Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kezelhetetlen, értetlen a...

Kezelhetetlen, értetlen a nagyobbik?

Figyelt kérdés

2,5éves fél éve még etalon baba/gyerek volt. Teso pár hónapja szuletett és a nagyobbik már akkor elkezdtea nem figyelek dolgot mikor már tudozt beszélni, de mostanra katasztrofa. Végre nem visíta pici,viszont a nagy néha azt érzem konkrétan letojja mit mondok és marhára idegesít. Kitalálhatok én akármilyen megvonást, játék elvétel stb ott sír egyet azt nem érdekli. Egyszeruen nem tudom ,hogy hozzam vissza a "régi" gyerekem. Ja meg a hisztik, hát babának nem nyekergett ennyit. Nagyon okos gyerek, túl okos is próbálom lekotni, de a gyere ide állj meg most iszonyat elmennek a fule mellett. Elfuz, nem pakol el,régen ez simán ment. Értem én,hogy trsó meg dackorszak, de kb. Teljesen kezelhetetlen néha. Néha ciki vásárolni menni, mert futkározik, huncutkodik és én égek,mert nyilván én is azt mondanám,hogy na szép szulok van két gyerekuk, de a nagyobbat se tudják megnevelni :S

Mindig kivárja amíg az ember ráordibál konkrétan, mert direkt szól,hogy nézd (és felkel újra, v vmi amit nem klne és világosan megbeszéltuk)

Segítsetek!



2017. szept. 25. 20:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Figyelemkeresésnek tűnik
2017. szept. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ez biztos, de ha a pici alszik, vagy simán elvan akkor játszunk. Mivel okos folyamat le kell fárasszam.

Mostanában beteg volt és sokat ult tv elott, ez okozhat ilyen kezelhetetlenséget?

2017. szept. 25. 20:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván, minden gyerek megzavarodik, ha nincs kimozgatva. Valószínűleg rosszul esik neki, hogy rá csak akkor van időd, ha a kicsinek épp "nem kellesz". Ne érts félre, megértem a helyzetet, de gondolj bele: még felnőttként is rosszuk esik az ilyesmi. Esetleg próbáld bevonni a kicsi körüli teendőkbe, ezáltal éreztetheted vele, ő milyen fontos.
2017. szept. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Volt ilyen is, csak tényleg ez a, én mondom meg kb.,hogy mosz mi legyen keveredik s makcsságával a dackorszakkal, meg a tesóval.
2017. szept. 25. 21:07
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Legyél vele türelmesebb! Neki most nagyon nehéz!

Képzeld el, te mit éreznél, ha a férjed egyszer egy másik nővel állítana haza, és elmondaná, hogy téged ugyanúgy szeret, mint eddig, de most már itt van egy másik feleség is. Őrá is szánna mindig időt és figyelmet, amit értelemszerűen a réd szánt időből venne el.


Világos, hogy a figyelmedet akarja fölkelteni, hogy inkább ordíts vele, csak foglalkozz vele; kapjon belőled, ha a rosszat kapja is.

Ha sokat van együtt az apjával vagy más rokonnal, akinél szeret, akkor ez enyhíti a tüneteket.


És ahogy múlnak a hónapok, majd alakul ez, csak türelem, türelem!

2017. szept. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Üdv a dackorszakban😄
2017. szept. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem töltesz vele minőségi időt kettesben a baba pihenő idején kívül?
2017. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyobb is úgy volt szoktatva,hogy bem vilt felkapkodva inkább lekototte magát(államvizsgára tanultam szerencsén volt vele, hogy tudtam mellette)így egy eléggé nyugodt baba lett, és sosem volt hisztis....ezért furcsállom ezt. És ezt próbáljuj picinél is, bár hasfájós sajnos sok ido volt eddig, mert sokat volt kézben. Na ezt szeretném leszoktatni ls hála ég kezd beállni. Így igazából kb ugyanannyi ido jut mindkettore:)

Kisbabás etetés visszatért a nagynál is:)viszont csodálom a turelmét a kicsi sírása sose zavarja, drágám a tenelos játékát hozta és kérdezte , hogy kell játék. Olyan jószívűek, ezért szívem szakad meg,hogy néha így viselkedik velünk :(

2017. szept. 26. 01:06
 9/14 A kérdező kommentje:
Jav.zenelos jatékot hozta
2017. szept. 26. 01:07
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

"bem vilt felkapkodva inkább lekototte magát(államvizsgára tanultam szerencsén volt vele, hogy tudtam mellette)így egy eléggé nyugodt baba lett, és sosem volt hisztis..."


Nem azért lett nyugodt, mert te nem kapkodtad fel. Ilyen az alaptermészete.

Fiamat felvettem mindig, amikor sírt babaként, mégis kisgyerekként is eljátszott akár egész délelőtt egyedül, amíg pl megfőztem. Most 4,5 évesen is nagyon nyugodt, sosem volt hisztikorszaka, leköti magát, órákig képes akár autózni. Mert ilyen a természete.

SZóval bocsi, de ez nem a te érdemed.


Ja, és hiába csinálsz mindent ugyanúgy, a babák nem gépek, hogy programozni lehessen őket. Lehet, a kicsi totál az ellentéte lesz a nagynak, hiába csinálsz mindent ugyanúgy.


A kis korkülönbséges gyerekvállalás ezért nagyon nehéz, mert a baba több időt/energiát leköt, pedig mindkét gyerek ugyanannyit igényelne, a nagynak mégsem jut annyi. Így ők szokták ezt megsínyleni.


Próbáld meg, hogy a kicsivel foglalkozzon más, amíg te SZERETETTEL minőségi időt töltesz a naggyal. Nem feszülten kiabálva. Hidd el, lesz változás.

2017. szept. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!