Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Identitászavar lehet vagy...

Identitászavar lehet vagy csak szokásos kisgyerekkori értetlenkedés? Fiu/lány -rol kérdések

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem, nem tudom jelent e vmit.


Eleinte ugye a gyerekek nem tesznek különbseget hogy fiu/lany e akivel játszik, vagy akár abban sem hogy milyen a bőre, bölcsisen labdáznak, homoknak, elvannak, mindenféle megkülönböztetés nélkül.



De oviban már megesnek azok pl amikor előadásra keszulnek hogy olyanokat hall, fiuk balra, lányok jobbra állnak, vagy most locsolkodásnál, fiuk locsolnak, lányok tojást adnak, vagy ugy hivják ki őket udvarra, gyertek fiuk, lányok.

A gyerekem míg kisebb volt es kerdeztem, nem tudta azt sem hogy ő most fiu vagy lány, de azt sem hogy az mit jelent, pedig mutattam már neki szél mesekönyvet erről amiben gyereleknek meselik el gyereknyelven képekkel kik az emberek, a terhessegtol kezdve a nemiségeken át azt is, milyen nemzetisegek vannak es milyenek más gyerekek.


Amugy fiu, szerel, autokkal játszik leginkább, oviban szereti a közössegi játékokat is pl torna, fogocska, stb, lányokkal is szivesen rohangál, csuszdázik, stb


Szoval mostanában visszatérő kérdései, logikai levezetése, mintha valamit nem értene, kérdezget kb igy:


Anya te a lányokat szereted? Kérdem miert azokat szeretném?

Mert szerinte mivel nekem lány barátnoim vannak (bnőmmel es gyerekével szoktunk találkozni, vagy pl tesom is lány, altalaban tenyleg nem pasikkal beszelgetek a játszon sem, volt a gyerek apja után egy futo kapcsolatom amiből azt hittem komoly lesz, de a gyerek nem tudta tisztelni, igazabol jatszotarsnak nézte csak, es sok volt ebbol a konfliltus is hogy rá nem hallgat a gyerek es az illető mivel le is lépett, azota a gyerek volt hogy le is hülyézi mintha az lenne a vezetékneve ugy emlegeti, az apjával nincs semmilyen kapcsolata, magyarán nincs ffi mintája)

Szoval szerinte mivel en lanyokkal baratkozom, vagy mas miatt, de bele van abba zavarodva hogy szerinte a lányok a lányokat szeretik, ő pedig fiu es ezért ő a fiukat szereti.

Meséltem arrol más a barát, tenyleg a fiuk pl a fiukkal fociznak az életben is, de amikor párkapcsolatrol beszunk akkor a fiu es a lany szeretik egymást, ugy lesznek egy pár. Ha a fiukat szereted ki lesz a feleséged? A ferfi ferfinek a barátja de a ferfi a nőnek a párja.


De másnap, harmadnap megint kerdezi, anya te a lányokat szereted?


Most azt nem tudom eldönteni hogy ez most szimpla értetlenség e mint ovisoknál az olyanok pl hogy miből van a nap, mert nem tudja nem érti, vagy pl mostanaban azon is agyalt miert nem lehet a vizet megfogni, meseltem neki a halmazállaotokrol pl a jatek szilárd, a viz, udito folyekony, a vasalo gőze, kémény fustje vagy a felhő gázhalmazállapotu azt sem tudjuk megfogni, erre megkerdezi hogy a fény is gáz akkor?

Szoval betudjam ilyen szokásos, nem érti a logikáját dolognak, vagy pedig a saját nemi identitásában lehetnek zavarok esetleg?


2019. ápr. 23. 08:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

8. Ebben is lehet valami.


Ha nem érti a párkapcsolatosdit, tényleg azt is levonhatja akkor ha, ilyenekről mesélek, hogy nem szeretem őt mert fiú.


Akkor nem emlegetem még neki inkább a barátok es párkapcsolatok közti különbséget. Mert jobban összezavarom akkor

2019. ápr. 23. 10:27
 12/23 A kérdező kommentje:

Akkorhát ez még nem a nemi identitásának alakulasa, köszi a válaszokat!


Majd ennek fényében beszélgetek vele hogy kb nemtől függetlenül szeretünk valakit, a csok felnőtteknek valo, stb

2019. ápr. 23. 10:34
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

10-es vagyok.


nekem a nagyobbik lányom 8 évesen a barátnöjével állandóan szájra puszti csinál, de ár évek óta. Mindig mondom nekik, hogy elkaphatnak náthát egymástól, de nem érdekli öket.

Amúgy nem mondok ilyet neki, hogy csók csak fiu-lány között van. Ki tudja mi lesz, alakuljon ahogy ök akarják. Az utcán, tv-ben is ezer leszbikus pár van.

Persze hagyományos párkapcsolatnak örülnék a legjobban, de ha lánnyal fog élni az sem érdekel. Befolyásolni nem szoktam.


Mivel nagyobbikom már fel van világosítva, így mindig azt hangsúlyozom csak neki, hogy szex csak két emebr között akkor lehet ha nagyon szeretik egymást. Barátok nem szexelnek...

2019. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

De en nem szeretném ha azert vonzodna a saját neméhez mert tudatlan es azt hiszi tökmindegy hogy nő vagy ferfi vagy kecske a felesége.

Először ismerje meg az értékrendeket es legyen tisztában önmagával, a nemek közti különbségekke, hogy egy fiu nem csak azert fiu mert kukija van es mert neki kell locsolkodni. Először tanulja meg mit is jelent a nemiség, tudja önmagát hova tenni, ne a reklámokbol meg divatbol tanulja meg azt hogy mindenki csinál már mindenkivel mindent. Nem ez a norma. Nem fiutol lesz gyereke azaz csaladja ahol a két fél kiegesziti egymást, sem kecskétol akarmi is a divat manapság meg 50 év mulva lehet már az ufokkal hazasodunk.

2019. ápr. 23. 11:55
 15/23 A kérdező kommentje:

Mellesleg belül is fiúnak született ez látszik, es nem szeretném ha tévesen ítélné meg magát.

A kamaszoknál is még alakul az identitás, sajnalatos hogy összezavarják őket mert kell a szavazati tobbseg es ilyen a politikánk. Lassan a drogokat is legalizálják az adoztatasa miatt ahogy a prostituciot is legalizálták.

2019. ápr. 23. 12:07
 16/23 A kérdező kommentje:
Szoval attol hogy politikai érdek, még nem fogom a gyerekemnek azt tanitani hogy pl helyes drogozni (ha legális lesz), vagy sebaj,a prostituált is ugyanolyan nő mint egy elado, vagy férfivel is nyugodtan bujj össze, vagy speciel az állatszex asszem portugáliában már legális, nos ezt az értékrendet sem tőlem fogja normànak hinni, az biztos
2019. ápr. 23. 12:23
 17/23 anonim válasza:
86%
Az ilyen anyától mentsen meg az isten. :D Engem édesanyám úgy tanított, hogy sokféle szerelem létezik, létezik férfi-nő, nő-nő és férfi-férfi is. Lám, nem lettem leszbikus. Ez nem neveltetés kérdése.
2019. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Én örülök hogy apa ferfi es anya nő es igy nőttem fel.

Ezt is szeretném továbbadni. Es nem megkavarni a gyereket hogy azt se tudja magárol hogy fiú vagy làny.

2019. ápr. 23. 15:45
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem mond el neki te szereted a fiukat és a lányokat is.A lányok anya játszó társai a fiuk meg a szerelme.Lehet neki mondani hogy azért nem kap csókot a gyerek mert a nagyok szokták csinálni a szerelmükkel a kicsi szerelmükkel azaz a gyerekkel puszizni kell.Később tudni fogja a szerelemhez tartozik az ott alvás a csók a stb, a lány játszóbarátok haza mennek és nem csókolják anyát.Ilyesmi
2019. ápr. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Az van, hogy túlbonyolítod.

Látszik hogy benned van egy adag belső feszültség, mind amiatt hogy nincs párod, és hogy az exedet nem fogadta el a fiad, mind pedig a homoszexualitástól való félelmed miatt.

Ezért te a saját felnőtt fogalmaidat látod bele a beszélgetésbe, a szeretetet rögtön mint párkapcsolatot, szexualitást értelmezed, és ehhez mérten válaszolsz neki. Ő viszont valószínűleg nem erre gondol, és azért teszi fel újra és újra a kérdést, mert nem érti amit mondasz, nem kap kielégítő választ.

Legközelebb próbálj meg visszakérdezni, ahelyett hogy pánikszerűen próbálod rábeszélni a heteroszexualitásra.

És mondd csak, Gézuka, miből gondolod hogy anya a lányokat szereti? Mit jelent az hogy anya szeret valakit? Te kit szeretsz, Gézuka? És miért szereted őt?

Esélyes hogy a végeredménye ennek a beszélgetésnek az lesz, hogy Gézuka azért szereti a Bencét és az Ádámkát az oviból mert jól lehet velük traktorosat játszani, a szomszéd Lilikét meg azért nem, mert nincs traktorja és sír ha sáros lesz a szoknyája, és a lányok azért szeretik a lányokat mert mind együtt babáznak játékidőben és a fiúkat azért nem, mert ők összekoszolják a babákat. És az egésznek köze nincsen a férfimintához és a párkapcsolatokhoz, hanem arra kíváncsi hogy kivel játszhat a játszótéren.

2019. ápr. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!