Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez még belefér? Képzeletbeli...

Ez még belefér? Képzeletbeli barát!

Figyelt kérdés

kisfiamnak 3 évesen lett egy képzeletbeli barátja. hónapról hónapra öltött teljes alakot, lett neve, foglalkozása, életkora, hajszíne, stb. akkor még aranyos is volt. mikor megkérdeztem tőle, hogy egyébként látja-e, mindig mondta, hogy neeee, csak játszik.

most 5 éves múlt, még mindig van neki ez a képzeletbeli barátja, nem vele játszik, hanem mesél róla, része az életünknek. pl. jövünk haza az oviból akkor mondja, hogy mögöttünk sétál vagy tegnap nem látta mert dolgozott, ilyesmik.

ami viszont ijesztő, hogy most már nem azt mondja, hogy játék, hanem állítja, hogy tényleg van és látja de csak ő, mert láthatatlan ember...

szerintetek ez belefér 5 évesen?

az ovipszichológusnak ti megemlítenétek?


2015. márc. 29. 23:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem is volt olyan 7-8 eves korom korul. :) emlékszem, hogy Hónak neveztem el és az égben lakott és volt egy unikornis társa is akit Pegazusnak hivtak. :) Én egyfajta lelkiismeret kivetulesnek gondolom 24 eves fejjel mert emlékszem, hogy mindig helyettuk is ugyanugy én beszeltem es sajat magamat mindig a jora osztonoztem. Na meg az is remlik, hogy folyton ugy beszeltem magamhoz az O nevükben, hogy Ok csak átmenetileg léteznek az eletemben es egyszer búcsút fognak tolem venni, es ugye igy is történt mert idővel ugye elmaradtak mar ezek a "beszélgetések" ahogy Elkezdtem serdulni. Fogalmam sincs bennem hogyan alakult ki ez a képzeletbeli barát dolog de a mai napig egy nagyon kellemes emlék szamomra. Lehet, hogy nevetséges de meg kicsit hiányoznak is. :) olyan sokaig volt az életem része ez a dolog, elkepzeltem hogyan nezhetnek ki, teljes személyiséggel ruhaztam fel mindkettőt es eleg furán éltem meg amikor mar tudtam, hogy "ciki" dolog magamban nem létező személyekhez beszelni. Akartam beszelni de mar kezdtem megérteni, hogy ez butaság. :) de koszonom a kérdésed, jo volt ujra visszaemlékezni. :)

Szerintem nem gond egyebkent ha van ilyen, nekem nem volt pszichés oka. Jo családban nottem fel, nem ertek traumak semmi ilyesmi.

2015. márc. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]



Ez jó cikknek tűnik. Azt irja akkor kell szakemberhez fordulni ha iskolás kor kezdetén nem tűnik el. Viszont ami nem igazán jó, a cikk arról ír csak játszanak a gyerekek ahogy a tied is 3 éves korában. A tied mintha komolyabban venné most. Nehéz kitalálni mi lenne a jó megoldás, talán lehetne pszichológus véleményét kérni.

2015. márc. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1, ez aranyos :) de te tudtad, hogy ők nincsenek, meg beszélgettél, enyém nem játszik, nem beszélget, csak mesél róla és látja.


2es, be tudnád újra linkelni? nem tudom sajnos megnyitni :(

igazából nem tiszta, hogy nagyon akarja, hogy legyen, ezért mondja, hogy van, magát győzködi ezzel vagy tényleg "látja".

2015. márc. 29. 23:57
 4/11 anonim ***** válasza:

Most látom hogy mobil verzió volt, telorol vagyok.


Remélem igy meg tudod nyitni most

[link]

2015. márc. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

En csak az ovipszichologusnak emlitenem meg! Mi nem latjuk a fiad viselkedeset, nem tudunkk elbeszelgetni vele errol es nem is ertunk hozza. O ezeket mind tudja :-). Avasd be batran


Amugy szerintem ez meg nem baj, de ezt csak laikuskent mondom...

2015. márc. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem normális. Az én lányom is 5 éves, ő meg arról van meggyőződve, hogy régen tündér volt, csak elvesztette a szárnyait, és így került hozzánk. Néha tündér nyelven beszél, meg magyarázza, hogy mit csinálnak a tündérek. És ő is teljesen komolyan gondolja. Én úgy tudom, 5 éves korban jó, ha fejlett a képzelőerejük, viszont még nem tudják teljes bizonysággal megkülönböztetni a képzeltet a valóságtól. Persze ha aggódsz, kérdezd meg az ovipszichológust, abból baj nem lehet.
2015. márc. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, és ha tényleg? :D Sose tudhatjuk...az én lányom 2 éves, és mostanában kezdte erősen hiányolni a szárnyait, amiket akkor vesztett el, mikor baba lett. Mégis honnan szed ilyneket egy kétéves? vagy igen fejlett a fantáziája vagy... :D
2015. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

@ #7-esnek: Talán azért mert ő is egy kisangyalka volt, nem?

Tudod, ismered a dalt... "A lyányok, a lyányok, a lyányok (kis)angyalok... :D

(Meg amúgy minden kisgyerek... (míg belé nem bújik olykor a kisördög... ;) ))

2015. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen belefér, de ha hét éves koráig nem "felejti el" a képzeletbeli barátját, akkor el kell vinni pszihológushoz.
2015. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
az is lehet tényleg valós az a Valaki... a gyerekek még látják az ilyen dolgokat, mit mi 2"beszűkűlt" nagyok nem :)
2015. ápr. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!