Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha kiválaszthatnád, hogy...

Ha kiválaszthatnád, hogy melyik hónapban szülnél, melyik lenne az?

Figyelt kérdés
És miért?

2018. jan. 31. 15:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Március eleje vagy szeptember vége. Az időjárás miatt, mert utálom a meleget és ezt a 2 hónapot leszámítva vagy kint van meleg, vagy fűtenek a kórházban ész nélkül... Mivel a szeptemberhez nyári terhesség kell, maradt a március, mint ideális hónap. 😂
2018. jan. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%
Május. Mert akkor már kellemes az idő.
2018. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Április-május eleje. Nem szeretem a meleget és a nyarat terhesen még nehezebben viselném az biztos.
2018. jan. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Április - május. A legjobb idő terhességhez a tél (főleg ha ilyen enyhe mint a mostani). Idén májusra várom az első gyerekünket, így szerencsés vagyok. :)
2018. jan. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Április-május. A fiam áprilisi, nagyon jó volt, egyből 20 fok volt kint, 3 napos korában már ki tudtunk menni. Januári lányomnál nem volt egyszerű az eleje, most meg hogy nagyobb mindig para, hogy ki tud jönni a szülinapjára, mert folyton betegek ilyenkor az ovis korú gyerekek.
2018. jan. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
61%

Kiválasztottam.

Áprilisban szültem.

Nekünk is április-május volt a cél, és elsőre sikerült is teherbe esnem.


Hogy miért? Mert jön a nyár, kevesebb olyan ruha kell, amit gyorsan kinő, melegben könnyebb, mint hidegben, nyáron nincs influenza, nem kell fűteni a babának. És mire kezdhetem a hozzátáplálást, a kertben megérik az alma, barack...stb.

2018. jan. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Augusztus 11-12én szülnék este, csillaghulláskor, hogy majd később elmesélhessem a gyereknek, hogy egy kívánságom valóra váltotta akkor a hullócsillag, vagy valami hasonló kicsit giccsesen megható történetet mondhassak neki, amitől különlegesnek érezheti magát.


Másik oldalról praktikus, mert a terhesség utolsó 2 hónapjában úgy sem megyek kb sehova, nem kell a nehéz télikabátot magamraügyeskednem, mint téli terhességnél vagy aggódnom a kitakarózás miatt éjszaka. El sem csúszhatok, mint a jégen, és nem kell kényelmetlen szorító ruhákat magamratennem.


Cipőből is elég egy papucs vagy egy slipon, nem kell bekötnöm a bakancsot vagy felhúzni a csizma cipzárját. Na meg annyi friss gyümölcsöt és zöldséget ehetek olcsón, amennyit csak akarok.


Ja és ha elfolyik a magzatvíz télen az 5 réteg ruhában, sokkal kellemetlenebb, mint egy bő egyberuhában.


Júniusban szültem, pont, mire válthattam volna laza nyári bő ruhákra megszületett a lányom.

2018. jan. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

A harmadik babánkat tervezzük, februári fogantatást és novemberi szülést szeretnék. A kisfiam áprilisi, a kislányom januári. Mindkettővel pont a terhesség eleje (első trimesztere) esett a nyári hónapokra, ami kínszenvedés volt: sokat hányok az első három hónapban, ezt súlyosbította a meleg, az állandó hőhullámok.

Ha most februárban esnék teherbe, még pont a tavaszi viszonylag hűvös időszakra esne a legnehezebb része, a sok rosszullét, hányás. A második trimeszter esne a forró nyári hónapokra, ami jó lenne, mert a második trimeszterben mindig tele vagyok energiával, még bírom a terhem, nem őrülten nagy a hasam. Aztán az utolsó, már nehéz "terhes" időszak megint a hűvösebb időre (őszre) esne, akkor már nem szenvednék annyira. Télen pedig jó lehet szülni, hideg van, jobban tudok mozogni, ha nem ömlik rólam a víz és nem akarok minden pillanatban hőgutát kapni.

Ezért november.

2018. jan. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Május


Kis hassal letudni a melegen öltözős/ kabátos részt, de nem kepl nagy melegben terhesnek lenni szülni


Azért bízom benne, hogy nem lesz idén júniusig sem nagy meleg( jún. Közepére írtak ki)

2018. jan. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

Augusztus vagy december.

Augusztus a csillag jegy miatt, decemberben pedig valahogy karácsony körül.

2018. jan. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!