Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bébiszitter tesztelés hogyan?

Bébiszitter tesztelés hogyan?

Figyelt kérdés

Milyen kérdéseket tennétek fel a jelentkezőknek? Hogyan tesztelnétek őket?

1 éves fiúhoz kellene napi 1, esetleg 2 órában.


2017. ápr. 23. 08:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

Mi a végzettsége, milyen ideju tapasztalata van, mekkora gyerekekre vigyázott, mit tenne x helyzet esetén, van e referenciaja.

Teszteleskent lássa el a gyereket, cserélje Kína pelenkát.

2017. ápr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Mivel én édesanya és bébiszitter is vagyok egyben, le tudok írni Neked tapasztalatokat. Először a másik oldalról: Mikor elkezdtem bébiszitterkedni, kb lehetetlen volt családot találni. Hiába írtam, hogy 4 gyerkőcöm van, mégis azt vettem észre, hogy a családoknak PAPÍR kell. Jól van, elvégeztem egy tanfolyamot, így már voltam 4 gyerekes-tapasztalt- édesanya, oklevéllel. Na ez már tetszett mindenkinek. Teljesen érthető más szemszögből nézve. Viszont mint szülő, nem értettem az olyan eseteket, amikor egy család inkább ahhoz ragaszkodott, hogy FIATAL bébiszitter legyen, nem baj, ha nincs gyereke, csak legyen oklevele és huszonéves legyen. Namost a túloldalon, volt olyan csoporttársam, aki azért könyörgött, hogy jaj csak kisbabához nehogy kiküldjék, mert ő fél tőlük, és nem tudná, hogy mit csináljon vele. Nálunk úgy volt, hogy aki elvégezte a tanfolyamot (ami egyébként egy gyerekkel rendelkező tanulónak semmi újat nem mondott), annak fél évig adták a címeket. Elején nehezebben ment a család megtalálása, viszont utána azt vettem észre, hogy elkezdtek ajánlgatni, anyuka szomszédjának, az a barátnőjének, stb stb, aztán már azt vettem észre, hogy nekem kell nemet mondanom. Így talán én azt tudom inkább Neked ajánlani, hogy vagy közvetítőn keresztül keress bébiszittert, vagy pedig "szájhagyomány útján"! Amit kerülj, interneten egyénileg feltett hirdetések!
2017. ápr. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Kisvárosban lakunk, ahol nem futosgálnak a bébiszitterek. Én adtam fel hirdetést egy helyi anyuka csoportban és erre írtak pàran, már ez is meglepett, mert 2 éven át láttam, hogy senki sem talál.

Eddig egyik tàvoli ismerős idősebb anyja a leginkább esélyes, a többi kiesett a kielégíthetetlen egyéni igényeik miatt vagy mert nem válaszoltak többé... volt, aki a saját lakására akarta vinni, volt, akinek a munkabeosztása változó stb. stb.

.

.

csak nem igazán tudom, miket kérdezzek. Végzettsége nincs, csak unokák.

Illetve ajánlották még a helyi miniovi játszóhàz egyik munkatársát, de még nem hívtam fel hétvége miatt.

2017. ápr. 23. 12:53
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Én egyetem mellett bébiszitterkedtem évekig egy családnál. Tőlem nem kérdeztek semmit, hanem előső pár napban otthon volt az anyuka, megfigyelte hogy bánok a gyerekkel, mik a reakcióim. Illetve ez nem igaz, volt egy kötetlen beszélgetésünk, ahol megbeszéltük kinek mi fér bele a jutalmazás-büntetés rendszerbe, és mivel egyezett a véleményünk, így kezdődött ez az összesimerkedés.

Mikor már jól elvoltunk, a gyerek is megszokott, jött hogy elugrott anyuka boltba, közelebbi helyekre, és hívhattam ha baj van, valamint ő is bármikor beállthatott, nem mondta meg mikor jön.

Ezután(kb 2-3 hét) már teljesen egyedül maradtam a kicsivel, anyuka pár óránként hívott minden rendben van-e.

Nekem ez bevált, az első nap megmutatta ő mit hogy szokott, mik amik megnyugtatják a gyereket, mit ehet és mi az amit nem stb, így mindenkinek jobb volt szerintem.


A kérdéseket azért nem tartom célravezetőnek mert bármit válaszolhat rá, hogy jobb színben tűnjön fel, nem biztos hogy az az igazság. Figyeld meg inkább hogy bánik a gyerekkel, és pár alaklom után a gyerek reakcióját, mikor megérkezik a bébiszitter, ebből tökéletesen le tudod szűrni, a gyerekek megérzik ki szereti őket és ki az aki csak megjátssza.

2017. ápr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, mondjuk, mivel nagymamakorú azt megkérdezheted hogy van-e valamilyen betegsége ami esetleg veszélyeztetheti a gyerek épségét(ájulás, hirtelen rosszullétek stb).
2017. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

En most kerestem pont,olyat aki 4 eves 1 evest haza tudja hozni, es kb fel orat vigyazni rajuk.

Nekem az ment nehezen,hogyan adjak kulcsot egy idegennek,meg egyaltalan. Kisvaros de azert boven jelentkeztek ra, vagy a gyerekeknek nem volt szimpi vagy nekem,vagy rendes foallasba gondolta..


Vegul elkezdtem a szomszedaimat megfigyelni, es talaltam is egy kedves nenit aki hazafogja oket hozni.

Konkretan mellettunk lakik van valamilyen kapcsolata a gyerekekkel es nagyon lelkes.

2017. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%

Volt bébiszitterem több is. Felesleges letesztelni, amíg ott vagy vele. Hagyd kicsit kettesben vele félórara és állj be az ablak alá, vagy hallgatózz az ajtónál.


Mindenki vetít, piszok nehéz jót találni.


Rengeteg rossz van.


Úgy tedd fel a kérdéseket, hogy a rossz választ sugalld. Pl hogy kezeli a hisztis szófogadatlan gyereket? Én rá szoktam csapni a kezére, mit gondol erről?


A normális értékrenddel rendelkező ember kiáll a gondolataiért és megdöbben az ilyesmin.


Annyi mindent kell kiszürni, van, aki visszacsip vagy visszaüt a gyereknek, hadd tudja, hogy az fáj. Van, aki szájonpuszilja, mert az szokás náluk. Van, aki beállítja a sarokba, van aki meglegyint. Van akinek gyengék az idegei és úgy karomkodik és ordít, hogy én is megijedek. Van, aki alattomosan rombolja a gyerek önbizalmát"De buta vagy, ezt nem így kell" "de rossz gyerek vagy"

Volt olyan is, ahol a bébiszitter tojt a gyerekre és bambulta a tvt vele.


Ez az egyik legkeményebb feladat, hallgatózás nélkül nem tudsz jót választani.

2017. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

"Úgy tedd fel a kérdéseket, hogy a rossz választ sugalld. Pl hogy kezeli a hisztis szófogadatlan gyereket? Én rá szoktam csapni a kezére, mit gondol erről?

A normális értékrenddel rendelkező ember kiáll a gondolataiért és megdöbben az ilyesmin. "


Ööö... Vagy inkább nem kritizálja a szülő nevelési elveit?

2017. ápr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Tesztelésnek a klasszikus "kameraszemű mackó" technológiát javasolnám. Ha valaha is bébiszittert alkalmaznék 101%, megfigyelném, hogy bánik a babával. Ekkor nem érdekelne, hogy ez törvényes-e.
2017. ápr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves előző, törvénytelen, melyikkel? Hús-vér babával, vagy nem?

Nagyon nem mindegy, hogy milyen fokon vagy törvénytelen és pofátlan.

2017. ápr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!