Kiválaszthatom én a szülőket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teherbe estem, nem várt terhesség, és a körülmények nem adottak egy baba számára. Minden lehetőséget számba veszünk a párommal a továbbiakról.

Ha amellett döntenénk, hogy örökbe adjuk, szeretném tudni, hogy kiválaszthatjuk-e az örökbefogadó párt? Mivel számunkra fontos, hogy tudjuk, jó helyre kerül ilyen esetben. Illetve, hogy van-e elég széles körű választék örökbefogadókból pici baba esetén? (Csúnyán hangzik talán megfogalmazva, de számomra természetes, hogy csakis jó emberek közé szeretném ha kerülne. Megfelelő körülmények közé.)

A válaszokat előre is köszönöm!

19/L



2020. júl. 12. 00:15
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
44%

Nagyon becsülendő, hogy örökbeadáson és nem abortuszon gondolkoztok.

Biztos van akkor már védőnőd, szerintem kérdezd meg Tőle!

Sajnos a választ nem tudom a kérdésedre, de mondjuk abban csak bíztatni tudnàlak, hogy valahogy mégis próbàljàtok megoldani a felnevelését. Sok helyről lehet segítséget kérni már...

2020. júl. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
95%
gólyahír alapítványt keressétek meg, ők tudnak segíteni.
2020. júl. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, minden szóba került. Így az abortusz is. De én ehhez nem folyamodnék. Természetesen annak is utána jártunk alaposan, hogy mivel jár.

Védőnőm van, a baba egészséges eddig.

Én szeretném felnevelni, de nem akarok neki rossz életet. Nem tudunk a párommal összeköltözni. Nincs meg semmilyen anyagi feltétel egy baba neveléséhez. Én a létminimum legalján nőttem fel. Ezt az én gyerekem ne élje át, ne éhezzen, ne fázzon télen.. sajnos jelenleg pedig nem tudnánk semmit biztosítani, szülői támogatásra egyáltalán nem számíthatunk. És még tanulunk mindketten :(

2020. júl. 12. 00:52
 4/50 anonim ***** válasza:
60%

Biztosan nincs egy rokon vagy vki, aki tudna segíteni? Esetleg ha a párod csak ideiglenesen felfüggesztené a tanulmányait? Én úgy látom, hogy igazából szívesen megtartanád, csak a tapasztalatod és jelenlegi élethelyzeted miatt félsz tőle, pedig szerintem lenne megoldás. A párod akar tanulás mellett is dolgozhatna, és amikor picit nagyobb lesz a gyerkőc, egyenesbe tudnátok jönni.


Nem akarlak arra biztatni, hogy a nincstelenségbe szüld a gyereket, de ha tényleg van bármi szalmaszál, amibe kapaszkodhatsz, akkor ne engedd még el.

2020. júl. 12. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom van olyan lehetőség is, hogy átmenetileg kerül nevelőszülőkhöz a baba, és ha meg lesznek a feltételek, akkor vissza kaphatod Őt.
2020. júl. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:

Reálisan nézem a dolgot. Otthagyná az egyetemet, elmegy egy érettségivel egy gyárba, vagy Meki, vagy max valami kisebb pozíciós irodai munka ha nagy szerencséje van.

Keressen az egyszerűség kedvéért 200ezret, csak hogy könnyű legyen számolni (többet úgyse hiszem)

Mire kifizetnénk egy albérletet, a rezsit, vennénk enni addigra kb semmi sem maradna belőle. Egy baba pedig nem olcsó dolog, ha azt nézed babakocsi, kiságy, pelenka, (tápszer, mert nem tudhatom, hogy lesz-e tejem). Pontosan a nincstelenség alakulna ki sajnos.

Nem kifogásnak használom, hogy legyen mire fogni, hogy "eldobom", csak tényleg tudom, hogy milyen érzés ha nincs semmi, ezt nem akarom neki

2020. júl. 12. 01:09
 7/50 anonim ***** válasza:
12%

"Egy baba pedig nem olcsó dolog, ha azt nézed"


De, egy baba pont hogy nagyon olcsó. Persze lehet venni több százezres új babakocsit is, de a célnak megfelelhet egy ingyen vagy pár ezerért vett vagy akár kocsi nélkül is lehet élni. De ugyanez kb bármi másra is igaz.


A költségek igazi emelkedése 10-15-20 éves korukban lesz. Na az már tényleg nem olcsó.

2020. júl. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
35%

"Otthagyná az egyetemet, elmegy egy érettségivel egy gyárba, vagy Meki,"


Hát bakker, a gyárban sokkal többet keresne, mint diplomával, ezt most a kérdésedtől abszolút függetlenül mondom.

2020. júl. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
Nem csak akkor. Tehát elmegy oviba, fizetni kell kaját meg ezt meg azt.. nem azt mondom, hogy százezres babakocsi, de van, amin nem lehet spórolni. Pl az albérlet, rezsi, kaja. Akárhogy nézem, nem marad sok sajnos. Illetve nekem még van egy beteg édesapám. Eddig diákmunkán dolgoztam gimi mellett a gyógyszerei miatt. Ennyi kiadás mellett pedig nem olcsó, és én nem a babámon akarom megspórolni :(
2020. júl. 12. 02:10
 10/50 anonim ***** válasza:
74%

"De, egy baba pont hogy nagyon olcsó."


Te agybeteg vagy.

2020. júl. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!