Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekem kinőtte a kismotort,...

Gyerekem kinőtte a kismotort, gondolkodom futóbiciklin. De valaki elmagyarázná miért is tanítaná egyensúlyozásra, ha úgy is lent van a lába a földön? Nem értem.

Figyelt kérdés

Leginkább egy új, nagyobb motor felé hajlok, nagyban megkönnyíti a bölcsibe járást.

Viszont sokan azt állítják, ilyen nagyobb korú gyermeknek(lassan 3 éves) már jobb lenne a futóbicikli, egyensúlyozni, biciklire "készíteni" .(van pótkerekes biciklije, tud ugyan vele menni, de csak lassan és nem kapott még rá az "ízére" a motort kéri mindig, szóval ha itt az ideje a pótketekessel is tanulhat egyensúlyozni, tekintve hogy a pótkerekek nincsenek teljesen a földön és fentebb is állítható. A jelenlegi már nagyon alacson neki.


Arra nincs keret, hogy ezt is azt is vegyek, és óriási az árkülönbség futóbicikli és kismotor között...


2016. dec. 11. 21:12
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

erről vélemény?

[link]

2016. dec. 11. 21:24
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
szia, nagyon divatos lett mostanság a futóbicikli, mi is vettünk a lányunknak, amikor 3 éves volt, használta, de nem volt igazán soha a kedvence. Amikor vettünk neki egy pótkerekes, pedálos bringát, az volt az igazi, meg kellett vele tanulnia pedálozni, mert a futóbringán ezt ugye nem tudta. Meg kellett tanulni vele fékezni is és nálunk egyáltalán nem volt igaz, hogy átülhetett a futóbringáról a pedálosra, mert kellett a pótkerék, nem tudott még biztonságosan egyensúlyozni. Én a kisebb lányomnál pont ezért hagyom ki a futóbringát, mert szerintem felesleges. Vannak nagyon helyes pici pedálos, pótkerekes bringák, de ha a kicsid a motorhoz ragaszkodik, szerintem bőven elég neki még 1 évig egy stramm, nagyobb motor is, hiszen nyilván azon érzi magát biztonságban.
2016. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%

Nekünk rendes vázas, olyan mintha tényleg egy igazi bicikli lenne csak pedál nélkül. Hát nekünk semennyire nem segített az egyensúlyozásban, viszont rengeteget használtuk. Nekem 2 volt a nagyobb, amikor megszületett a pici. Nagyon sokat sétáltunk és a nagynak ezzel könnyebb volt jönni, mint sétálni és jobban is élvezte. Volt 2 motorja, egy kisebb meg egy nagyobb, de nekem volt valami ami miatt inkább buzdítottam a futóbiciklire. Ez pedig az volt, hogy sokkal halkabb volt, mint egy motor :) nekem ez fontos volt mert a pici gyakran a levegőn elaludt, de az örökös motor zajától nem tudott nyugodtan pihenni.

Most a pici használja, a nagyobb most 4 éves ő már pótkerék nélkül teker. A kicsi reggel ezzel megy bölcsibe, szerintem sokkal jobban is néz ki, mintha motorral menne. Ő sajnos még pótkerékkel nem tud menni, igaz én sem erőltetem!

2016. dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

igen, a biztonságérzete nem lehet még meg, mert a pótkerekes biciklivel egyszer eldőlt(elesett, de nem is esés volt, csak borulás)és azóta nem szívleli


csak mármeg félek, hogy hátráltatnám a további kismotorozással, ha már ennyire a futót javasolják máshol, aminek a lényegét én magam sem értem amúgy.

2016. dec. 11. 21:51
 5/21 A kérdező kommentje:
kb annyikülönbséget látok benne, hogy míg a kismoort páros lábbal kell hajtani, addig a futót felváltott lábbal. ezért vegyek sacc 10 ezerrel többért futót...?
2016. dec. 11. 21:57
 6/21 anonim ***** válasza:

Ha futóbringát veszel ne ilyen műanyag legyen mert nem bírja a terhelést.

Fém legyen, állítható magasságú


[link]


Fiam 2.5 éves kora óta használja, pont ilyet :)

2016. dec. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

amúgy mgeik, hogy a gyermek utóbiciklin is csak gurul? szóval hogy egyik lába sem éri a talajt, mint pl kismotorral? a gyerekem már olyan profi motoros, hogy nagy lendületet adva, lejtőkön is legurul, tud toltni, parkolni (habár a kormányzás koordinációt hátrafelé még gyakorolnia kéne és szlalomozni is tud.(pont van egy házsor oszlopokkal.


h a futón is mennek a gyerekek hogy nagy lendület és utána csak gurulá, akkor tényleg tanítja egyensúlyozni..de amúgy el nem tudom képzelni, hogy van e értelme a pótkerekes biciklije mellé(amit hanyagol még), futónak

2016. dec. 11. 22:05
 8/21 A kérdező kommentje:
*megesik hogy futóbiciklin csak gurulnak, lábak nincsenek a földön?
2016. dec. 11. 22:05
 9/21 A kérdező kommentje:
értem én, hogy a komolyabb biztos jobb, csak magát a futóbicikli lényegét nem értem :(
2016. dec. 11. 22:07
 10/21 anonim ***** válasza:

Elsőnek csak lépegetett vele, de most ott tart lendületet vesz és gurul két lába felhúzva és száguld

Ugyan úgy megy majd mint a motorral, csak tanul egyensúlyozni :)

De ehhez kell pár nap, meg jó méret is.

2016. dec. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!