Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » Örökbefogadással kapcsolatban...

Örökbefogadással kapcsolatban tudnátok segíteni ?

Figyelt kérdés
Márciusban voltunk a tegyesznél a férjemmel , hogy elkezdjük az örökbefogadást ( mert sajnos nem lehet gyerekünk) és meg is volt a környezettanulmány is, orvosi papírok is rendben vannak. Kinek mennyit kellett várnia a pszichológusi vizsgálatra? Mennyi idő volt amire megkaptátok a határozatot? És mennyit várakoztatok az örökbefogadásra? Az egyik ismerősömtől azt az információt kaptam, hogy 50 munkanap van , a határozat kiküldésère. Evvel kapcsolatban valakinek van információja? Mi Fejér megyéhez tartozunk.

ápr. 27. 21:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden megyében más, mennyien várnak, mennyi vizsgálat van. Hogy érnek rá, akik a vizsgálatokat végzik. Nem kell ezzel foglalkozni! A kérvényetek beérkezési dátuma a a lényeg! A Kérvényetek beérkezési dátuma alapján fogtok az adott sorba bekerülni. Nem fontos, mikor kaptok időpontot a pszichológushoz, vagy bárhova. Kaphattok ti fél év múlva időpontot, akkor is ha márciusban bent volt a kérvényetek, ehhez az időponthoz fogják betenni a kérvényetek a sorba ;) :)
ápr. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 babyboom567 ***** válasza:

Szerintem nyugodj meg, mert a hivatalos részei a legrövidebbek.

A határozat után agyerekre várakozás,attól függ milyen paramétereket adtatok meg, de hosszú évek.Egészséges fehér csecsemőre simán 6-10 év.

ápr. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Barátomék szintén Fejér megyében 1 hónapja kaptak egy roma kisbabát 1,5 év után. Viszont alapítványon keresztül, nyílt örökbefogadással. Mindenféle tanfolyamot is elvégeztek.

Másik barát házaspár Veszprém megyében 2,5 éves félvér kisfiút 10 hónap után kapott.

Nagyon attól függ, hogy mit vállaltok be.

ápr. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)a nyílt örökbefogadás csak akkor lehetséges ha még van a határozat és elvégzésére került a tanfolyam, jól tudom ? Esetleg van infótok az országos listáról, ott milyen esélyek vannak az örökbefogadásra?
máj. 2. 21:09
 5/6 anonim ***** válasza:
A titkos öf is akkor lehetséges ha túl vagytok mindenen és kezetekben van a határozat. Nem tudok róla, hogy nyílt öf.-nál kötelező lenne a tanfolyam, de lehet ezt én tudom rosszul, mindenesetre én szívből ajánlom, hogy menjetek el. Nagyon sok hasznos tudnivalót elmondanak. Az országos listáról nekem nincs infóm, mi nem jelentkeztünk arra annak idején. Ott olyan gyerekek vannak, akiket megyén belül nem tudtak örökbe adni. ezen érdemes elgondolkodni :)
máj. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: a barátaim akik alapítványon keresztül fogadtak örökbe, annyit mondtak, hogy az alapítványnál nem hivatalosan azt az infót kapták, hogy azok közül a párok közül választanak akik beleteszik az energiát és elvégzik a tanfolyamot. Ezt igazolja, hogy januárban végeztek és március végén hívták őket.

Fejér megyeiként Hevesben született babát kaptak. És szinte biztos vagyok benne hogy nem ajánlották ki másnak.

Ők egyébként minden létező tanfolyamot elvégeztek - a tegyesz által szervezettet és az alapítványét is. Ezen kívül jártak önismeretre.

máj. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!