Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Hogyan készültök/készültetek...

Hogyan készültök/készültetek az örökbefogadásra?

Figyelt kérdés
Megkaptuk a határozatot. :) Örökbe fogadhatunk származási megkötés nélkül 3 éves kor alatti gyermeket:) tudom, hogy megyénként, esetenként eltér a várakozási idő, de azért nagyon kiváncsi vagyok, hogy a konkrét esetekben, Nálatok mennyit kellett várni a gyermekre, és hogy mivel, hogyan készültetek fel az örökbefogadásra a várakozási idő alatt. Úgy értem tárgyi feltételekkel(mivel nem is tudjuk előre, hogy mekkora és milyen nemű gyermeket kapunk), lelkileg stb. Szeretnénk hasznosan tölteni a várakozás idejét, és amennyire lehet felkészülni arra, hogy jó szülők legyünk.

2020. jún. 26. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
A mi lányunk országos listáról érkezett, 2,5 évesen. Gyerekülést és kiságyat vettünk előzetesen, aztán a barátkozás kezdetén a többit. Elsősorban pénzt gyűjtsetek, 1 hét alatt minden meglesz, ne aggódj! Ja, és aludj sokat, mert utána nem fogsz :). De ne aggódj, jó lesz minden!
2020. jún. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi még várakozunk, szintén 0-3 év alatti gyerekre. 😊

A gyerekszobát kifestettük uniszex színűre, napsárga a fal és égkék a plafon, rajta rengeteg öntapadós, sötétben foszforeszkáló csillaggal. 😊

A bútor is megvan, az is unisex, házikóágy, komód, babzsákfotel, ruhásszekrény, játékos- és könyvespolc, kisléámpa. (Ha babát kapnánk, van egy utazóágyunk, majd alszik abban.)

És vettünk pár alap játékot, amit minden gyerek szeret többnyire, labda, plüssmaci, formabedobó, stb, illetve elhoztam a szüleimtől a gyerekkori játékaim egy részét, amit majd az én gyerekemnek szeretnék továbbadni, illetve mesekönyveket, egy részüket szintén a gyerekkoromból, másik részük pedig ami most alapnak számít a kicsik között (Bogyó és Babóca pl).

Kb ennyi, minden mást meg lehet vásárolni 2-3 nap alatt akár, ha már itt a gyerek. 😊

Amíg várakozunk, rengeteg gyermeklélektannal foglalkozó könyvet elolvasok, hogy minél jobban megértsem majd őt, tanulok sütit sütni, mert a sütés az nem igazán megy (😁), tanulok alapszinten varrni, és igyekszem minél több gyerekverset, mondókát, klasszikus gyerekmesét megismerni és rögzíteni fejben. 😊

2020. jún. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tanácsokat! :) mi is hasonlóképpen gondoltuk az időt eltölteni, bár arra nem is gondoltunk, hogy alvásügyileg is készüljünk😁 Első válaszoló, ti mennyi ideig vártatok?
2020. jún. 29. 07:14
 4/4 anonim ***** válasza:
2017 december 6-án kaptunk határozatot 2-4 év közötti, bármilyen nemű, korrigálható eü. állapotú gyerekre, származási kikötés nélkül. 2018. augusztus 13-án jött haza a lányunk (2,5 éves, szőke, kék szemű, ajak-és szájpad hasadék, megkésett beszéd és mozgás fejlődés)
2020. jún. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!