Mi az örökbeadás menete kiskorú esetén? Sűrgős lenne.

Figyelt kérdés
Tehát ha az anya még kiskorú. Valaki mutatott olyan alapítványt akik segítenek eltitkolni a szülők elől. Hogy működik ez? Valószínű koraszülött lesz, suzóval eléggé szorít az idő.

2019. dec. 16. 22:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
32%

Off, mert nem ismerem a kérdező tevékenységét az oldalon.


#8 az erre vonatkozó jogszabályt belinkelnéd?

Nem akadékoskodni szeretnék, tényleg érdekel.


Én csak ezt tálaltam.


Az Egészségügyi törvény rendelkezései értelmében a 14. év alatti gyermekek nevében a törvényes képviselője jogosult a beleegyezés, illetve visszautasítás jogát gyakorolni.


16. életévét betöltött kiskorú személy közokiratban, teljes bizonyító erejű magánokiratban megnevezheti azt a cselekvőképes személyt, aki jogosult helyette a beleegyezés, illetve a visszautasítás jogát gyakorolni, illetve, akit tájékoztatni kell, valamint így meghatározott személy megjelölésével vagy anélkül kizárhat személyeket a beleegyezés és a visszautasítás jogának helyette történő gyakorlásából, illetve tájékoztatásból.

[link]

Tehát ha a kérdező elmúlt 16 éves, akkor nem értesítik egyből a szülőket.

2019. dec. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es... ha tudsz olvasni alapítványt keresek akik segítenek, eltitkolni, de normális keretek között megszülni a gyereket.
2019. dec. 17. 10:08
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Kiskorúként a terhességet nem titkolhatod el.


Mondd el a szüleidnek. Én pl soha az életben nem tudnám megbocsátani a gyerekemnek, ha ilyet eltitkolna előlem. Simán jöhet bármikor, hogy terhes, akarja, nem akarja, hogyan tovább, mindenben támogatni fogom, azt se fogja soha megtudni, hoyg szerintem mi lenne a jó döntés, soha nem befolyasolnam vagy ítélném el, bármit is döntsön. De ha egyszer megtudnám, hogy terhes volt, ezt eltitkolta és örökbe adta a gyereket, onnantól nem sok közünk lenne egymáshoz.

2019. dec. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, sajnos vannak olyan szülők akiket nem neveznék annak.

Ha én terhes lettem volna 17 évesen, szerintem ők maguk abortálnak.

2019. dec. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
50%

14!


Nézd, ha valóban a olyan a szülő, akkor a balhé még nagyobb lesz, ha utólag kiderül.

Ha fél a szüleitől, akkor vonja be a gyámhivatalt.


De amugy fizikailag se tudom elképzelni, hogy lehet egy terhességet otthon eltitkolni.

2019. dec. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
16%
Volt egy 15-6 éves osztálytársam aki 9. hónapig járt iskolába, tesizett qupert futott mindent megcsinált, nem is látszott, hogy terhes. Sem az iskolában sem otthon nem tudta senki. Aztán kb szülés előtt 3 nappal elmondta otthon. KB másnapra "leszakadt" a hasa,rendes terhes hasa lett. Azt mondta neki az orvos ez azért volt, mert ő sem hitte/fogadta el, hogy terhes és amint elmondta, él fogadta úgy a teste is. Az elme ereje. Amúgy ő szülés után gyűlölte a gyereket. Rátették, hogy szoptassa, de mondta, hogy takarítsák el stb. KB 2 éves korára fogadta el.
2019. dec. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is van ismerős aki 17 évesen eltitkolta otthon, hogy terhes. Nem tudom miért mert a család egyáltalán nem olyan. Lényeg a lényeg, hogy kiscsajszikámon nem látszott hogy terhes magas széles csípővel, rásegített az öltözködés is. Vegig bulizta piálta, és dugta fűvel fával a terhességét. Végül az iskolából vitték el szülni. A gyermeke testi és értelmi fogyatékos. Sosem lesz képes önálló életre. Amikor kiderült, hogy beteg a gyerek az apával is szétmentek. Azóta befejezte az iskolát. A sors fintora hogy egészségügyet végzett abban is dolgozik, férjhez ment és szült egy egészséges gyereket.
2020. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!