Hogy találhatott ránk?

Figyelt kérdés
Kisfiamat 3éve örökbefogadtuk. Még csecsemő korában került hozzánk. Az vérszerinti anyukája lemondott róla mikor megszületett. 1hete facebookon rámírt az anya,hogy küldjek fényképeket a gyerekről mert nagyon szeretné látni. Természetesen letiltottam. De azóta borzasztóan félek,hogy egyszer csak megjelenik nálunk a gyerek után követelőzve. Mégis,hogyan akadhatott ránk? A fiam titkos örökbefogadási úton került hozzánk és az anyának semmi információja nem lehetne a gyerek hol létéről. Mégis megtalált valahogy. Mit tudok tenni?

2020. szept. 15. 10:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%
Titkos örökbefogadásnál ez valóban kellemetlen. Én bemennék a környéketeken levő családsegítőbe vagy a gyámhivatalba, hogy ilyenkor mi a teendő.
2020. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy az első írja, mindenképpen jelezzétek a hatóság felé, mi történt, legyen nyoma. Sajnos abban nem hiszek, hogy utánanéznek, ki adta ki az adatotokat, de ennyit akkor is érdemes megtenni.
2020. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
95%
Én is szakszerű segítséget kérnék. Ez tovább is fajulhat
2020. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%
Azonnal be kell menni a gyámhivatalba. Az adatokat nem adhatnák ki, az ilyen megkeresés csak hivatali dolgozó felelőtlenségéből történhet.
2020. szept. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
95%
Valószínűleg a nő, vagy annak közeli hozzátartozója egy hivatalban dolgozik, ahol könnyűszerrel hozzá lehet férni az adatokhoz. Azért is lenne célszerű jelenteni az esetet, hogy a szóban forgó dolgozót minél hamarabb eltávolíthassák a munkahelyéről. Minden adatlekérésnek nyoma van a rendszerben, így ki lehet deríteni, hogy ki nyitotta meg az adataidat.
2020. szept. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

Dolgoztam a szociális ellátó rendszerben (nem gyermekjóléti/családsegítő területen), és elképesztően korrupt az egész, szóval az ilyen adatok könnyen kikerülhettek sajnos.


Legyen nyoma mindennek. Most is, és amikor valami a jövőben lesz akkor is. Egyrészt így talán eljut ahhoz az infó, aki kiadta, és ő leállíthatja ezt a nőt, másrészt meg ha később lesz valami, pl.: személyesen megkeres stb., akkor már tudod jelezni a hatóság felé, hogy ez nem egyedi eset. És ezt vedd komolyan. Aminek nincs nyoma, az olyan mintha meg sem történt volna.

2020. szept. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
65%
Be kell jelenteni, mert a nő zsarolni fog, vagy pénzt kér a gyerek odaadásáért, vagy hogy ezt-azt vegyetek neki, mindenképpen zsarolásra megy ki a dolog, tegyétek hivatalossá!
2020. szept. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
13%
húha..lehet, hogy költöznötök kell. akár külföldre is..
2020. szept. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
95%
Jelentsd mindenképpen, legyen nyoma. Ennél többet én nem tennék, ignorálnám.
2020. szept. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
17%
A titkos örökbefogadás azt jelenti hogy amikor lemond a szülő a gyerekéről akkor nem konkrét személyre bízza a gyerekét hanem van egy ezzel foglalkozó hivatal akik nevelőszülőt keresnek. Magyarán a nevelő szülők hogy kik lesznek azt nem tudják ezt nevezik titkos örökbefogadásnak. Olvass utána jogi oldalon.
2020. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!