Családtag előnyt élvez?

Figyelt kérdés

Ha tudom, hogy az egyik rokonom örökbe szeretné adni a gyerekét és mi megtesszük az örökbefogadáshoz szükséges lépéseket, nagyobb eséllyel indulunk?

Még akkor is, ha zárt örökbeadást szeretne? Tehát megoldható, hogy rajtunk és az ügyintézőn kívül más ne tudjon róla?

Vagy nem nézik, hogy a rokonságban maradjon?



2020. júl. 29. 13:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%
De, persze hogy létezik.. Ez valami olyasmi, mint amikor valakitől elveszik a gyerekét, akkor is első sorban rokont keresnek. Persze ez azért nem ugyan az. Nem tudom, hogy előnyt élveztek-e, de van esélye, hogy örökbefogadhassátok.
2020. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Csak itt ő akar lemondani róla. Nem feltétlenül azt szeretné, hogy maradjon a rokonságban. Ilyenkor a gyerek érdekében mit tesznek, ha egy rokon örökbe fogadná?
2020. júl. 29. 13:17
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erről a tegyeszt vagy valamelyik alapítványt kellene megkérdezni. Nekem logikus az, ha az anya most még csak terhes és ragaszkodik a zárt örökbe adáshoz, akkor lehet, hogy afelé billen a mérleg, hogy "válságterhesként" megőrizhesse az anonimitását és ne plusz nyomás alatt döntsön. Ha viszont már nagyobb gyerek, szerintem fontosabbnak fogják tartani, hogy a gyereknek azt az érdekét, hogy a családban maradhasson. Nyílt örökbefogadásnál egyszerűbb lenne. De tényleg inkább hivatalos helyen érdeklődjetek, megbízhatóbb lesz a válasz.
2020. júl. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha az anya nem szeretné, hogy rokonságon belül maradjon, ráadásul titkosan kívánja örökbe adni, akkor nem lehet a tiétek. Nekem a kisfiamat a vér szerinti nagyszülő akarta hazavinni, de a vér szerinti anya ezt nem akarta, így lehetett örökbe fogadható. Ha az ő oldaláról nézed, szerintem valamennyi érthető, hogy nem akarja végignézni, ahogy a gyereke egy rokonnál nő fel. Eltitkolni meg nem nagyon tudnátok.
2020. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
94%

Ami nekem itt nem világos, hogy a rokon is szeretné-e nektek adni a babát?


Ha igen, akkor a ti utatok a magánutas örökbefogadás (ez a nyílt örökbefogadás egy fajtája.) Azaz a szülőanya és az örökbefogadó szülők magánúton már megismerkedtek, majd egy közvetítő szerv bevonásával intézik az örökbeadás jogi-adminisztratív oldalát.

A szülőanya ennek során hivatalosan lemond a szülői jogairól, kimondottan rátok ruházva azt. Ehhez fel kell kérni tehát egy közvetítő szervet (ez lehet a Tegyesz, vagy valamelyik alapítvány: Gólyahír, Bölcső, Várva vart stb.), hívd fel telefonon a

legszimpatikusabbat, fognak segíteni lépésről lépésre.


Természetesen ehhez is szükséges hivatalos határozat, hogy örökbefogadhattok (pszichológiai alkalmassági, lakás megtekintése, esetleg tanfolyam stb.)


HA viszont a szülőanya nem kimondottan a ti javatokra akarja örökbeadni a babát, akkor nem fogjátok megkapni ezt a picit.

A titkos örökbefogadás lényege ugyanis, hogy a szülőanya és az örökbefogadó szülők sem ismerik egymás személyét, adatait, pláne nem rokonok.


Remélem, tudtam segíteni.

2020. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tehát úgy nem megoldható, hogy az anya nem tudja? Nem közvetlen rokon, tehát ritkán látott családtag.


Ha megfelel egy rokon az örökbefogadásához, akkor miért szakítják ki a gyereket a családból? Értem, hogy az anyuka tudni sem akar róla, de ez nem fair a gyerekkel szemben.

2020. júl. 29. 13:56
 7/22 A kérdező kommentje:

#4 nem rossz érzés az a tudat, hogy a családjának kellett volna, csak az anyja (és apja) döntött úgy, hogy máshol éljen?

Nem téged akarlak bántani. Biztosan mindent megadsz neki, amit csak lehet. De mellette ott van az is, hogy neki is van vér szerinti rokonsága, akiknek kellett vola.

2020. júl. 29. 13:59
 8/22 anonim ***** válasza:
86%

"csak ritkán látott rokon"


tehát jól értem, képes lennél mind a szülőanya, mind a gyerek elől eltitkolni, hogy az a "ritkán látott rokon", az bizony a saját vér szerinti anyja?


es ez mennyire lenne fair a gyerekkel szemben?


És ha 18 évesen kikéri az adatokat a hivatalból, és esetleg kiderül, hogy ki a szülőanya?


szerintem te ezt nem teljesen gondoltad végig.


ma már a csapból is az folyik, hogy a gyerekkel természetesen és nyíltan, lehetőség szerint őszintén kell beszélni az örökbefogadásról...

2020. júl. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Az örökbefogadásról tudna. Az nem lenne titok, hogy örökbefogadott. Többet akkor sem tudna, ha idegen fogadja örökbe.

A rokonnal is csak azért van kapcsolat, mert van egy idős közös rokon. Szerintem fel se tűnne senkinek, ha többé nem találkoznánk.

2020. júl. 29. 14:27
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
Négyes vagyok. Nem rossz érzés, mert nem tehetek róla. Mi minden verziót végigbeszéltünk az örökbeadóval, nem véletlenül nem akarta, hogy rokonságon belül fogadják örökbe.
2020. júl. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!