Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél évesnél ez még belefér,...

Másfél évesnél ez még belefér, vagy ez már megkésett beszédfejlődésnek számít?

Figyelt kérdés

Annyi féle info kering a neten, nem tudom eldönteni, hogy a kislányom normálisan fejlődik-e a beszéd szempontjából.

19 hónapos lesz napokon belül, és egyelőre elég gyér a beszéde. Nagyjából annyit mond, hogy apa, és "nem". Ezen kívül néha mondja a szavak elejét. Állathangokat utánozza (kutya, cica, tehén, bagoly). Megérteni szerintem mindent megért, okos gyereknek tartom. Könyveket szeret nézegetni és szereti ha olvasok neki, kb. tíz percig oda is tud figyelni. Ha megkérdezem, hol van valami a könyvben akkor megmutatja. Testrészeit is mutatja már régóta.

Jól érzem, hogy 19 hónaposan azért már előbbre kellene tartania?

A nővére ennyi idősen már egész bonyolult és hosszú dalokat elénekelt...


2017. jan. 11. 09:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
84%
:) ne aggódj, nincs visszamaradva a gyermeked. Majd eljön, aminek jönnie kell, hamarosan és hirtelen.
2017. jan. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
81%

Bár az én lányom még csak 17 hós, de egy árva szót se mond.

Talán egy egy "nyem" amit kiveszek a gagyogásból.

Állat hangot se utánoz. Ha olvasok az sem köti le. Csak ha mondom h " hol a maci, cica?" azt megmutatja de ennyi.

Én is aggódtam mert barátnőm lánya (2 hét van köztük) szépen mond szavakat.

De megnyugtatott a gyerekorvos/ védőnő h nincs ezzel baj.

Egyébkén az én picim nagy mozgásigényű, állandóan rohan.

2017. jan. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
45%

"Jól érzem, hogy 19 hónaposan azért már előbbre kellene tartania?"

Nem, nem jól érzed.

És ne hasonlítgasd a gyerekeidet egymáshoz, sem most, sem később. 2 külön ember, 2 külön személyiség, 2 külön fejlődés!


Fiam a 2 éves státuszon 6 db szót tudott. Mégsem aggódtam. Mindenki azt mondta, nyugi, majd fog beszélni. Majdnem 2,5 évesen lett bölcsis, és hónapokkal később kezdett beszélni. Úgy igazán majdnem 3 évesen beszélt.

Semmi baja, teljesen egészséges.


Nem tudom, miért akarják a kismamák, hogy már az anyaméhben tudjon járni meg beszélni a gyerek...

2017. jan. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért én úgy gondolom, hogy vannak bizonyos fejlődési mérföldkövek és igenis egy felelős szülőnek ezeket figyelemmel kell köveni. Nem pedig majd mikor 3 éves a gyerek, észbekapni hogy jééé miért nem beszél? Ha fejlesztésre van szüksége emiatt, akkor kapja meg időben, én ennyit szeretnék. A neten sok helyen azt olvastam, hogy ennyi idősen 50 szavas szókinccsel kell rendelkeznie, hát az közel sincs meg sajnos. Máshol meg azt írják, hogy ráér mindezt két évesen teljesíteni. Fogalmam nincs, kinek higgyek.

2017. jan. 11. 10:33
 5/26 A kérdező kommentje:
Egyébként ha fiú lenne, nem aggódnék. Náluk még tényleg mindez belefér két évesen.De úgy sem akarok járni mint a húgom, aki legyintett rá hogy nem beszél a kisfia aztán most közel 6 évesen derült ki, hogy valószínűleg autista. Már rég kapnia kellene a fejlesztéseket.
2017. jan. 11. 10:36
 6/26 anonim ***** válasza:
8%

Az 50 szavas szókincs, az nem amit mondania kell, hanem értenie.

Azért azt látni, hogy ért-e benneteket, csak nem beszél, vagy nem ért.

3 évesen sem kellett "észbe kapnom", mert NINCS semmi probléma. Elkezdett beszélni, egészséges, rendben van. Azért nehogy már 17 hónaposan beszélnie kelljen egy kisgyereknek! És ha nem beszél, akkor fejleszteni kelljen!

2017. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem rád vonatkozott, amit írtam hogy 3 évesen kell észbe kapni. Olvastam, hogy a te gyermeked addigra már elkezdett beszélni.
2017. jan. 11. 10:59
 8/26 A kérdező kommentje:
Gondolom, azt te is tudod hogy a korai fejlesztés kincseket ér. Ha már 19 hónaposan kiderül, hogy van valami kisebb-nagyobb gond a beszédfejlődéssel akkor hamarabb el tudják kezdeni korrigálni, mintha csak 3 évesen derül ki (azért 3 évet írok, mert ez az a határ amikor már a laikusok is meg szoktak ijedni, ha addig nem beszél egy gyerek). Nem kell még beszélnie, az hogy szavakat mond az még korántsem beszéd, nem is azt várom el nyilván.
2017. jan. 11. 11:01
 9/26 A kérdező kommentje:
Na most pl megint ránéztem egy oldalra ami a beszédfejlődéssel foglalkozik, itt speciel azt írják, hogy 15-18 hónaposan 6-7 szót kell tisztán ejteni. Na a kislányom tisztán csak a "nem"-et ejti. És ezt már túl is haladta korban...
2017. jan. 11. 11:04
 10/26 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 6-os! Nem, nem értenie kell 50 szót... annál sokkal többet ért egy egészséges másfél éves! Nyilván mondania sem KELL, ez egy átlag, ennél kevesebb is belefér az egészséges fejlődésbe. És igen, igaza van a kérdezőnek, hogy oda kell figyelni a szülőnek, ha ezekhez a mérföldkövekhez képest nagy eltérés van.

Amúgy kedves Kérdező, szerintem azért nem kell aggódni, mert alapvetően egy értelmes gyermekről van szó, ilyenkor nincs nagy gond. Fiam is másfél éves, szókincse megáll abban, hogy közli, hogy "memme", ha enni szeretne. Emellett mindent megért, amit egy ekkora babáknak meg kell, kommunikál fejrázással, bólogatással, utasításokat követ, hangokat tud kiadni, és jó a hallása. Mindezeket figyelembe véve nem aggódok.

2017. jan. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!