Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Nevelöszülök fizetése lentebb....

Nevelöszülök fizetése lentebb. Nem ertem. Valaki elmagyaràznà?

Figyelt kérdés

A fizetès az én értelmezésem szerint a lentiek alapjàn:


Brutto 44700+29800=74.500 (vagy nettot irt a cikk?)

Annak a nettoja 49.540 Ft


Plusz gyerekre költendö: 34.200+ sacc 12.500 csaladi potlek=46.700 ft (a 8500 plusz, ha beteg es fejlesztèsekre kell hordani)remélem netto összek..



4a cikk szerint 4 gyerekkel 400. ezer Ft/ho Tehàt 100.000/gyermek. Vagy a tovabbi gyermekekert csak a 34.200+csaladit kapja?


Valamint ujabban lehet mellette dolgozni. Aki dolgozik a nevelöszülöség mellett, akkor az kevesebb nevelöszülöi fizetèst kap?


A fenti gyermek ellàtmàny 34.200+csaladi potlék, az elèg egy gyerekre??vagy magyaràn a nevelöszülöi fizetést is bele kell tenni a nevelésbe?


Nekem ugy tünik az egesz, mondjuk nezzük a legkisebbet, ha csak nevelöszülö vki éljen meg egy gyerekkel, tartson el egy gyereket 100 ezerböl. Ket gyerekkel pedog nem tudom duolan kapja a fizetését? Azaz 2 gyerek 200 e/ho? Es abbol meg lehet élni?


" A nevelőszülői alapdíj idén 44700 forint, a kiegészítő díj gyermekenként legalább 29800 forint. Az ellátásra szánt nevelési díjat, ami személyenként 34200, a külön ellátmányt, ami legalább 8550 forint és a családi pótlékot a gyermekre kell költeni. Csak a nevelőszülői díjból kell adózni, viszont ez az idő munkaviszonynak számít. Így például az, aki négy gyermeket nevel, közel 400 ezer forintot kap kézhez, de bizonyos feltételek mellett akár annál többet is. Ebből az összegből viszont gondoskodnia kell a rá bízott gyerekekről."



#nevelöszülöi megélhetés, gyerekeltartàs
2020. aug. 9. 08:12
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Az ellátásra szánt nevelési díjat, ami személyenként 34200, a külön ellátmányt, ami legalább 8550 forint "ez utobbi összeg, ha beteg. Szoval ne is àlmodjunk magànkezelésekröl.


Ez szerintem nagyon karcsu egy gyerekre.

A többi az a nevelöi fizetes (70 ezer)tulajdonkeppen, amivel ki kell potolni.

De köszi.


Csak még igy addig sem jutik el hogy egyaltalan felhivjam öket.

2020. aug. 13. 19:17
 12/13 A kérdező kommentje:
*jutok
2020. aug. 13. 19:18
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Több nevelőszülői hálózat van. Ami kiszámoltam (gyessel és mindennel együtt) kb 150.000ft. Én úgy gondolom,hogy ez nem kevés. És mellette ott van a saját fizetésed is.
2020. aug. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!