Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Nevelöszülök fizetése lentebb....

Nevelöszülök fizetése lentebb. Nem ertem. Valaki elmagyaràznà?

Figyelt kérdés

A fizetès az én értelmezésem szerint a lentiek alapjàn:


Brutto 44700+29800=74.500 (vagy nettot irt a cikk?)

Annak a nettoja 49.540 Ft


Plusz gyerekre költendö: 34.200+ sacc 12.500 csaladi potlek=46.700 ft (a 8500 plusz, ha beteg es fejlesztèsekre kell hordani)remélem netto összek..



4a cikk szerint 4 gyerekkel 400. ezer Ft/ho Tehàt 100.000/gyermek. Vagy a tovabbi gyermekekert csak a 34.200+csaladit kapja?


Valamint ujabban lehet mellette dolgozni. Aki dolgozik a nevelöszülöség mellett, akkor az kevesebb nevelöszülöi fizetèst kap?


A fenti gyermek ellàtmàny 34.200+csaladi potlék, az elèg egy gyerekre??vagy magyaràn a nevelöszülöi fizetést is bele kell tenni a nevelésbe?


Nekem ugy tünik az egesz, mondjuk nezzük a legkisebbet, ha csak nevelöszülö vki éljen meg egy gyerekkel, tartson el egy gyereket 100 ezerböl. Ket gyerekkel pedog nem tudom duolan kapja a fizetését? Azaz 2 gyerek 200 e/ho? Es abbol meg lehet élni?


" A nevelőszülői alapdíj idén 44700 forint, a kiegészítő díj gyermekenként legalább 29800 forint. Az ellátásra szánt nevelési díjat, ami személyenként 34200, a külön ellátmányt, ami legalább 8550 forint és a családi pótlékot a gyermekre kell költeni. Csak a nevelőszülői díjból kell adózni, viszont ez az idő munkaviszonynak számít. Így például az, aki négy gyermeket nevel, közel 400 ezer forintot kap kézhez, de bizonyos feltételek mellett akár annál többet is. Ebből az összegből viszont gondoskodnia kell a rá bízott gyerekekről."



#nevelöszülöi megélhetés, gyerekeltartàs
2020. aug. 9. 08:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Alapdíj 48300

Ezen felül gyermekenként, fiatal felnőttenként havonta legalább a minimálbér 20%-át kapja kiegészítő díjként.Ez 2020-ban havonta 32.200 Ft.

A nevelőszülőt nevelési díj illeti meg ami 34200 FT

A nevelőszülő a nevelési díj mellett külön ellátmányban is részesül. Ennek éves összege nem lehet kevesebb – gyermekenként – az éves nevelési díj 25%-ánál. (Ennek összege 2020-ban legalább 102.600 Ft

Egyedi szükségletű gyermek után +8050Ft

A 2 év alatti gyermek után GYED-et lehet igénybe venni.


[link]

2020. aug. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt is nagyon jól leírja:

[link]

A nevelőszülő alapdíja havonta 2020-ban 48.300 Ft. Kiegészítő díja havonta gyermekenként 32.200 Ft.

Ellátmány gyermekek után: 42.500 Ft (különleges szükségletű gyermek után: 49.875 Ft)

2020. aug. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kap kevesebb fizetést aki dolgozik mellette.

Ha 2gyerek van nálad akkor duplán jár az ellátmány stb...

2020. aug. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nekem csak olyan félelmem van, hogy nelkülözés nélkül a nevelöszülöség kivitelezhetetlen.

Igy osztva szorozgatva kalkulàlva.


Nyelvoktatàsrol, uszàsoktatàsrol, meg ilyenek, ne is àlmodjon az ember. Valami alap az egész.


Munka mellett még nem tudom mennyi szabadidö kellene hozzàjuk, azaz hogy egyeztethetö lenne e munkàval.

2020. aug. 12. 20:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én éppen most végzem a tanfolyamot. Ahogy értelmezem,te még most gondolkozol rajta,hogy belevágj-e.

Nem mindegy milyen a munkabeosztásod, mekkora gyerekre gondoltál.

Nyilván kell egy anyagi háttér is,ne az legyen,hogy a gyerekekből akarj megélni. Ez egy hivatás.

2020. aug. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen hivatàs mert sok türelmet lemondast is igenyel.


Jelenleg van munkahelyem, valojaban szeretném ha élet lenne a hàzban.


De azért nem olyan àron, hogy zsiroskenyeret kelljen enni a egesz csaladnak. En ettöl tartok.

2020. aug. 13. 14:13
 7/13 A kérdező kommentje:
*"Csalàdnak"
2020. aug. 13. 14:18
 8/13 A kérdező kommentje:

Egyszerüen az egész müködesèbe nem làtok bele. Ez nagyon zavar.

Ha sulisok ovisok, a lakhelyvaltozàsuk miatt at kell jelenteni öket a körzetinkbe vagy hurcoljam egyiket ide masikat oda?

Meg pl 4 gyerek szülöi ertekezletere rohangaljak 4 felé, meg 4 gyereknek fizessem a tabort felügyeletet ha tavaszi öszi karacsonyi szünet alatt en dolgozom? Vagy hogy megy ez az egesz?

2020. aug. 13. 14:22
 9/13 A kérdező kommentje:
A nyàri szünet is erdekes lehet mellesleg
2020. aug. 13. 14:23
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Csak akkor szabad vállalni ha van rá anyagi lehetőséged. A gyerek megkap mindent ami az ellátásához kell. Még zsebpénzt is kap, minél idősebb annál többet. Oviban,iskolában az étkezés ingyenes a számukra.

Ha hozzád kerül akkor oda jár iskolába,oviba,orvoshoz ahova te szeretnéd.

Ugyanúgy mint egy saját gyereknél a szülőkre 4gyereknél 4 külön időpontban kell menned ,de ha kicsik akkor ugyanabban az iskolában. Nálunk pl egymás után vannak a szülőik, így az egyikről átmegyek a másikra.

Szünetekre ugyanez vonatkozik, meg kell oldanod a felügyeletet.

Én javaslom,hogy keresd fel egy helyileg illetékes szervezetet és mindent meg tudtok beszélni. Mi is így kezdtük, eljöttek és mindent átbeszéltük.

2020. aug. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!