Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Örökbeadás, örökbefogadás » “Az örökbefogadók elveszik a...

“Az örökbefogadók elveszik a lehetőséget másoktól”?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok erről az elméletről?

Szerintem több ok miatt is hülyeség.

1. A gyereknek választanak szülőket, nem a szülőknek gyereket.

2. Szóval ne vegyünk házat, kutyát, sajtkrém torta konzervet sem, mert lehet hogy másnak is kellene?


2020. dec. 31. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Én azt nem értem,hogy ki mástól veszik el a lehetőséget? Egy másik ugyanúgy várakozó,sorban álló párról? Hát igen,van egy sor,ahol van aki előrébb van,más meg hátrébb. Vagy mit akar ez jelenteni?
2020. dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Hat ezt én sem értem. Kínálok és milyen lehetőséget vesznek el?
2020. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ki elől akart lenni
2020. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Milyen másoktól? Mi van?

De úgy látszik nem csak én nem értem.

2020. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Korán ráhúztál a pezsgőre, kérdező?
2020. dec. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
értelmetlen
2020. dec. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Én már írtam ilyet itt, de így a szövegkörnyezet nélkül értelmezhetetlen.

Szóval, az olyan párok, akiknek lehetne saját gyerekük, de inkább örökbefogadnak, azok elveszik a lehetőséget az olyan pároktól, akiknek nem sikerülhet. Azt hiszik nagyon sokan, hogy ezzel megmentenek egy gyereket. Valóban, ha egy 7 éves cigány kisfiút visznek haza, őt lehet. De egy egészséges csecsemőre hatalmas a sorbanállás, és igenis elveszik a lehetőséget azok elől, akiknek nincs más esélyük. Mert nincsen annyi "árva gyerek", a legtöbbnek ott a családja, anyja, apja, aki nem mond le róla, de a körülmények miatt haza sem vihetik. Na, ilyen a nevelőszülőknél élő 6 éven aluliak 98%-a.

2020. dec. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%

7-es, igazad van.

Kérdező, te meg előbb olvasd el az egész szöveget, és értelmezd, mielőtt egy mondatot provokatív kimásolsz belőle. Bárhonnan is szedted, biztos volt ott magyarázat is.

2020. dec. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
89%
Csak felületesen van igaz a 7-nek. Egy csomó oka lehet valakinek az öf-ra, nemcsak a meddőség. Őket is vizsgálja a Tegyesz és a Gyámhivatal és pont úgy végigállják a sort, és aki a határozatig eljutott, az pontosan tisztában van a különböző paraméterű gyerekekre eső kereslettel. Nettó jótékonyságból örökbefogadni a tegyeszek nem engednek, mert nem az a cél, hogy a gyerek majd hálás legyen a "megmentőjének". Olyanok kapnak csak határozatot, akik a gyerekért vágynak a gyerekre. És valóban igaz az is, hogy a gyereknek keresnek szülőt, és nem fordítva. A Tegyesz nem azért van, hogy gyereket biztosítson a meddő pároknak. (Mondom ezt úgy, hogy 3 éve várunk mi is.)
2021. jan. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
9, szóval, ha te nem tudsz szülni, vagy öröklődő betegség vagy bármi egyéb miatt nem lehet gyereked, egy picit sem bosszantana, ha a szomszéd, akinek van már 2 saját, de kisfiúk, vágynak egy kislányra de nem akar már szülni, pedig tudna, inkább örökbefogadnak egyet és mondjuk az anyagi háttérük sokkal erősebb, előbb kapnak gyereket, mint ti, akiknek természetes úton esélyük sincs? Tudom, nagyon nagyon le van csupaszítva és ki van sarkítva, de ha a fő csapásvonalat nézzük, ez így megtörténhet. És én akkor is előbb adnék gyereket egy meddő párnak, vagy egy öröklődő betegséget hordozó párnak, mint azoknak, akik 2 kisfiú után szeretnének egy kislányt is
2021. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!