múlva kitalálja, hogy szólítsa mindenki az oviban mégis az első nevén? Nem neki lesz gond, hanem a többieknek. És egy ekkora gyereknél simán benne van a pakliban. Inkább el kéne ezt dönteni vele együtt.
2016. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12. vagyok megint. Természetesen a gyereknek nem lesz ettől semmi baja.
2016. szept. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam apukája külföldi. Van egy magyar neve, ami nincs anyakönyvezve. Az iskolában, a barátok, az én családom mindig azon szólítja. A férjem családja, a férjem és az ő barátai pedig a "rendes" nevén. Semmi zavart nem okozott nála, mindkettőre hallgat, bár mi születése óta így csináltuk.
2016. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
6# nincs igazad, szerintem szep ha ket neve van valakinek. Arisztokratikus. En örülnek ha lenne második nevem (es felnőtt vagyok). Azert mert neked nem tetszik meg szerinted felesleges, ne nyilatkozz mas nevében. A tiszteletnek is szep megnyilvánulása. En pl. a férjem tiszteletére adtam második nevkent a férjem nevet a fiamnak (plusz mert szep is az a név). Meg van akinek szep, egybe csengő, dallamos, különleges a neve attól, hogy olyan jol osszeraktak ket keresztnevet...es feldobja az amugy marhára tucat vezeteknevet. Ami nálunk szinten egy ok volt.
2016. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem szólítsd úgy, ahogy ő szeretné, hiszen ő fogja egész életében viselni ezt a nevet és joga van eldönteni, hogy "ki szeretne lenni" még akkor is, ha gyerek.

Engem Júlia Kinga névre kereszteltek.

Egész kiskoromban még Julcsiztak, de hamar kijelentettem, hogy rühellem ezt a nevet, én Csilla vagyok. :)

Na... 4 éves koromban mindenki úgy hívott, sok régi ovistársam így emlékszik rám.

Aztán időközben visszakanyarodott mindenki az első keresztnevemre, Julika lettem, ami egy aranyos gondoskodó felnőttől szeretetteljesen hangzik, de ha veled egyidős osztálytársaid szólítanak így az szerintem elég lehezelő.

Aztán iskolát váltottam, ahol már szigorúan Juli- ként mutatkoztam be és a mai napig ezt preferálom.

Igaz, a Kinga kicsit jobban tetszik, mert a Júlia sem rossz név, de nem nagyon lehet szépen becézni. Csak hát utána született egy Kinga nevű unokatestvérem és így már ki vannak osztva a szerepeink.

2016. szept. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha a gyereknek a második neve tetszik, tessék úgy szólítani. Amikor nevet adtatok neki, még nem választhatott, ti döntottetek..meghagytátok neki a későbbi választás jogát a két névvel, most ő már egy önálló kis emberke, saját gondolatokkal, és nem fogadjátok el a választását?!
2018. jún. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!