Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy szívjam az orrát? 2 éves...

Hogy szívjam az orrát? 2 éves a kisfiam és beteg lett. éjjel belázasodott és elöntötte a takony. Az orrszívástól hisztirohamot kapott ma már 2-szer.

Figyelt kérdés
kapott éjjel nurofent, az levitte neki, most kapott megint, mert 38,1 volt a láza. aztán ki kellett szívni az orrát, iszonyatosan taknyos. közben persze visított, leizzadt, ami a láznak nem tesz jót. de miután végeztünk olyan hisztirohamot kapott, h azt hittem megfullad, rohant a lakásban fel alá és hörögve visított, ordított. alig csillapodott le. nem merem kiszívni neki, pedig muszáj. h csináljam? próbáltam magyarázni neki, h ettől jobb lesz, mert kap levegőt és nem fáj, csak hangos.... semmi hatása.
2010. máj. 28. 10:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hagyja, hogy te szívd ki, akkor lazítsd fel a váladékot és magától folyik ki. Pl. egy közös gőzölés kamillával... "bújjunk be a takaró alá és fújjuk a füstöt, gyere, játsszunk"... stb. Ez is jó tud lenni, akkor, amikor kezdetben a fáradtságtól érzékenyebb is.
2010. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekünk is iszonyat szokott lenni az orrszívás,mindig ketten fogtuk le.Sőt még az orrát is alig engedte megtörölni.

Most van gyógyulóban egy nagyon csúnya torokgyuszi után,már két hete taknyos.És lám,most valahogy nincs gáz.Sokat segít,hogy már megérti,hogy muszály.(21 hós)Emellett,odaadtam a kezébe,hogy dugja az orrába egyedül,és ha sikerült vele vmit "kikapnia",akkor tapsoltam,dícsértem.Az is sokat segített,hogy gyere,megmutatjuk a papának,apának,babának,hogy milyen ügyes vagy!Utána megnézzük,hogy mennyi jött ki!

Az első pár napban ugye nekem is utána kellett szívni,mert ahogy Ő csinálta,abban nem volt köszönet. Ilyenkor nekem persze nem engedte,le kellett fogni. Aztán két napja mindig ígérek vmit: mondjuk utána hintázunk,vagy kimegyünk sétálni...,és nincs balhé,akkor sem,ha anya utána igazít.Persze folytonos dícsérettel.

2010. máj. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

ha nem lesz lázas du. akkor kiviszem persze, nem a takony miatt nem mentünk, hanem a láz miatt. most az ágyon szívtam és sírt, de nem volt balhé. közben mondogattam neki a szokásos szöveget, könnyebb lesz, nem kell doktorbácsihoz menni, hamarabb meggyógyulsz... és így megengedte. lehet, h reggel az volt a baj, h már jó ideje nem találkozott az orrszívóval és ezt váltotta ki. úgy tűnik mostmár rájött, h könnyebb neki utána, mert aztán már magának is dugdosta a fejet.

köszönöm!

2010. máj. 28. 12:45
 14/15 anonim ***** válasza:

Bocs, nincs tippem, csak meglepödtem, hogy ennyi 2 ev körüli gyerek nem fujja az orrat. Nekünk szerencsere egy eves korig nem kellett orrszivo utana meg magatol ki tudta fujni. most mult 2.5 eves es mar egyedül fujja az orrat(a zsepit sem kell tartanom).


Esetleg probald ki hogy elmagyarazod neki 2-3 szor hogy mi lesz de hozzateszed, hogy ha nem hagyja lefogod. Aztan ha kell tenyleg lefogod es kitisztitod az orrat. A kisfiamnak a hajnyirasnal bejött, azota hagyja, meg mindig nem szereti de nem hisztizik. bar azert a betegseg is ratesz gondolom a hisztire.

2010. máj. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A lányom 25 hónapos, és ő sem túl bodog ha orrszívóni kell. Legutolsó betegségénél csak picikét volt náthás, ezért csak zsepibe fújta az orrát, az orrszívózást nem erőltettem. Na, ennek az lett a vége, hogy ráment a fülére. A doktornénink mondta is, hogy az ilyen kisgyerekek még nem tudják olyan erővel kifújni az orrukat, mint ahogy kellene. Az orrszívózással úgy békült ki, hogy először a kezéhez tettem, majd az arcához, és tetszett neki, hogy kicsit szívta az arcát, én is kipróbáltam persze, abszolut nem rossz érzés. Utána pedig a kezébe adtam, hogy ő szívja ki a nóziját, ami után persze én is megszippantom kicsit. Orrszívás előtt jó, ha fellezítod orrspray-val. Nálunk a Sterimar egyáltalán nem vált be sem neki, sem nekem, hanem a Nasivyn.
2010. máj. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!