Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti egyformán vesztek a gyereke...

Ti egyformán vesztek a gyerekeknek Mikuláscsomagot?

Figyelt kérdés
Az én és a férjem tesója által van 4 gyerek. Egy 18 és egy 8 éves lány, 5 éves fiú, és egy 1,5 éves kislány. Nekünk 3 éves fiúnk van. A 18, 7 és 5 éveseknek ugyanazt vettem a csomagba, ugyanazokat a csokikat, édességeket, karácsonyi zoknit a saját méretükben, tehát mindent ugyanazt, ugyanannyit. A 1,5 éves kislánynak olyan dolgokat vásároltam, amiket megehet, ezt kapja egy csomagban (tejszelet, túrórudi, gyümölcspép, babakeksz, joghurt). A mi fiunknak ellenben több mindent vettem, nem ugyanzokat a dolgokat. Ez így szerintetek gáz? Mindenkinek ugyanazt kellene kapnia? Ne tegyünk különbséget? Baj ha a sajátunknak több mindent és több összegért vásároltunk?

2016. nov. 22. 11:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem hogy egy 18 évesnek drágább bonbon kéne meg parfüm mikulásra. Végül is nem karácsonyról beszélünk.

Az meg természetes h a saját gyerekednek több mindent veszel és más dolgokat, főleg ha nem is egyszerre lesz az ajándékozás. Ráadásul őt jobban is ismered hogy minek örülne.

2016. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Így abszolút nem baj, mert nem egyszerre kapják.


Off: Mióta kellene Mikulásra édességen kívül mást venni? Annyira nem értem, hiszen ott a Karácsony, arra lehet venni bármilyen ajándékot. Persze pici baba kivétel, mert ő még nem eszik ilyeneket. (nem rosszindulat, csak kérdés)

2016. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
A gyerekeknek mi édességet veszünk, meg ilyen kis apróság mindig van, mint most a karácsonyi zokni. A fiam kap pluszban azt a plüssös kindercsomagot, meg télapós kifestőt.
2016. nov. 22. 13:26
 14/24 A kérdező kommentje:
De egyébként mi sem vásárolunk ajándékot Mikulásra, csak gondoltam, lehet a 18 éves már kinőtt a csokikból, jobban örülne valami hasznosabbnak. Mert ugye a csokik sem olcsók, így abból a pénzből kaphatna értelmesebbet. Én mondjuk vagy 24 éves koromig Mikuláscsomagot kaptam a szüleimtől, amióta külön család vagyunk, azóta kapunk közösen bonbont plusz ajándékot. Nekem nem volt vele gond, imádtam, a férjemmel mai napig készítünk egymásnak is csomagok, csak épp a mai tizenévesek nagyon nem olyanok mint én voltam/vagyok.
2016. nov. 22. 13:29
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet kinőni a csokiból? :D Közel 30 éves vagyok, de a mai napig minden évben feljön apukám Mikuláskor, hozza a gyerekeknek a csomagot, és nekem is hoz mindig mikuláscsokit, ráadásul szép nagyot :) 18 évesen még a csizmámba is beletették, ahogy "kell", utána lévő évtől már nem, mert már elköltöztem, de csokit mindig kaptam :) Amióta férjnél vagyok, azóta apukám a férjemnek is hoz amúgy. Ebből nem lehet kinőni, mi a munkahelyemen is mindig pakolunk egymás asztalára csokit ilyenkor, és mivel sokan dolgozunk ott, mindenkinek az asztalán kész édességraktár van délutánra.


Szóval a 18 éves lánynak is nyugodtan lehet ugyanúgy Mikicsomagot venni, mint a kisebbeknek, maximum ő nem veti rá magát az egészre rögtön, mint a kicsik, de garantálom, hogy meg fogja eszegetni ő is :)

2016. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"lehet a 18 éves már kinőtt a csokikból, jobban örülne valami hasznosabbnak"

Ja. Kérdezd meg a 45 éves férjem, hogy minek örül jobban, csokinak, vagy parfümnek. :)

Egyébként sztem pont Mikulásra (és Karácsonyra, meg egyáltalán semmilyen alkalomból) nem jó dolog olyat venni, ami "hasznos".

Nyilván egy elromlott mosógép helyett szuper egy új Karácsonyra, de az más tészta.

2016. nov. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Szeirntem egy 18 éves is ugyanúgy örül a csokinak mint más (főleg ha édesszájú). Én is mindig csokit kaptam Mikulásra, erre az alkalomra nem kell neki parfüm vagy egyéb.

A gyerekeinknek mi is veszünk mellé valami apróságot pl. kifestő, ilyesmit. (meg a nagyszülők hoztak komolyabb ajándékot - csini karácsonyos ruhákat, nem is értettem miért, de az meg az ő dolguk)

2016. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem hinném, hogy annyira mások lennének a mai tizenévesek. Az édességet (majdnem) mindenki szereti. Pár éve még egy szakiskolában dolgoztam szociális munkásként. Mikuláskor akik időben értek be a suliba, kaptak a bejáratnál egy közepes Mikulás csokit, akik késtek, azok egy virgácsot és egy szaloncukrot. Imádták a diákok, még azok is, akik virgácsot kaptak és szaloncukrot, nevettek rajta, jó ötletnek tartották ők is. Pedig nem kisgyerekek voltak, és őszintén szólva a többségük nem is egy egyszerű eset volt. Mégis a nagy, 18-20 éves diákok is úgy benne voltak a játékban :)
2016. nov. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Már mindenképp megkapja, ugyanis megvettem mindent. Csak valaki bogarat ültetett a fülembe, plusz ilyen hülye természetem van, hogy miután megvettem valamit, akkor kezdek aggódni :)
2016. nov. 22. 13:55
 20/24 anonim ***** válasza:
Írod, hogy nem egyszerre ajándékoztok, így szerintem ezzel semmi gond nincs, sőt, szerintem az a természetes, hogy a saját többet kap, rokon gyerek kevesebbet.
2016. nov. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!