Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a fiammal?...

Mit csináljak a fiammal? Miért ilyen kezelhetetlen?

Figyelt kérdés

Februárban lesz 3 éves, mindig türelmesek és következetesek voltunk vele.

Mindig mindent lassan, az ő szintjén elmondunk neki, de közben ránk se néz, nagy ívben tojik a mondandónkra.

Nagyvárosban élünk, autónk nincs, ezért még néha babakocsival kell vinni, mert az úton sem lehet vele normálisan menni. A kezemet nem hajlandó megfogni, ha én fogom meg, nem jön tovább. Kipróbáltam, hogy mennyit bír ott állni, kb. másfél órát szobroztunk, mert dacból nem jött tovább. Ezután hazacipeltem.

Volt olyan, hogy leült a földre, akármit csináltam, nem jött tovább.

Ez a viselkedés nála sajnos nem újdonság, mert mióta jár, ez van.

Próbálkoztam már büntetéssel, jutalmazással, egyik sem érdekli. Egyszerűen megy a saját feje után.

A többi: fogat mosni nem akar, sehogy nem lehet rávenni. Játékait nem " becsüli" meg, ha dühös dobálja és tönreteszi őket. Sarokba állítást " nem érti", egyszerűen kijön onnan. Játékmegvonás nem hatja meg.

Próbàlok mindig higgadt maradni, de én is ember vagyok és nincsenek kötél idegeim.

Mit tehetnék még? Pszichológus segíthetne?



2016. nov. 26. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell mindenért pszichológus egy gyereknek. Inkább nevelni kellene. Bírom mikor a gyerekben keresik a szülők hibát.
2016. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

probáljatok máshogy állni a dolgokhoz. pl forditott pszichológia. a lényeg hogy változtasatok most a nevelési elveiteken. és ha akkor sem lesz változás érdemes felkeresni egy csecsemő és gyerek konzulenst.


nálunk én rontottam el a nagy fiamat, én hiába probáltam változtatni nem ment ezért mi szakember segitségét kértük. és szerencsére megoldodott a dolog.

2016. nov. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1. Tippeket várok, mondd el hogyan, kérlek.

A pszichológus csak egy ötlet volt, nem kell leharapni a fejem.

2016. nov. 26. 13:24
 4/13 A kérdező kommentje:
2. Köszönöm. Mi az a fordított pazichológia?
2016. nov. 26. 13:26
 5/13 A kérdező kommentje:
*pszichológia bocsánat
2016. nov. 26. 13:26
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

ha sír azt mondod neki sírjon hangosabban. ha hisztizik hisztizzen csak. ne akar fogat mosni ne mosson. ha üvölt mond neki hogy hangosabban mindenki had hallja! nálunk ez bevált.


fogmosás mutasd meg neki milyen lesz a foga ha nem mossa, mossátok együtt fogat.

ha nem akar sétálni mutasd meg neki a gerekhámot, hogy olyat fog kapni ha nem sétál melleted. szerintem nem lenne muszály fogod a kezét had kapjon egy kis szabad teret. jó de ez csak akkor működik ha nem rohan ki a kocsi elé.

hát remélem sikerül megoldanotok!

2016. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ugyanebben vagyunk, dackorszak, sorstárs :)


én úgy kezelem, hogy mindent vagy magyarázok, vagy mutatom a következményeit

1. fogmosásnál segít a zenélős autója, vagy laptopon mese, és mindig mondom, csak úgy nézheti, ha közben nyitva tartja a száját (néha magána mossa, de az csak arra van, hogy szokja, mert nem tud alaposan sikálni)és mindig megdícsérem(nagyon fontos)hogy milyen szép fehér lett, együtt nézzük a tükörben, meg ilyesmik

amúgy szokás is, minden ürdés után pelus pizsama fogmosi, és tudja eleve


2. kismotorral járunk szinte mindenhova, mert nem is bírja a hosszabb távot(ezért is állnak meg) és be is iktatok megállós szakaszokat(pl utca végi bokorról mindig kap bogyókat számolni, kövi utcában mindig megállunk az építkezésnél, 3. szomszédban mindig felkapsolhatja a mozgásérzékelős lámpát, magyarán az egész úton vannak pontok, amikkel tudom motiválni a haladásra. ha más nem, akkor azzal, nézd arra milyen rozoga az út, tele van bukkanókkal, mutasd milyen profi sofőr vagy és már jön is arra. amire nálunk figyelni kell, pl hogy ne száguldjon ki autóútra. boltokban az első hogy leparkoljuk a motort, ezt tanulta abból, hogy a bicikliseket mutogattam, hogy lekötik a bicajt, meg tárolókba teszik az emberek.


3. boltban minig adok neki tolóskocsit tolni, vagy beleültetem, vagy kosarat cipelni


igazából szerintem totál felesleges és negatív büntetősdit játszani, habár én se vagyok semmi ha felhúz, felkapom és viszem ha ordít is, de pl a zebra közepén ez marad csak, ha nem jön.

2016. nov. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

a ordított pszichológia is tényleg bejön

ha nem akarja a kesztyűt, közlöm vele, a te bajo, a te kezed fagy majd le és elteszem, de a következő sarkon már megengedi hogy feladjam

2016. nov. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
*fordított
2016. nov. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

és még annyit hogy a földre vágja magát típusú hisztiben meg rafkóskodik is ráadásul, nem üvölt, nem sír, hanem pl a pláza közepén úgy csinálja, ha nem akar haladni, jönni, hogy úgy tesz, mintha elesett volna. múltkor is bevette a biztonsági őr és jöt nagy hévvel segíteni a "csóró" gyereken. és szóval akkor fekszik és fekszik nézi a plafont és sztrájkol.az emeberek meg soha nem értik :D


ott pl annyi elég, hogy gyere húúú ott a mozgólépcső, vagy menjünk liftezni nyomhatod a gombot, gyere csak ;)

2016. nov. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!