Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen büntetést alkalmaztok...

Milyen büntetést alkalmaztok egy 2-3 év közti (dackorszak csúcsán járó) kisgyereknél?

Figyelt kérdés
Ha már tényleg nincs más megoldás, hogy egy kicsit jobban viselkedjen.
2010. máj. 5. 13:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

én felküldöm a szobjába, vagy be a dolgozóba gondolkozni, de persze semmit sem használ. Azt olvastam valahol, hogy az a legjobb, ha megpróbálod megelőzni a düh kitörést.


Pl. ma az érettségik miatt a bátyja 11-kor ment csak suliba és az apja vitte el, és az, hogy mind a két fiú elmegy, kicsapta a biztosítékot a majdnem 2,5 éves lányomnál. fellökte az etetőszéket és kézlapdbát dobott meg ceruzát (vagyis mindent ami a keze ügyébe került) a 4 hónapos húga felé a járókába. Eddig kiabáltam vele hasonló esetekben, de ma olyan nevetséges volt, ahogy torokhangon üvöltött, hogy elnevettem magam. Ezen meglepődött, odahúztam magamhoz és elkezdtem mesélni az oviról. Pik-pakk megnyugodott. Lehet, hogy ha az etetőszék hajigálás előtt felvettem volna az ölembe, vagy ha kikisértük volna Apáékat a kapuig, akkor megelőzhető lett volna...sebaj, valószínűleg lesz még alkalmam kipróbálni :)

2010. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
mi még nem tartunk ott, de egy ismerősömnél a fenékrepacsi vált be. Persze nagy lelkiimertefuralás utána, de nem ütötte a gyereket, hanem kapott egy popóbillentést, hogy észheztérjen. Valahol meg olvastam, hogyha nagyon vadul a gyerek egy pohár hideg víz. De ezt nagyon drasztikusnak tartom.
2010. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Megvonás. Amit a legjobban szeret elveszed tőle. Nálunk ez megy. Ilyenkor piszok gyorsan alkú kész lesz. Popsira vagy a kezére csak akkor verek, ha 3. figyelmeztetés után is folytatja az ellenkezés. Bár ez tárgyi dolog inkább. Viselkedés megváltozáshoz marad a megvonás. Mivel agsorolva vannak a dolgai és tudom mik a kedvencei, van hogy sorba elszedegetem. De előfordul, hogy nem alkuszik és elveszem a kedvencét, akkor elmegy duzzogni a szoba végébe. Viszont ez nem biztos hogy belátásra tériti. Max pár pecig csönd van.
2010. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szobába "gondolkodni" beküldés, pontosabban bezárás - nálunk ez megy most egyedül.

Fenékreverés - sajnos nem megy, bármilyen "drasztikusan" adom elő a dolgot, kinevet. Pedig én nagyon megijednék a helyében, de ő annyira hozzá van szokva a sok eséstől, sérüléstől az ilyesmihez, hogy egy drasztikus fenékreverés is csak simogatás.

Megvonás - na ezen gondolkodom, tényleg jó lenne kitalálni, mit tudnék tőle megvonni, hogy megérezze a hatását.

2010. máj. 5. 14:39
 5/18 xStefix ***** válasza:
100%

Csak egyet javasolnék: ne a TE figyelmed, szereteted vond meg tőle (pl. úgy, hogy nem figyelsz rá, ha hisztizik), mert az a legdrasztikusabb... Ez mostanában nagyon "trendi" dolog, számos nevelési könyvben ezt ajánlják, de közel sem biztos, hogy ez hosszú távon is hatékony lesz. Ha érdekel, kukkantsd meg ezt (és a hozzá kapcsolódó) írást, szerintem elgondolkodtató:

[link]

2010. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

szia

az én két és fél évesem is dackorszakát éli

kb két hete, a sarokba van állítva, és ha befejezte a hisztit kijöhet, ez bevált

amikor ő úgy érzi, h vége, kijön és mondja, h befejezte, kész, és ölbe kérezkedik

ilyenkor megpuszilgatom, megölelgetem, megpróbálom megtudni, miért hisztizett

2010. máj. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozni kell a gyerekkel. Nem verni!!

Tereld el a figyelmét, hogy ne hisztizzen!!

Ülj le vele, olvass neki, vagy épits tornyot a kockáiból.

A 2 éves lányom is üti-veri a fejét a falba, földbe, akkorát hasal, hogy néha úgy gondolom, szétszakad a pocakja, próbálkozik az idegszálaimmal, de sajnos Nem Ő a győztes!

Nyugodtan beszélgetek hozzá, előveszem a játékát, leülök és úgy teszek mintha Ő nem is lenne a szobába.

kb. 2-3 perc múlva már együtt játszunk. És közben törölgetteti a szemét, orrát.

2010. máj. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
15:24-es, köszi a linket, elolvastam, érdekes, hasznos! :)
2010. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igyekszem én is türelmesen, higgadtan reagálni, legalábbis az elején. De amikor pl. ma már 5x fordította el a gáztűzhely gombját és csak a szemfülességemen múlik, hogy nem ömlik a gáz, akkor azért felmegy a pumpa. Próbáltam neki türelmesen, a komoly veszélyre felhívva a figyelmét, utána határozottabban, ezt követően fenékreveréssel, amiből kisebb hiszti lett, és végül beküldtem a szobába gondolkodni... De semmi hatás, utána kijött és mint aki nem emlékszik semmire, pár perc múlva megint el van fordítva. Egyszerűen megőrülök. Persze ha tudom, akkor folyamatosan lekötöm a figyelmét, együtt csinálunk mindent, megyünk erre-arra, olyankor nincs semmi gond. De most nagyon beteg vagyok (vírusos), és még kb. egy hétig nem tudunk kimozdulni a lakásból, a férjem pedig egész hétvégén is dolgozni fog. Szóval segítségem nincs, én pedig nem bírok napi 12 órán át folyamatosan játszani vele. Sajnos ő erre úgy reagál, hogy folyamatosan csinálja a hülyeségeket.

2010. máj. 6. 15:06
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, is most tudtam elolvasni végig.

(Ezek szerint még nem hallotta 800x tőlem, hogy n nyúljon a gáztűzhely gombjához :-))

2010. máj. 6. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!